Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:20:03

zanieś do domu dziecka, tak będzie najlepiej

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:21:22

właśnie dlatego chcę, by rzeczy trafiły do kogoś, kto ich naprawdę potrzebuje, bo nie ma.. Faktycznie, na internecie nie wiadomo w czyje ręce wpadną...

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:21:27

Mam znajomą, która oddała kilka ciuchów własnie do Polskiego Czerwonego Krzyża. Za pare dni poszła do sh na zakupy i zobaczyła swój kożuch, który oddała do PCK. Zamiast do potrzebujacych trafiło do lumpeksu ;/ Była pewna ze to ten sam co oddała. Może faktycznie oddac komus z okolic co jest naprawde biedny bo tak to nie wiadomo gdzie trafi paczka.

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:22:15

mojeciuchy,tablica,gumtree . Ale tu ponosisz koszty wysyłki jeśli będzie chętny ktoś z poza twojej okolicy. Lepiej dać komuś znajomemu jeśli kogoś znasz, albo oddaj do ośrodka pomocy społecznej :)

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:24:30

Cytat
maadziaa1991
Nie chcę oddawać na PCK czy Caritas, bo wszystko trafi do lumpeksów.

Skąd ta pewność, że trafiają do lumpeksów? naczytałaś się głupot na interia.pl i tkwisz w błędzie..

Niby lepiej wystawić ogłoszenie?
A skąd wiesz, że nie weźmie ich własnie ów właściciel lumpeksu?

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:25:51

Cytat
sol38
ktoś napisał oddaj do domu dziecka nie licz na to że tam te ciuchy będą nosic wychowankowie cudownie szczere Panie same je zatrzymają podłosc ludzka nie zna granic a tym bardziej w Polsce:)


Do domu dziecka nie, bo ktoś sobie weźmie, do Caritasu i PCK nie, bo oddadzą do lumpów, do kościoła nie, bo sobie ksiądz weźmie, do domu samotnej matki nie, bo na pewno ktoś sobie przywłaszczy, do MOPRU nie, bo też na pewno ktoś ukradnie, wystawiać nie, bo ktoś weźmie i sprzeda, biednej rodzinie też nie, bo na pewno sprzedadzą, znajomym też się nie opłaca - widać z Waszych wypowiedzi wynika, że najlepiej wyrzucić, wtedy nie dopiszecie teorii spiskowej? A nie, zaraz, jak wyrzuci to tez sobie ktoś "nieodpowiedni" weźmie -.-

Nie wiem czemu się tak rzucacie o te "biedaczki"? Przecież jej chodziło o to, że zaraz jakieś PAZERNE zaczną UDAWAĆ biedne żeby wyłudzić ciuchy. Mało rozgarnięte coś jesteście dzisiaj.


Autorko, ja bym jednak poszukała w okolicy jakiejś biednej rodziny, popytała znajomych, może ktoś o takiej słyszał.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 14:27 przez Zazdroscisz_.

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:26:21

nie każdy Dom Dziecka przyjmie używane rzeczy, spróbuj może dowiedzieć się, czy w Domu Samotnej Matki, czy tego typu miejscu nie potrzebują. Może poszukaj miejsca typu Emaus? w moim mieście jest i można oddawać za darmo rzeczy (w tym ubrania) niezniszczone, one co prawda są później sprzedawane, ale pieniądze przeznaczane są dla bezdomnych i biednych, którzy np korzystają z pomocy stowarzyszenia brata Alberta.

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:27:24

Cytat
nisa504
Mam znajomą, która oddała kilka ciuchów własnie do Polskiego Czerwonego Krzyża. Za pare dni poszła do sh na zakupy i zobaczyła swój kożuch, który oddała do PCK. Zamiast do potrzebujacych trafiło do lumpeksu ;/ Była pewna ze to ten sam co oddała. Może faktycznie oddac komus z okolic co jest naprawde biedny bo tak to nie wiadomo gdzie trafi paczka.

ja tak miałam jak do ops oddałam torby z ciuchami a później w ciuchu je znalazłam-śmiech na sali,te same nienaprawione wady,inicjały dzieci nie ucięte ach szkoda slów

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:28:12

gumtree ale lepiej oddać po znajomości nie wiadomo na kogo trafisz

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:28:25

Cytat
Tynuchaa
mojeciuchy,tablica,gumtree . Ale tu ponosisz koszty wysyłki jeśli będzie chętny ktoś z poza twojej okolicy. Lepiej dać komuś znajomemu jeśli kogoś znasz, albo oddaj do ośrodka pomocy społecznej :)

O_O Nie dość, że oddać wam za darmo, to jeszcze wam wysłać? Może jeszcze łaskawie przynieść pod drzwi? Serio jakbyś znalazła takie ogłoszenie, to byś kazała wysyłać na koszt tej osoby? :O Dobre sobie, ja bym nie miała czelności.

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:32:09

Moze oddaj do domu samotnej matki?

Lub rozeznaj sie czy w okolicy nie mieszka ktos, kto potrzebowalby pomocy .

Wystawisz na jakiejs stronie to znikome szanse, ze trafia do potrzebujacej rodziny.

Naprawde potrzebujacy ludzie nie siedza w internecie szukajac darmowej paki ciuchow.

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:32:41

Cytat
mysia_84
Cytat
nisa504
Mam znajomą, która oddała kilka ciuchów własnie do Polskiego Czerwonego Krzyża. Za pare dni poszła do sh na zakupy i zobaczyła swój kożuch, który oddała do PCK. Zamiast do potrzebujacych trafiło do lumpeksu ;/ Była pewna ze to ten sam co oddała. Może faktycznie oddac komus z okolic co jest naprawde biedny bo tak to nie wiadomo gdzie trafi paczka.

ja tak miałam jak do ops oddałam torby z ciuchami a później w ciuchu je znalazłam-śmiech na sali,te same nienaprawione wady,inicjały dzieci nie ucięte ach szkoda slów

Dlatego chyba wypada oddac osobiście do rąk naprawde biednych ludzi. Inaczej nie wiadomo gdzie trafią.

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:35:20

Cytat
Zazdroscisz_
Cytat
Tynuchaa
mojeciuchy,tablica,gumtree . Ale tu ponosisz koszty wysyłki jeśli będzie chętny ktoś z poza twojej okolicy. Lepiej dać komuś znajomemu jeśli kogoś znasz, albo oddaj do ośrodka pomocy społecznej :)

O_O Nie dość, że oddać wam za darmo, to jeszcze wam wysłać? Może jeszcze łaskawie przynieść pod drzwi? Serio jakbyś znalazła takie ogłoszenie, to byś kazała wysyłać na koszt tej osoby? :O Dobre sobie, ja bym nie miała czelności.

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:37:44

Cytat
Zazdroscisz_
Cytat
Tynuchaa
mojeciuchy,tablica,gumtree . Ale tu ponosisz koszty wysyłki jeśli będzie chętny ktoś z poza twojej okolicy. Lepiej dać komuś znajomemu jeśli kogoś znasz, albo oddaj do ośrodka pomocy społecznej :)

O_O Nie dość, że oddać wam za darmo, to jeszcze wam wysłać? Może jeszcze łaskawie przynieść pod drzwi? Serio jakbyś znalazła takie ogłoszenie, to byś kazała wysyłać na koszt tej osoby? :O Dobre sobie, ja bym nie miała czelności.

Uwierz mi, że jakieś 90% odpowiedzi na takie ogłoszenia liczy, że nie zapłaci za wysyłkę:) Wiem z doświadczenia, bo wystawiłam trochę rzeczy "za darmo" i ludzie serio myślą, że ja im wysyłkę zafunduję:)

CHCĘ POMÓC. ZA DARMO.

01 mar 2013 - 14:40:20

znajdz w internecie jakis dom samotnej matki, i tam najlepiej oddać ciuchy. tym kobietom na pewno sie to przyda. u mnie w gimnazjum czesto były akcje zbiereania ubran, zabawek i jakis produktów spozywczych, któe nastepnie trafiały do takich domów samotnej matki .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obowiązek szkolny sześciolatków.