Obecnie rozmawiamy o:

Wesele organizacja

gorący temat

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
Niczka90
Cytat
kacha64
Do tych dziewczyn, które piszą jak to w Polsce jest źle odpowiedzcie sobie na pare pytań: Czy masz co jeść? Czy masz co pić? Czy masz co ubrać? Czy z Twojego kranu leci woda? Czy masz w domu prąd? Gaz? Masz internet? Możesz chodzić do szkoły i się uczyć? Masz zapewniony dostęp do podstawowych leków? na większość pytań zapewne odpowiedź brzmi tak, Ludzie z Afryki czesto nie mają nawet dostępu do wody i nie mają nawet mozliwości aby to zmienić...

Wiesz oglądałam kiedyś jakiś reportaż, bardzo dawno, nie pamiętam już którego rejonu Afryki dokładnie dotyczył, ale kiedy dziennikarz zapytał, dlaczego nie chcą pozwolić na wprowadzenie choć odrobiny cywilizacji powiedzieli, że taka jest ich kultura i od wieków są nauczeni polowań i zdobywania wszystkiego co potrzebne do życia i nie chcą tego zmieniać. Jakby nie widzieli tego, że ich sytuacja może się znacznie pogorszyć. Osobiście jednak staram się pomóc choćby przez kupowanie wody, z której dochód był przeznaczany na budowy studni.


Zgadzam się z Tobą, Afryka w tej chwili to studnia bez dna ale bogatsze narody się do tego przyczyniły, dzieląc ja wedle własnego upodobania i przez lata wykorzystując, nalezało by zacząć budować tam szkoły i edukować i edukowac bo bez tego ich myslenie się nie zmieni, w tym momencie potrzebna jest jednak pomoc w postaci żywności i wody ale na dłuższą metę trzeba dać im "wędkę" jak to już ktoś okreslił



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 11:16 przez kacha64.

Cytat
Niczka90
Cytat
agata74
Cytat
toja666
Ja nie wiem co piszę. Agato74 i co z tego że u nas można kupić jedzenie jak nie ma na to kasy. Ludzie nie mają gdzie mieszkać bo nie mają pracy lub takich zarobków aby na mieszkanie mieć ale rozumiem że ty masz wszystko .
wszystko to co mam to zawdzieczam swojej ciezkiej pracy , i mi nie mow ze w polsce jest ciezko , nie jest lekko owszem ale nie jest tak ze nie ma sie co do gara wlozyc . jak nie masz pracy to idziesz do urzedu dostajesz kuroniowke , mozesz isc do opieki tam ci pomoga , przedszkole dofinansuja , szkola da wyprawke itp. mozna udac sie do kosciola ( sa parafie gdzie pomagaja biedniejszym rodzinom ) , przy urodzeniu dziecka dostajesz tzw. becikowe , przyjdzie huragan , tornado, powodz , panstwo dofinansuje . w szkolach dzieci z ubozszych rodzin maja zapewniony posilek . wiec nie porownuj tego co u nas do tego co ma afryka , bardzo chetnie zabralabym cie wlasnie do afryki bys zobaczyla jak to wyglada w rzeczywistosci. tobie woda z kranu plynie a oni zeby ta wode zdobyc musza kopac w ziemi czesto na glebolosc kilku metrow. tam nie rosna rosliny tylko krzaczory pustynne suche jak patyki . temperatura w dzien 60 stopni jak dobrze pojdzie w nocy spada do 10 . jak jestes taka madra to mieszkaj w takich warunkach .

Ale niektórzy właśnie nie mają co do gara włożyć, są takie przypadki...
ty masz swoje zdanie ja swoje. jak sie nie ma co do gara wlozyc to mozna wyjechac za granice i tam zarobic prawda ? a ludzie z afryki oni nawet nie potrafia czytac czy pisac wiec przestan pisac glupoty . europa a afryka to kompletnie inny poziom cywilizacji , wiec ruszczie szarymi komorkami a nie piszecie ze u nas tez jest ciezko . te ktore tak pisza jak to jest ciezko w polsce zabralabym z mila checia wlasnie do afryki niech tam pokaza swoje madrosci .

Na pewno większość z Was ma w rodzinie lub otoczeniu kogoś 60letniego.
A teraz wyobraźcie sobie, że przez całe życie tego człowieka w całej Europie nie spadła ani kropla deszczu ani śniegu, nic.

Wiecie, jaka jest różnica między bieda polską a afrykańską? Że Polak, choćby nie wiem jak było biednie, może kupić (a nawet znaleźć) ziemniaka, wsadzić go w ziemię i po pewnym stosunkowo niedługim czasie może mieć ziemniaków kilka. Afrykaner ma minimalne szanse na zdobycie tego pierwszego ziemniaka, a nawet jeśli - nic mu z tej uprawy nie wyjdzie.

Czy Wy nie rozróżniacie dwóch zupełnie innych stanów - "nie mam, ale mogę się postarać" od "nie mam i nie mam żadnych możliwości"

Cytat
betulek
Na pewno większość z Was ma w rodzinie lub otoczeniu kogoś 60letniego.
A teraz wyobraźcie sobie, że przez całe życie tego człowieka w całej Europie nie spadła ani kropla deszczu ani śniegu, nic.

Wiecie, jaka jest różnica między bieda polską a afrykańską? Że Polak, choćby nie wiem jak było biednie, może kupić (a nawet znaleźć) ziemniaka, wsadzić go w ziemię i po pewnym stosunkowo niedługim czasie może mieć ziemniaków kilka. Afrykaner ma minimalne szanse na zdobycie tego pierwszego ziemniaka, a nawet jeśli - nic mu z tej uprawy nie wyjdzie.

Czy Wy nie rozróżniacie dwóch zupełnie innych stanów - "nie mam, ale mogę się postarać" od "nie mam i nie mam żadnych możliwości"

oj próbowałyśmy to im wytłumaczyć, ale to jak grochem o ścianę ;)

Cytat
Magdaa1987
Cytat
edytka86
Cytat
toja666
A u nas to nie konają dzieci matce na rękach dlatego że nie ma kasy na leczeni bo NFZ twierdzi że tego nie pokryje . Przecież nie zawsze choroba przychodzi tylko z zaniedbania rodziców lub głupot. A składki płacimy całe życie. Ludzie którzy pracowali całe życie i mają wypracowaną emeryturę żyją od pierwszego do pierwszego i jeszcze wszystkich leków nie kupują bo kasy nie ma. Rząd miał im zapewnić godną starość a co mają nic i jeszcze większe cierpienie. Wiem że są rodziny które przehulają kasę z opieki lub przetrwonią cały swój dorobek ale nie o takich osobach tu mowa bo to już jest patologia. Więcej od państwa ma alkoholik niż my sami bo on pije nic nie robi i jeszcze dwie stówki na miesiąc ma na wódę . Parodia.

Wez dziewcze ze swoimi madrościami wybierz się do sejmu, moze tam cie ktos zechce wysluchac. pieprzysz niczym potluczona.

W PiS-ie pewnie by grała pierwsze skrzypce :p. Jakbym słyszała wiadomo kogo... a jaki duży elektorat moherowych babć by miała.
No dobra wypadałoby już skończyć tą dyskusje. Nie wypada w obliczu tamtego cierpienia.
Pozdrawiam wszystkie normalne :)

Jak ktoś ma inne zdanie niż Ty, to znaczy że jest nienormalny?

TO wy pomagajcie ludziom w afryce a ja będę pomagać ludziom wokół siebie . Gdy miałam dwadzieścia lat urodziłam śliczną dziewczynkę tylko że w 29 tygodniu ciąży. . Nie miałam pracy tylko matkę i ówczesnego męża przy sobie. Aby moja córa mogła żyć to nawet telewizor włączaliśmy na wiadomości żeby oszczędzać, Ja podczas pobytu w szpitalu miałam jedzenie jako pacjent przy dziecku przez miesiąc potem przez rok musiałam sama opłacić sobie kwaterę i żyć bo wszystkie pieniądze szły na dziecko. To były wizyty od lekarza do lekarza . Odżywki szczepionki rechabilitacja kontrola leki to wszystko trwało 6 lat. Wiem że warto było ale nie miał mi kto pomóc . Nikt nawet nie spytał czy nam czegoś brakuje czy czegoś potrzebujemy. Teraz mam rodzinę prace i dom sami wszystko osiągnęliśmy więc wypraszam sobie takie teksty że mam biedę jak sobie czegoś nie kupię itd. Wiem co to strach przed śmiercią i bieda z własnego doswiadczenia .

Nawiązując do tematu, polecam oglądnąć film z Angeliną Jolie "Bez granic" film pokazuje jak wygląda pomoc humanitarna w krajach trzeciego świata, to nie jest tak ze przelewamy pieniądze ktoś za to kupuje jedzenie i daje je tym biednym ludziom

Angelina Jolie jako ambasador dobrej woli UNHCR zaapelowała w Genewie o pomoc dla Afryki.
Oglądajcie wiadomości i dołączcie do pomocy dla Rogu Afryki.
http://tvp.info/informacje/ludzie/angelina-jolie-wspiera-rog-afryki/5402832



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 19:23 przez alicja70.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc dla mojego taty.