Obecnie rozmawiamy o:

transport i spedycja

gorący temat

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Piperine forte opinie

9.07 o 2:34

dieta grejpfrutowa

6.02 o 8:44

Therm line fast opinie

27.01 o 19:01

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

Afryka jest jak studnia bez dna można ciągle im pomagać a jednak zawsze będzie za mało...takie jest moje zdanie

Cytat
cytrynowamamba
Afryka jest jak studnia bez dna można ciągle im pomagać a jednak zawsze będzie za mało...takie jest moje zdanie

to lepiej nic nie robić i czekać aż wszyscy powymierają i problem będzie z głowy?

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

Ja wolę te pieniądze przeznaczyć na to by np zrobiono operacje ciężko chorej dziewczynce niż im czy wy nie rozumiecie że tam wiele organizacji jest pomagających im a to ciągle za mało? Żeby ich uratować trzeba by im zapewnić mieszkanie w normalym cywilizowanym kraju a nie ciągle wysyłać im tam jedzenie i wszelkie środki do życia przecież to nie ma sensu

Cytat
cytrynowamamba
Afryka jest jak studnia bez dna można ciągle im pomagać a jednak zawsze będzie za mało...takie jest moje zdanie
to nie jest studnia bez dna tam barkuje dobrego planu . a jak wszyscy patrza tylko gdzie mozna cos zdobyc i co mozna z tego miec to tak bedzie . wystarczy popatrzec na konflikty w ktore miesza sie usa oni biora czynny udzial tam gdzie wyniuchaja pieniadze . tam brakuje dobrych rzadzacych ale to ciezko utworzyc bo cala afryka skalda sie z tysiecy plemion i zeby dobrze tym zarzadzac to trzeba by bylo nie dyskryminowac zadnego z plemion co jest bardzo trudne. afryka ma bogactwa , diamenty, szmaragdy, zloto , rope itp. wystarczy tylko zaczac dobrze tym zarzadzac .

Ja nie wiem co piszę. Agato74 i co z tego że u nas można kupić jedzenie jak nie ma na to kasy. Ludzie nie mają gdzie mieszkać bo nie mają pracy lub takich zarobków aby na mieszkanie mieć ale rozumiem że ty masz wszystko .

niezweryfikowana
Posty: 84
Ostrzeżenia: 2/5

masakra... ;[



<moderacja - spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 10:59 przez moderator.

Cytat
nicolenkaa
Cytat
Niczka90
Dajcie spokój. Tak samo jak te reklamy, które między wierszami obwiniają nas za np chore dzieci i za to, że nie mogą być rehabilitowane. Ja się pytam gdzie w takich sytuacjach jest rząd i NFZ? Po co płacę składki, co się dzieje z moimi pieniędzmi, że jeszcze proszą mnie o dodatkową kasę?:/
Dokładnie, moja mama poszła do prezydenta miasta, żeby wpisać mnie na taką listę, żebym mogła dostać mieszkanie... Które tam się jakoś spłaca, no nieważne, no i oczywiście nie dostanę nic, bo mama przekracza dochód 506 zł! A taki zasrany alkoholik z tych swoich dodatków pielęgnacyjnych i innych ma akurat te cholerne 506zł! I ja się pytam dla kogo są te mieszkania? Mam się stoczyć na dno, żeby mieć gdzie urządzić sobie melinę? Jaki mam start w dorosłe życie? Póki co mieszkam z mamą ( w wynajętym mieszkaniu) nie mam własnych pieniędzy oprócz drobnej sumy którą sobie dorabiam, bo studiuję dziennie i nie mam możliwości załapania się na pełen etat czy nawet pół, a na weekendy szukam czegoś od dawna... I co? Zamieszkam z chłopakiem za jakiś czas chcąc się usamodzielnić, będziemy przeznaczać większosć pieniędzy na utrzymanie, a kiedy zdecydujemy się np na coś swojego to zeżre nas kredyt. TO jest życie w polsce? Uczciwy człowiek gówno dostaje a taki zasrany alkoholik mieszkanie i jeszcze dbają o to, by miał co do gęby włożyć, paranoja! Dodam, że moja mama haruje cały rok i nawet nie stać ją, żeby pojechać na głupi urlop nad morze czy jakieś wczasy... To ma być normalne życie?

a ty byś chciała, żeby każdemu dawali mieszkanie od ręki? Samochód i co jeszcze? Żeby mieć "lepszy start w przyszłość" phi. U mnie w domu tez wesoło nie jest. Mama ma 58 lat jest bezrobotna bo ma chory kręgosłup. Tata ma 60 i pracuje ciężko na budowie i dostaje marna wypłate. I co? Myślisz, że tylko tobie jest ciężko? A ja od państwa dostawałam od gimnazjum do końca liceum 90 zł na miesiąc "rodzinnego" a teraz ide na studia, koszta wiesze, dojazd itd i nie dostane nic; ) chyba że stypendium od uczelni. I nie narzekam, taki kraj, ale jeść mam co i w worku po ziemniakach nie chodzę.
I nie siedze i nie zrzędzę jak mi źle tylko ciesze się tym co mam ;) idę na studia, mam zamiar je skończyc i znaleźć pracę. Mam zamiar walczyć o swój byt i swoja przyszłość a nie czekac na to żeby mi ktoś czyms z nieba rzucił.

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Dałam przykład tego, że u nas w polsce alkoholik ma lepiej niż uczciwy człowiek! Gdyby nie dziadkowie mieszkałabym na ulicy! Jestem sama z mamą, co roku dostaje mniej wypłaty a musi utrzymać mieszkanie i nas we 2. Oprócz tego trzeba coś zjeść. Jak tylko kończę licencjat od razu idę do pracy. Nie chodzi o dostawanie czegoś zupełnie za darmo, żeby utrzymywało mnie państwo, ale czuję się pokrzywdzona tym, że patologia, która tak czy inaczej za mieszkanie które dostaje za friko(bo nie pracuje, nie płaci podatków, ubezpieczeń) płacić nie będzie, a ja chciałabym utrzymywać je uczciwie i spłacać raty, ale niczego nie dostanę, bo jakiś śmierdzący obszczymur musi gdzieś mieć swoją melinę! Wiesz, jak wyglądają takie bloki z mieszkaniami od miasta? Wszystko porozkradane, nawet klamek w drzwiach nie mają i zamków, bo wszystko sprzedają żeby mieć na wódę! Dlaczego oni mają gdzie mieszkać, a uczciwi ludzie muszą kombinować? Dlaczego lepiej dać mieszkanie takiemu nierobowi, który się na wszystko i wszystkich wypina a nie np biednej, wielodzietnej rodzinie? Dodam, że miasto samo się reklamowało, że będzie możliwość zapisania się na listę oczekujących na takie mieszkanie, że ma to ułatwić start młodym ludziom i rodzinom biednym i co? Jak zwykle, guzik.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 10:57 przez Niczka90.

Do tych dziewczyn, które piszą jak to w Polsce jest źle odpowiedzcie sobie na pare pytań: Czy masz co jeść? Czy masz co pić? Czy masz co ubrać? Czy z Twojego kranu leci woda? Czy masz w domu prąd? Gaz? Masz internet? Możesz chodzić do szkoły i się uczyć? Masz zapewniony dostęp do podstawowych leków? na większość pytań zapewne odpowiedź brzmi tak, Ludzie z Afryki czesto nie mają nawet dostępu do wody i nie mają nawet mozliwości aby to zmienić...
znalazłam w internecie takie coś:
Jeżeli

Jeżeli masz jedzenie w lodówce,
ubranie na grzbiecie, dach nad głową i łóżko do spania…
To jesteś bogatszy niż 75% ludzi na świecie

Jeśli masz pieniądze w banku i trochę
drobnych w portfelu…
To należysz do 8% najbogatszych ludzi na świecie

Jeżeli obudziłeś się rano bardziej zdrowy niż chory…
To masz się lepiej niż milion ludzi, którzy nie
przeżyją tego tygodnia!

Jeżeli nigdy nie doświadczyłeś niebezpieczeństw wojny,
samotności, więzienia, tortur i głodu…
To jesteś w lepszym położeniu
niż 500 milionów ludzi na świecie

Jeżeli możesz chodzić do kościoła bez strachu, nie obawiając
się aresztowania, tortur lub śmierci…
To masz więcej szczęścia niż miliard ludzi
na tym świecie

Jeżeli Twoi rodzice żyją
i ciągle są małżeństwem
…jesteś wyjątkową rzadkością

Jeśli potrafisz trzymać głowę wysoko z uśmiechem na twarzy
i umiesz okazać wdzięczność…
to jesteś wybrańcem, bo wielu potrafi być
wdzięcznym, ale niewielu to robi

Jeżeli możesz trzymać kogoś za rękę, przytulić kogoś
lub chociaż poklepać po ramieniu
…to jesteś szczęściarzem, bo możesz przekazać ukojenie

Jeżeli możesz przeczytać tę wiadomość,
to jesteś szczęśliwszy niż dwa miliardy ludzi,
którzy w ogóle nie umieją czytać.


może pare osób troche ruszy głową:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 11:02 przez kacha64.

Cytat
nicolenkaa
Cytat
Niczka90
Dajcie spokój. Tak samo jak te reklamy, które między wierszami obwiniają nas za np chore dzieci i za to, że nie mogą być rehabilitowane. Ja się pytam gdzie w takich sytuacjach jest rząd i NFZ? Po co płacę składki, co się dzieje z moimi pieniędzmi, że jeszcze proszą mnie o dodatkową kasę?:/
Dokładnie, moja mama poszła do prezydenta miasta, żeby wpisać mnie na taką listę, żebym mogła dostać mieszkanie... Które tam się jakoś spłaca, no nieważne, no i oczywiście nie dostanę nic, bo mama przekracza dochód 506 zł! A taki zasrany alkoholik z tych swoich dodatków pielęgnacyjnych i innych ma akurat te cholerne 506zł! I ja się pytam dla kogo są te mieszkania? Mam się stoczyć na dno, żeby mieć gdzie urządzić sobie melinę? Jaki mam start w dorosłe życie? Póki co mieszkam z mamą ( w wynajętym mieszkaniu) nie mam własnych pieniędzy oprócz drobnej sumy którą sobie dorabiam, bo studiuję dziennie i nie mam możliwości załapania się na pełen etat czy nawet pół, a na weekendy szukam czegoś od dawna... I co? Zamieszkam z chłopakiem za jakiś czas chcąc się usamodzielnić, będziemy przeznaczać większosć pieniędzy na utrzymanie, a kiedy zdecydujemy się np na coś swojego to zeżre nas kredyt. TO jest życie w polsce? Uczciwy człowiek gówno dostaje a taki zasrany alkoholik mieszkanie i jeszcze dbają o to, by miał co do gęby włożyć, paranoja! Dodam, że moja mama haruje cały rok i nawet nie stać ją, żeby pojechać na głupi urlop nad morze czy jakieś wczasy... To ma być normalne życie?

Podoba mi się Twoje podejście nickolenkaa napewno Ci się uda :). Serce rośnie jak się widzi takich młodych a nie tylko takich co jak rodzicom było ciężko czy też nie radzili sobie oczywiście mówię ogólnie nie o Tobie to sami nie potrafią albo raczej nie chcą w swoim życiu coś zmienić na lepsze. Szkoda, że młodych osób z takim podejściem jest mało, bo lepiej wyciągnąć łapę i prosić się MOPSU i innych tego typu instytucji, bo uczyć się po? co tam jakaś szkoła? Jak można wydoić z innych obywateli podatków :/.

a ty byś chciała, żeby każdemu dawali mieszkanie od ręki? Samochód i co jeszcze? Żeby mieć "lepszy start w przyszłość" phi. U mnie w domu tez wesoło nie jest. Mama ma 58 lat jest bezrobotna bo ma chory kręgosłup. Tata ma 60 i pracuje ciężko na budowie i dostaje marna wypłate. I co? Myślisz, że tylko tobie jest ciężko? A ja od państwa dostawałam od gimnazjum do końca liceum 90 zł na miesiąc "rodzinnego" a teraz ide na studia, koszta wiesze, dojazd itd i nie dostane nic; ) chyba że stypendium od uczelni. I nie narzekam, taki kraj, ale jeść mam co i w worku po ziemniakach nie chodzę.
I nie siedze i nie zrzędzę jak mi źle tylko ciesze się tym co mam ;) idę na studia, mam zamiar je skończyc i znaleźć pracę. Mam zamiar walczyć o swój byt i swoja przyszłość a nie czekac na to żeby mi ktoś czyms z nieba rzucił.

Cytat
kacha64
Do tych dziewczyn, które piszą jak to w Polsce jest źle odpowiedzcie sobie na pare pytań: Czy masz co jeść? Czy masz co pić? Czy masz co ubrać? Czy z Twojego kranu leci woda? Czy masz w domu prąd? Gaz? Masz internet? Możesz chodzić do szkoły i się uczyć? Masz zapewniony dostęp do podstawowych leków? na większość pytań zapewne odpowiedź brzmi tak, Ludzie z Afryki czesto nie mają nawet dostępu do wody i nie mają nawet mozliwości aby to zmienić...

Wiesz oglądałam kiedyś jakiś reportaż, bardzo dawno, nie pamiętam już którego rejonu Afryki dokładnie dotyczył, ale kiedy dziennikarz zapytał, dlaczego nie chcą pozwolić na wprowadzenie choć odrobiny cywilizacji powiedzieli, że taka jest ich kultura i od wieków są nauczeni polowań i zdobywania wszystkiego co potrzebne do życia i nie chcą tego zmieniać. Jakby nie widzieli tego, że ich sytuacja może się znacznie pogorszyć. Osobiście jednak staram się pomóc choćby przez kupowanie wody, z której dochód był przeznaczany na budowy studni.
Cytat
Magdaa1987
Cytat
nicolenkaa
Cytat
Niczka90
Dajcie spokój. Tak samo jak te reklamy, które między wierszami obwiniają nas za np chore dzieci i za to, że nie mogą być rehabilitowane. Ja się pytam gdzie w takich sytuacjach jest rząd i NFZ? Po co płacę składki, co się dzieje z moimi pieniędzmi, że jeszcze proszą mnie o dodatkową kasę?:/
Dokładnie, moja mama poszła do prezydenta miasta, żeby wpisać mnie na taką listę, żebym mogła dostać mieszkanie... Które tam się jakoś spłaca, no nieważne, no i oczywiście nie dostanę nic, bo mama przekracza dochód 506 zł! A taki zasrany alkoholik z tych swoich dodatków pielęgnacyjnych i innych ma akurat te cholerne 506zł! I ja się pytam dla kogo są te mieszkania? Mam się stoczyć na dno, żeby mieć gdzie urządzić sobie melinę? Jaki mam start w dorosłe życie? Póki co mieszkam z mamą ( w wynajętym mieszkaniu) nie mam własnych pieniędzy oprócz drobnej sumy którą sobie dorabiam, bo studiuję dziennie i nie mam możliwości załapania się na pełen etat czy nawet pół, a na weekendy szukam czegoś od dawna... I co? Zamieszkam z chłopakiem za jakiś czas chcąc się usamodzielnić, będziemy przeznaczać większosć pieniędzy na utrzymanie, a kiedy zdecydujemy się np na coś swojego to zeżre nas kredyt. TO jest życie w polsce? Uczciwy człowiek gówno dostaje a taki zasrany alkoholik mieszkanie i jeszcze dbają o to, by miał co do gęby włożyć, paranoja! Dodam, że moja mama haruje cały rok i nawet nie stać ją, żeby pojechać na głupi urlop nad morze czy jakieś wczasy... To ma być normalne życie?

Podoba mi się Twoje podejście nickolenkaa napewno Ci się uda :). Serce rośnie jak się widzi takich młodych a nie tylko takich co jak rodzicom było ciężko czy też nie radzili sobie oczywiście mówię ogólnie nie o Tobie to sami nie potrafią albo raczej nie chcą w swoim życiu coś zmienić na lepsze. Szkoda, że młodych osób z takim podejściem jest mało, bo lepiej wyciągnąć łapę i prosić się MOPSU i innych tego typu instytucji, bo uczyć się po? co tam jakaś szkoła? Jak można wydoić z innych obywateli podatków :/.

Ja studiuję i jak najbardziej mam zamiar podjąć pracę w zawodzie już od momentu skończenia licencjatu, nie chcę niczego od państwa, chcę dojść do tego sama, wtedy akurat byłam w sytuacji podbramkowej, nie było gdzie mieszkać, prezydent miasta ogłaszał się w ten sposób, że można dostać od nich mieszkanie jakby na raty ale niestety, okazało się, że podostawali Ci, którzy pracę mają w dupie i nie mają zamiaru swojej sytuacji zmieniać. W życiu nie dostawałam żadnych dodatków nawet na studiaach nie zgłosiłam się po stypendium socjalne bo widziałam, ze niektórzy mają znacznie gorzej. Jak się później okazało inni oszukiwali i kręcili jak mogli (dziewczyna np spisała umowę ze swoim wujkiem, że niby wynajmuje jej pokój za 500 zł + rachunki- ona stypendium dostała, a dziewczyna, która na prawdę wynajmowała a w domu pracował tylko tata na jej całą rodzinę nie dostała nic, bo przekraczała o ileś tam groszy, bo uczciwie przyznała się, że dorabia sobie na kasie w markecie)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 11:11 przez Niczka90.

Cytat
toja666
Ja nie wiem co piszę. Agato74 i co z tego że u nas można kupić jedzenie jak nie ma na to kasy. Ludzie nie mają gdzie mieszkać bo nie mają pracy lub takich zarobków aby na mieszkanie mieć ale rozumiem że ty masz wszystko .
wszystko to co mam to zawdzieczam swojej ciezkiej pracy , i mi nie mow ze w polsce jest ciezko , nie jest lekko owszem ale nie jest tak ze nie ma sie co do gara wlozyc . jak nie masz pracy to idziesz do urzedu dostajesz kuroniowke , mozesz isc do opieki tam ci pomoga , przedszkole dofinansuja , szkola da wyprawke itp. mozna udac sie do kosciola ( sa parafie gdzie pomagaja biedniejszym rodzinom ) , przy urodzeniu dziecka dostajesz tzw. becikowe , przyjdzie huragan , tornado, powodz , panstwo dofinansuje . w szkolach dzieci z ubozszych rodzin maja zapewniony posilek . wiec nie porownuj tego co u nas do tego co ma afryka , bardzo chetnie zabralabym cie wlasnie do afryki bys zobaczyla jak to wyglada w rzeczywistosci. tobie woda z kranu plynie a oni zeby ta wode zdobyc musza kopac w ziemi czesto na glebolosc kilku metrow. tam nie rosna rosliny tylko krzaczory pustynne suche jak patyki . temperatura w dzien 60 stopni jak dobrze pojdzie w nocy spada do 10 . jak jestes taka madra to mieszkaj w takich warunkach .
Cytat
kacha64
Do tych dziewczyn, które piszą jak to w Polsce jest źle odpowiedzcie sobie na pare pytań: Czy masz co jeść? Czy masz co pić? Czy masz co ubrać? Czy z Twojego kranu leci woda? Czy masz w domu prąd? Gaz? Masz internet? Możesz chodzić do szkoły i się uczyć? Masz zapewniony dostęp do podstawowych leków? na większość pytań zapewne odpowiedź brzmi tak, Ludzie z Afryki czesto nie mają nawet dostępu do wody i nie mają nawet mozliwości aby to zmienić...
znalazłam w internecie takie coś:
Jeżeli

Jeżeli masz jedzenie w lodówce,
ubranie na grzbiecie, dach nad głową i łóżko do spania…
To jesteś bogatszy niż 75% ludzi na świecie

Jeśli masz pieniądze w banku i trochę
drobnych w portfelu…
To należysz do 8% najbogatszych ludzi na świecie

Jeżeli obudziłeś się rano bardziej zdrowy niż chory…
To masz się lepiej niż milion ludzi, którzy nie
przeżyją tego tygodnia!

Jeżeli nigdy nie doświadczyłeś niebezpieczeństw wojny,
samotności, więzienia, tortur i głodu…
To jesteś w lepszym położeniu
niż 500 milionów ludzi na świecie

Jeżeli możesz chodzić do kościoła bez strachu, nie obawiając
się aresztowania, tortur lub śmierci…
To masz więcej szczęścia niż miliard ludzi
na tym świecie

Jeżeli Twoi rodzice żyją
i ciągle są małżeństwem
…jesteś wyjątkową rzadkością

Jeśli potrafisz trzymać głowę wysoko z uśmiechem na twarzy
i umiesz okazać wdzięczność…
to jesteś wybrańcem, bo wielu potrafi być
wdzięcznym, ale niewielu to robi

Jeżeli możesz trzymać kogoś za rękę, przytulić kogoś
lub chociaż poklepać po ramieniu
…to jesteś szczęściarzem, bo możesz przekazać ukojenie

Jeżeli możesz przeczytać tę wiadomość,
to jesteś szczęśliwszy niż dwa miliardy ludzi,
którzy w ogóle nie umieją czytać.


może pare osób troche ruszy głową:)
GENIALNY TEKST . ale muru glowa nie przebijesz, bo panny ktore nie maja najnowszej komorki , lub nie moga pojsc do sieciowki i wydac 1000 zl na swoje zachcianki uwazaja sie biedne , nieszczesliwe takim nie przetlumaczysz ze sa ludzie potrzebujacy , bo podstawowych rzeczy takich jak woda czy jedzienie nie maja :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 11:13 przez agata74.

Cytat
agata74
Cytat
toja666
Ja nie wiem co piszę. Agato74 i co z tego że u nas można kupić jedzenie jak nie ma na to kasy. Ludzie nie mają gdzie mieszkać bo nie mają pracy lub takich zarobków aby na mieszkanie mieć ale rozumiem że ty masz wszystko .
wszystko to co mam to zawdzieczam swojej ciezkiej pracy , i mi nie mow ze w polsce jest ciezko , nie jest lekko owszem ale nie jest tak ze nie ma sie co do gara wlozyc . jak nie masz pracy to idziesz do urzedu dostajesz kuroniowke , mozesz isc do opieki tam ci pomoga , przedszkole dofinansuja , szkola da wyprawke itp. mozna udac sie do kosciola ( sa parafie gdzie pomagaja biedniejszym rodzinom ) , przy urodzeniu dziecka dostajesz tzw. becikowe , przyjdzie huragan , tornado, powodz , panstwo dofinansuje . w szkolach dzieci z ubozszych rodzin maja zapewniony posilek . wiec nie porownuj tego co u nas do tego co ma afryka , bardzo chetnie zabralabym cie wlasnie do afryki bys zobaczyla jak to wyglada w rzeczywistosci. tobie woda z kranu plynie a oni zeby ta wode zdobyc musza kopac w ziemi czesto na glebolosc kilku metrow. tam nie rosna rosliny tylko krzaczory pustynne suche jak patyki . temperatura w dzien 60 stopni jak dobrze pojdzie w nocy spada do 10 . jak jestes taka madra to mieszkaj w takich warunkach .

Ale niektórzy właśnie nie mają co do gara włożyć, są takie przypadki...

zweryfikowana
Posty: 3.372
Ostrzeżenia: 1/5

to jest straszne widziałam nawet filmik jak jedno malutkie afrykańskie dziecko umiera z głodu tarzając się po ziemi ;(

Cytat
marcelka05
Cytat
toja666
Nasi jeżdżą do Afryki z powodu suszy a u nas ludzie nie maja gzie mieszkać i za co kupić jedzenia już nie wspomnę o leczeniu. Parodia nie humanitaryzm. Unii nam się zachciało.

Popieram. Bardzo współczuję tym biednym ludziom w Afryce, ale w Polsce jest też bardzo wiele dzicz, które głodują, są maltretowane i nikt im nie pomaga. bo faktycznie nie jest to pomoc, która zostanie nagłośniona przez media. A o to tutaj chodzi. Żeby niby pomóc, ale przy okazji zrobić sobie reklamę i zarobić.

100% popieram

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc dla mojego taty.