Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 07:08:35

Witam wszystkie mamy :)
Wraz z wieloma rodzicami postanowiliśmy wystąpić do rządu w sprawie referendum i sami zadecydować, czy nasze dzieci mają iść do szkoły jako sześciolatki, czy nie. Jeśli i Was ta sprawa dotyczy, albo będzie dotyczyła, proszę przyłączcie się do naszego apelu o referendum, zdecydujmy sami:

http://www.ratujmaluchy.pl/
http://rzecznikrodzicow.pl/
http://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Rzecznik-Praw-Rodziców/149382998448489

Monika Frydrych.



Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 07:11:34

mnie na szczescie omineło corka poszła ,do zerowki w wieku 5lat ,i w miedzyczasie odroczyli to ,w rezultacie chodzi drugi rok do zerowki ,ale moja obecna pieciolatka rownierz do zerowki chodzi i bedzie drugi rok tez,jest takei cos w polsce ze 5ciolatek niemoze byc w domu ,musis albo do zerowki i dwa razy ,albo przedszkole
ale dlaczego zakjąłdasz kilka takich samych watkow????



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 07:12 przez MAXXXXXX.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 07:15:56

Nie wiedziałam, do którego wątku ten temat najlepiej pasuje.
Poza tym, nie ukrywam, że zależy mi, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, że jest szansa, aby mogli o tym sami zadecydować.
Mnie bardzo zależy na tym, gdyż w miejscu w którym mieszkam, jedyna podstawówka w okolicy jest zupełnie nie przygotowana na przyjęcie tak małych dzieci i się z tym nie kryją.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 07:19:40

Cytat
Piaska
Nie wiedziałam, do którego wątku ten temat najlepiej pasuje.
Poza tym, nie ukrywam, że zależy mi, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, że jest szansa, aby mogli o tym sami zadecydować.
Mnie bardzo zależy na tym, gdyż w miejscu w którym mieszkam, jedyna podstawówka w okolicy jest zupełnie nie przygotowana na przyjęcie tak małych dzieci i się z tym nie kryją.
kochana nic nie zrobisz ,jesli maja zrobic to zrobia ,takie sa wymogi unijne itd itd ,dostaja na to pieniadze ,i nie zrezygnuja z tej kasy :) pozatym nie obawiaj sie az tak program ,bedzi eoprzygotowany ,odpowiednio do dzieci ,na zachodzie juz tak sie ucza i nic złego sie nie dzieje:) moje corki w zerowce jako pieciolatki wspaniale sobie radze potrafia juz czytac prawie i pisac itd itd ,dodam ci ze zerowka jest w szkole i dzieci sie juz oswajaja ze szkoła:) nie jest az tak zle ,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 07:20 przez MAXXXXXX.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 07:26:26

Mi osobiście to nie przeszkadza,nawet chciałabym,że córka poszła wcześniej do szkoły.
Za rok czeka ją zerówka,jeśli nic się nie zmieni do tego czasu.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 07:29:14

Co z tego, że nauczyciele są w porządku, jak dzieci nie mają dostosowanej łazienki, ani ławek. Zajęcia są do 13-stej, a potem wspólna świetlica z kilkudziesięcioma dziećmi starszymi i jedną panią. Poza tym jedzenie muszą przynosić sami.
No i nie mam zamiaru zrezygnować, chcę móc zdecydować.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 07:32:24

Cytat
Piaska
Co z tego, że nauczyciele są w porządku, jak dzieci nie mają dostosowanej łazienki, ani ławek. Zajęcia są do 13-stej, a potem wspólna świetlica z kilkudziesięcioma dziećmi starszymi i jedną panią. Poza tym jedzenie muszą przynosić sami.
No i nie mam zamiaru zrezygnować, chcę móc zdecydować.
dlatego odroczyli ,poniewaz musza sie zastosowac do tych wymogów:) u nas juz beda robic małe ubikacjie itd itd,co do tego ze nie chcesz ,jest sposob ,załatw w poradni psychologicznej odroczenie ,poprostu idz do poradni i załat zr twoje dziecko nie nadaje sie do pujscia do szkoły, psychicznie,i fizycznie , w takim wczesnym wieku ,mozna to załatwic .u nas w szkole tak mowili



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 07:33 przez MAXXXXXX.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 07:56:12

Można i tak, ale ja przez Państwo chcę być traktowana poważnie i móc decydować. Dlatego uważam, że referendum powinno być zawsze, kiedy sprawy dotyczą tak wielu obywateli. Niech nie decydują za nas. To uczciwe dać ludziom zabrać głos. To oni najlepiej znają swoje dzieci.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:00:31

Cytat
Piaska
Można i tak, ale ja przez Państwo chcę być traktowana poważnie i móc decydować. Dlatego uważam, że referendum powinno być zawsze, kiedy sprawy dotyczą tak wielu obywateli. Niech nie decydują za nas. To uczciwe dać ludziom zabrać głos. To oni najlepiej znają swoje dzieci.
kochana,ale jesli daliby tobie głos ,matkom ,to odezwaliby sie i injni ,panstwo decyduje w kazdymaspekcie za nas,nie tylko o dzieci ,i wszystkie wazne sprawy ,:) tak samo chcieliby decydowac chorzy co ma byc refudowane a co nie ,tak samo studenci ,pracownicy itd itd :) nie da sie tak ,i nic nie zrobisz ,jestemy w unjii i wymogi odnosnie szkolnictwa sa takie a nie inne i nic nie zrobisz :) oni na to dostaja kase ,i niemoga z tegio zrezygnowac:) ja wiem ze jestes zła z etak jest ,ale w sumie kazdy polak o niczym tak naprawde ogolnym decydowac nie moze :)
moje obie corki chodza do zerowki starsza drugi rok,młodsza jako pieciolatka ,zerowka jest w szkole do 13stej puzniej swietlica ze starszymi i z pania,i moje corki rano wstaja jak sa np ,chorte i płacza bo musza zostac w domu,uwielbiaja chodzic do szkodły do zerowki :) pani an swietlicy jest fajna ,starsze dzieci opuiekuja sie maluchami ,graja razem bawia sie itd itd,dzieci sa dopilnowane ,bo teraz bez zgody rodzica nikomu dziecka nie wydadza,klasa jest przystosowana sa zabawki ,i rozne rzeczy przydatne :) jest super:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 08:04 przez MAXXXXXX.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:24:43

moja córka poszła wcześniej do szkoły teraz ma 8 lat i idzie do komunii, wcale tego nie żałuję, że posłałam ja wcześniej do szkoły, dobrze się uczy i daje sobie rade ze wszystkim , myślicie ze lepiej jak dziecko 6 letnie chodzi do tej samej klasy z 4 i 5 latkami?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 08:25 przez yooy1.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:26:22

Moja córka poszła do szkoły w wieku lat 5(rocznikowo miała 6, jest z końca grudnia) Teraz jest w II klasie i jak powiedziała wychowawczyni, swoją wiedzą i zapałem przewyższa 8,9latków, chętnie się uczy, chodzi do szkoły. Nigdy nie było z tym problemów. Nie wyobrażam sobie, by miała się "cofać" tzn nie rozwijać w przedszkolu ten rok jeszcze.
To brednie rodziców, którzy drżą i mają sraczkę na myśl, że ich maleństwa mają iść do szkoły, zamiast się bawić.
Podstawówki nigdy nie będą dość przygotowane na maluchy. Pieniądze nie pójdą na to.
Zawsze zatroskanym mamusiom będzie mało, źle i będą nie zadowolone. Wychowujcie pierdoły jak chcecie.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:28:50

Cytat
yooy1
moja córka poszła wcześniej do szkoły teraz ma 8 lat i idzie do komunii, wcale tego nie żałuję, że posłałam ja wcześniej do szkoły, dobrze się uczy i daje sobie rade ze wszystkim , myślicie ze lepiej jak dziecko 6 letnie chodzi do tej samej klasy z 4 i 5 latkami?
napewno nie bedzie to super ,ale napewno poczatkowo tak to bedzie wygladało,5olatki beda z szesciolatkami ,tak jak jest w mojej zerowce:) napewno czesc rodzicow da 6dcciolatki do szkoły a czesc rodzicow załatwi w poradni odroczenie ,ale ja mysle ze to tylko poczatkowo ,puzniej ,ten podział z czasem zaniknie:) w kazdym badz razie ,niema co sie od razu przerazam ,program bedzie przygotowany odpowiednio:) tak jak teraz jest w zerowce ,przystosowany do pieciolatkow ,jest zabawa edukacyjna i dzieci daja rade:)
Cytat
bonethugs
Moja córka poszła do szkoły w wieku lat 5(rocznikowo miała 6, jest z końca grudnia) Teraz jest w II klasie i jak powiedziała wychowawczyni, swoją wiedzą i zapałem przewyższa 8,9latków, chętnie się uczy, chodzi do szkoły. Nigdy nie było z tym problemów. Nie wyobrażam sobie, by miała się "cofać" tzn nie rozwijać w przedszkolu ten rok jeszcze.
To brednie rodziców, którzy drżą i mają sraczkę na myśl, że ich maleństwa mają iść do szkoły, zamiast się bawić.
Podstawówki nigdy nie będą dość przygotowane na maluchy. Pieniądze nie pójdą na to.
Zawsze zatroskanym mamusiom będzie mało, źle i będą nie zadowolone. Wychowujcie pierdoły jak chcecie.
zgadzam sie az toba,co do tego ze dzieci dadza rade ,:) ale co do pieniedzy to czesc przynajmniej napewnp pujdzie ,u nas w szkole juz dostaj ana biezaco ,i cały czas trwaja przygotowania ,np sala ,boisko ,plac zabaw ,juz w zesłżym roku zrobiony ,sala dl adzieci ,beda zaczynac remont ubikacji itd itd ,ale mysle ze to zalezy tez od dyrekcji i zaangazowania ,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 08:32 przez MAXXXXXX.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:30:27

OK. można i tak uważać. Dlatego uważam, że powinno być referendum, aby każdy kto chce, mógł zadecydować.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:31:27

życzę Wam powodzenia i sama się pod tym podpiszę, choć w ogóle mnie to nie dotyczy. uważam, że każda forma obywatelskiej postawy i wyrażania swojej opinii jet naprawdę ważna, ale... bardzo wątpię, żeby udało się wam cokolwiek osiągnąć, gdyż to jest dopasowanie do norm zachodnioeuropejskich.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:35:52

Cytat
Piaska
OK. można i tak uważać. Dlatego uważam, że powinno być referendum, aby każdy kto chce, mógł zadecydować.
tak ,ale nie w ten sposob kty ty chcesz,bo sa rodzice ktorzy chca dac 6sciolatki do pierwszej klasy ,a wy ,przez takie cos mu uniemozliwicie ,ja uwazam ,ze powinniscie walczyc ,ale o prawo wyboru a nie o zniesienie tego ,i chyba wybor z tego co słyszałam bedziecie mieli ,poprostu pujdziesz do poradni do psychologa i załatwisz odroczenie m,stwierdzisz ,a masz do tego prawo ,ze twoje dziecko si enie nadaje:) proste ,a dlaczego masz uniemozliwiwc rodzicom co innego ?sa tacy ktorzy chca dac dzieci do szkoły:) nie pomyslałas o tym?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fundacja