Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 138
Ostrzeżenia: 6/5

Podwyższenie alimentów

08 sie 2022 - 11:38:26

Dzień dobry. Chciałabym uzyskać informacje odnośnie alimentów. Jestem mama 3 dzieci w wieku przedszkolnym. Sama cały czas poświęcam na dom praca dom praca dzieci. Ojciec Dzieci loży 1500 zł, nie zabiera ich nigdzie nie bierze do siebie. Jednym słowem tata tylko na papierki. Moje pytanie brzmi jeżeli będę chciała podwyższać alimenty, czy mogę się kierować tym że nie mogę realizować swoich planów, bo ktoś musi zająć się dziećmi A wiadomo opiekunka kosztuje. 2 co zrobić z takim tatusiem ,który nie ma czasu dla swojego potomstwa i cały czas mówi że to tylko matki są dzieci

niezweryfikowana
Posty: 315
Ostrzeżenia: 9/5

Podwyższenie alimentów

08 sie 2022 - 14:15:37

Uwazam, ze powinna pani złożyć wniosek o uregulowanie kontaktow ojca z dziecmi. Co oczywiście nie jest jednoznaczne z tym ze ojca mozna zmusic do kontaktu z dziecmi. Moze sie ich zrzec. Jesli natomiast kontakty zostaną uregulowane a ojciec nie bedzie ich realizowac, mozna złożyć wniosek o zagrożenie ukaraniem, jesli to nie poskutkuje to wtedy o ukaranie.
Jeśli chodzi o alimenty, zawsze mozesz złożyć wniosek o ich podniesienie, lecz musisz udowodnic ile faktycznie na dzieci jest wydawane.
https://poznanrozwod.pl/rozwod/alimenty/wysokosc-alimentow/

Na stronie jest opisane, jak ustalana jest wysokość alimentów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.