Obecnie rozmawiamy o:

zabawki dla chłopców

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 531
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
Olimpia_21
Cytat
100___krotka
Cytat
toja666
Z głodu nie umierają ale ile muszą wycierpieć. Moim zdaniem nie widziałyście takich ludzi w Polsce tylko to co jest nagłośnione a to zawsze jest piękniejsze od realu. Nie wiem jak można pomagać innemu krajowi a patrzeć na to co się dzieje obok nas. Ciekawa jestem czy wam ktoś pomoże w czasie jakiejś tragedii .

W pełni się zgadzam z Tobą.

Ja tez pochodze ze skrajnej biedy. I nie raz jak byłam małym dzieckiem nie było co jeść , nie było chleba ,..........a dlaczego
bo mama pijana i tata pijany leżeli w pokoju! OT Co cała prawda o polskiej biedzie.


I kto tu winny? Odpowiedzcie sobie sami.

Ale nie wszystkie polskie rodziny głodują z powodu alkoholizmu.
A "państwo polskie" czy inne organizacje nie pomagają w żaden sposób!!!
Tak jak któraś z dziewczyn wcześniej napisała mops woli dać alkoholikowi kasę, a temu któremu się tak naprawdę należy nie dadzą, bo jego dochód przekracza kryterium - a gdzie opłaty, gdzie żywność, tak najlepiej pod most i wyżerać ze śmietników!!!!!!!

Cytat
martischa
i jeszcze księżula jeżdżą tam i wciskają ludziom kit, że antykoncepcja jest be. Masakra :(

Słyszałam, że w Afryce mężczyżni nie używają prezerwatyw ponieważ jest to dla nich ujma na honorze i obdarcie się z męskości, a nie dlatego że Papież zabronił lub, że nie wiedzą jak z nich korzystać.

:-/( co to juz się dzieje na swiecie

widział ktoś skarbiec Watykanu ?...
wystarczył by na uratowanie po kilku takich suszach !!!

niezweryfikowana
Posty: 531
Ostrzeżenia: 2/5

zakładanie takich wątków prowadzi tylko i wyłącznie do kłótni na forum.
problem był jest i będzie

czemu tamtejszy rząd nie robi niczego, aby to zmienić?
bo im tak wygodniej, bo znajdują się "łosie" które pomagają



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 10:16 przez 100___krotka.

Cytat
Olimpia_21
Cytat
martischa
i jeszcze księżula jeżdżą tam i wciskają ludziom kit, że antykoncepcja jest be. Masakra :(

Słyszałam, że w Afryce mężczyżni nie używają prezerwatyw ponieważ jest to dla nich ujma na honorze i obdarcie się z męskości, a nie dlatego że Papież zabronił lub, że nie wiedzą jak z nich korzystać.

też czytałam ten komentarz pod linkiem HeXen :) Jednak póki co nie znalazłam na to potwierdzenia i źródeł, a o nauczaniu misjonarzów znalazłam :)

Cytat
lerri
widział ktoś skarbiec Watykanu ?...
wystarczył by na uratowanie po kilku takich suszach !!!

tak to mozna sobie gdybać.
Moim zdaniem Kościół duzo pomaga.
i nie tylko finansowo misjonarze którzy tam jeżdzą dają tym ludziom wiele nadzieji i pomocy.
Cytat
martischa
Cytat
Olimpia_21
Cytat
martischa
i jeszcze księżula jeżdżą tam i wciskają ludziom kit, że antykoncepcja jest be. Masakra :(

Słyszałam, że w Afryce mężczyżni nie używają prezerwatyw ponieważ jest to dla nich ujma na honorze i obdarcie się z męskości, a nie dlatego że Papież zabronił lub, że nie wiedzą jak z nich korzystać.

też czytałam ten komentarz pod linkiem HeXen :) Jednak póki co nie znalazłam na to potwierdzenia i źródeł, a o nauczaniu misjonarzów znalazłam :)

wiesz my sie nigdy na 100% nie dowiemy jak tam jest- bo nas tam nie ma. Moim zdaniem dobrze ze misjonarze tam jeżdzą oni na prawde pomagają im- na tyle co sa w stanie. I nauczają zgodnie z nauka kościoła ale tez wspierają ich.
Zresztą to jest trudny temat i nigdy nie byłam tam wiec to tylko moje zdanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 10:20 przez Olimpia_21.

Porównywanie jakiejkolwiek biedy z tragedią suszy w Afryce jest po prostu niemoralne, spróbujcie nie jeść i NIE PIĆ przez jedną dobę. Tam niejednokrotnie do źródła wody jest parę dni drogi i nie ma pewności czy ta woda tam jest.
Nie rozumiem dyskusji - każdy pomaga jeśli ma ochotę, a po co w Afryce jak w Polsce jest większa bieda, a czemu na schronisko dla zwierząt a nie na powodzian, czemu dla głodujących dzieci jak można na chorych na raka - to czcza dyskusja.
Nie chcesz nie płać, zastanów się przy braniu prysznica i przykręć wodę, nie wyrzucaj jedzenia! To już będzie dużo!
Tragedia w Afryce to nie tylko dramat ludzi, to dramat Ziemi, zasoby wody pitnej kurczą się w zastraszającym tempie.

Cytat
martischa
Cytat
Olimpia_21
Cytat
martischa
i jeszcze księżula jeżdżą tam i wciskają ludziom kit, że antykoncepcja jest be. Masakra :(

Słyszałam, że w Afryce mężczyżni nie używają prezerwatyw ponieważ jest to dla nich ujma na honorze i obdarcie się z męskości, a nie dlatego że Papież zabronił lub, że nie wiedzą jak z nich korzystać.

też czytałam ten komentarz pod linkiem HeXen :) Jednak póki co nie znalazłam na to potwierdzenia i źródeł, a o nauczaniu misjonarzów znalazłam :)

ale wiesz w tym chyba cos jest.
Cytat
100___krotka
Cytat
Olimpia_21
Cytat
100___krotka
Cytat
toja666
Z głodu nie umierają ale ile muszą wycierpieć. Moim zdaniem nie widziałyście takich ludzi w Polsce tylko to co jest nagłośnione a to zawsze jest piękniejsze od realu. Nie wiem jak można pomagać innemu krajowi a patrzeć na to co się dzieje obok nas. Ciekawa jestem czy wam ktoś pomoże w czasie jakiejś tragedii .

W pełni się zgadzam z Tobą.

Ja tez pochodze ze skrajnej biedy. I nie raz jak byłam małym dzieckiem nie było co jeść , nie było chleba ,..........a dlaczego
bo mama pijana i tata pijany leżeli w pokoju! OT Co cała prawda o polskiej biedzie.


I kto tu winny? Odpowiedzcie sobie sami.

Ale nie wszystkie polskie rodziny głodują z powodu alkoholizmu.
A "państwo polskie" czy inne organizacje nie pomagają w żaden sposób!!!
Tak jak któraś z dziewczyn wcześniej napisała mops woli dać alkoholikowi kasę, a temu któremu się tak naprawdę należy nie dadzą, bo jego dochód przekracza kryterium - a gdzie opłaty, gdzie żywność, tak najlepiej pod most i wyżerać ze śmietników!!!!!!!



ja mówie tylko o tym co znam i doswiadczyłam i wiele takich jak mój przypadków widzę. na wóde jest a dzieciaki głodne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 10:24 przez Olimpia_21.

Dajcie spokój. Tak samo jak te reklamy, które między wierszami obwiniają nas za np chore dzieci i za to, że nie mogą być rehabilitowane. Ja się pytam gdzie w takich sytuacjach jest rząd i NFZ? Po co płacę składki, co się dzieje z moimi pieniędzmi, że jeszcze proszą mnie o dodatkową kasę?:/
Dokładnie, moja mama poszła do prezydenta miasta, żeby wpisać mnie na taką listę, żebym mogła dostać mieszkanie... Które tam się jakoś spłaca, no nieważne, no i oczywiście nie dostanę nic, bo mama przekracza dochód 506 zł! A taki zasrany alkoholik z tych swoich dodatków pielęgnacyjnych i innych ma akurat te cholerne 506zł! I ja się pytam dla kogo są te mieszkania? Mam się stoczyć na dno, żeby mieć gdzie urządzić sobie melinę? Jaki mam start w dorosłe życie? Póki co mieszkam z mamą ( w wynajętym mieszkaniu) nie mam własnych pieniędzy oprócz drobnej sumy którą sobie dorabiam, bo studiuję dziennie i nie mam możliwości załapania się na pełen etat czy nawet pół, a na weekendy szukam czegoś od dawna... I co? Zamieszkam z chłopakiem za jakiś czas chcąc się usamodzielnić, będziemy przeznaczać większosć pieniędzy na utrzymanie, a kiedy zdecydujemy się np na coś swojego to zeżre nas kredyt. TO jest życie w polsce? Uczciwy człowiek gówno dostaje a taki zasrany alkoholik mieszkanie i jeszcze dbają o to, by miał co do gęby włożyć, paranoja! Dodam, że moja mama haruje cały rok i nawet nie stać ją, żeby pojechać na głupi urlop nad morze czy jakieś wczasy... To ma być normalne życie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 10:34 przez Niczka90.

pieniążki przelane:) jedna spódnica mniej:)

nie ma co się prześcigać z tym, kto gdzie ma gorzej. tam jest potrzeba i tu jest potrzeba, a to od nas zależy komu pomożemy.

Cytat
alicja70
Porównywanie jakiejkolwiek biedy z tragedią suszy w Afryce jest po prostu niemoralne, spróbujcie nie jeść i NIE PIĆ przez jedną dobę. Tam niejednokrotnie do źródła wody jest parę dni drogi i nie ma pewności czy ta woda tam jest.
Nie rozumiem dyskusji - każdy pomaga jeśli ma ochotę, a po co w Afryce jak w Polsce jest większa bieda, a czemu na schronisko dla zwierząt a nie na powodzian, czemu dla głodujących dzieci jak można na chorych na raka - to czcza dyskusja.
Nie chcesz nie płać, zastanów się przy braniu prysznica i przykręć wodę, nie wyrzucaj jedzenia! To już będzie dużo!
Tragedia w Afryce to nie tylko dramat ludzi, to dramat Ziemi, zasoby wody pitnej kurczą się w zastraszającym tempie
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Nie uważam że to czcza dyskusja czy kłótnia. Forum jest od tego aby wymieniać się opiniami i poglądami na dany temat .

Nie porównuję tragedii w Afryce z tym co dzieje się w Polsce. U nas też nie jest tak miło i sympatycznie jak się wszystkim wydaje. Ale nie rozumiem pomocy innym krajom jak dla siebie nie mamy. A marnowanie wody u nas to już jest nagminne okropne i to tak jakby pieniądze w błoto wyrzucił.

Cytat
Niczka90
Dajcie spokój. Tak samo jak te reklamy, które między wierszami obwiniają nas za np chore dzieci i za to, że nie mogą być rehabilitowane. Ja się pytam gdzie w takich sytuacjach jest rząd i NFZ? Po co płacę składki, co się dzieje z moimi pieniędzmi, że jeszcze proszą mnie o dodatkową kasę?:/
Dokładnie, moja mama poszła do prezydenta miasta, żeby wpisać mnie na taką listę, żebym mogła dostać mieszkanie... Które tam się jakoś spłaca, no nieważne, no i oczywiście nie dostanę nic, bo mama przekracza dochód 506 zł! A taki zasrany alkoholik z tych swoich dodatków pielęgnacyjnych i innych ma akurat te cholerne 506zł! I ja się pytam dla kogo są te mieszkania? Mam się stoczyć na dno, żeby mieć gdzie urządzić sobie melinę? Jaki mam start w dorosłe życie? Póki co mieszkam z mamą ( w wynajętym mieszkaniu) nie mam własnych pieniędzy oprócz drobnej sumy którą sobie dorabiam, bo studiuję dziennie i nie mam możliwości załapania się na pełen etat czy nawet pół, a na weekendy szukam czegoś od dawna... I co? Zamieszkam z chłopakiem za jakiś czas chcąc się usamodzielnić, będziemy przeznaczać większosć pieniędzy na utrzymanie, a kiedy zdecydujemy się np na coś swojego to zeżre nas kredyt. TO jest życie w polsce? Uczciwy człowiek gówno dostaje a taki zasrany alkoholik mieszkanie i jeszcze dbają o to, by miał co do gęby włożyć, paranoja! Dodam, że moja mama haruje cały rok i nawet nie stać ją, żeby pojechać na głupi urlop nad morze czy jakieś wczasy... To ma być normalne życie?

a ty byś chciała, żeby każdemu dawali mieszkanie od ręki? Samochód i co jeszcze? Żeby mieć "lepszy start w przyszłość" phi. U mnie w domu tez wesoło nie jest. Mama ma 58 lat jest bezrobotna bo ma chory kręgosłup. Tata ma 60 i pracuje ciężko na budowie i dostaje marna wypłate. I co? Myślisz, że tylko tobie jest ciężko? A ja od państwa dostawałam od gimnazjum do końca liceum 90 zł na miesiąc "rodzinnego" a teraz ide na studia, koszta wiesze, dojazd itd i nie dostane nic; ) chyba że stypendium od uczelni. I nie narzekam, taki kraj, ale jeść mam co i w worku po ziemniakach nie chodzę.
I nie siedze i nie zrzędzę jak mi źle tylko ciesze się tym co mam ;) idę na studia, mam zamiar je skończyc i znaleźć pracę. Mam zamiar walczyć o swój byt i swoja przyszłość a nie czekac na to żeby mi ktoś czyms z nieba rzucił.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 10:44 przez nicolenkaa.

Cytat
toja666
Nasi jeżdżą do Afryki z powodu suszy a u nas ludzie nie maja gzie mieszkać i za co kupić jedzenia już nie wspomnę o leczeniu. Parodia nie humanitaryzm. Unii nam się zachciało.
ty chyba nie wiesz co piszesz , u nas mozna kupic jedzenie tam nie ma tego jedzenia,wiec nie pisz takich bzdur. nie maja gdzie mieszkac powiedasz no coz jak ktos czeka az mu ktos cos da za darmo to sie nie dziwie to samo z praca .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 10:44 przez agata74.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc dla mojego taty.