Obecnie rozmawiamy o:

nowy samochód

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Planujemy sprzedać naszą Zafirę i kupić auto pięcioosobowe, zastanawiamy się jednak jak się pomieścimy w aucie z trójką dzieci w fotelikach? Jak to rozwiązaliście u siebie?

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 2/5

U mnie dzieciaczki już większe więc zgodnie z przepisami stosuję dwa foteliki, a trzecie dziecko siedzi w środku zapięte pasami pomiędzy fotelikami. Taki sposób przewożenia dzieci jest oczywiście zgodny z przepisami.

Może jednak większy samochod? Np 7 osobowy, wygodnie, przestronnie, jeszcze pies by sie zmieścił :)

U mnie dzieci mają już po 15kg i mogłam zastosować urządzenie dopasowujące pasy bezpieczeństwa w aucie do wymiarów dziecka. Wcześniej jeździliśmy z mężem na dwa auta.

Cytat
Dagmita
U mnie dzieci mają już po 15kg i mogłam zastosować urządzenie dopasowujące pasy bezpieczeństwa w aucie do wymiarów dziecka. Wcześniej jeździliśmy z mężem na dwa auta.
Co to za urządzenie? Moje dzieci mają po 18 kg więc może również mogłabym to rozwiązanie zastosować.

Jest to Smart Kid Belt, pas z klamrami, którymi dopasowujesz pasy do wymiarów dziecka. Rośnie on razem z dzieckiem i można go stosować od 15-36 kg. Projektował go spec, który zajmował się projektowaniem fotelików samochodowych więc jest w pełni bezpieczny co potwierdzają crash testy oraz homologacja pozwalająca go użytkować w całej Unii Europejskiej. Idealnie sprawdzają się również na wycieczkach w autobusach. Cała grupa przedszkolaków naszych dzieci ich używa.

ups ciezko będzie w 5 osobowym aucie z 3 fotelikami
Myslę że lepiej kupić 7 osobowe jak Zafira ....

a ile dzieciaczki mają lat? ja postawiłabym jednak na 7 osobowe auto i na pewno nie rezygnowała z fotelika nawet jeśli dziecko ma 15 kg(czasami roczne dzieci tyle ważą!). Bezpieczeństwo to nr 1. Pamiętaj, że jakby cokolwiek się stało z powodu braku fotelika czy źle dobranego fotelika nie wybaczysz sobie tego do końca życia. Także.. 7 osobówka- 3 foteliki i to jak najdłużej RWF(jazda tyłem).

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 2/5

Większe ato to większy komfort ale pamiętajmy że autorka wpisu może z różnych powodów takiego nie chcieć. W końcu z jakiegoś powodu sprzedają Zafirę, która jakby nie patrzeć jest duża.
RWF to dobre dla najmłodszych. Bardzo polecam ale starsze już nie do końca. U mnie najstarszy chce patrzeć do przodu, chce się czuć dorosło. Dagmita spojrzałam na to co piszesz. Smart Kid Belt. Dla takiego starszego dziecka, które samo potrafi się zapiąć i raczej jest duże, to całkiem fajne rozwiązanie. A do tego można to mieć zawsze w torebce. Teraz jak zmienili przepisy to kierowcy taxi nie muszą mieć fotelików i czasami bywa to problematyczne a taki gadżet mógłby się sprawdzić.

@nowak63 też uważam że RWF najlepsze i nie tylko dla najmłodszych bo i dla 4,5,6 latków także. Roczniak też chce patrzyć w przód.. ale wybacz, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to nie przemawia do mnie argument, że dziecko chce patrzyć w jakimś kierunku. Chyba jego życie i bezpieczeństwo jest ważniejsze niż widzimisię? na szczęście moje dziecko nie będzie w takich kwestiach decydować samodzielnie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-23 18:13 przez luliviton.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
luliviton
@nowak63 też uważam że RWF najlepsze i nie tylko dla najmłodszych bo i dla 4,5,6 latków także. Roczniak też chce patrzyć w przód.. ale wybacz, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to nie przemawia do mnie argument, że dziecko chce patrzyć w jakimś kierunku. Chyba jego życie i bezpieczeństwo jest ważniejsze niż widzimisię? na szczęście moje dziecko nie będzie w takich kwestiach decydować samodzielnie:)
Oczywiście. Zgadzam się w zupełności. Tylko należy pamiętać o tym, że musimy stosować się do prawa. A obecnie nasze prawo jest absurdalne. Nie wiem czy wiesz, ale dziecko (czyli do 18 lat) jeżeli ma wzrost do 150 cm musi być przewożone w odpowiednim foteliku lub innym urządzeniu. Różne sytuacje (zdrowie) może spowodować, że taki 12-sto latek, a nawet 15-sto czy 17-stolatek ma te 149 cm. I wyobrażasz sobie go w foteliku? Ja nie. Jakie widzisz legalne rozwiązanie dla 11-12 latka?

W moim Citroenie mieszczą się 3 foteliki z tyłu:)

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
bulimek
W moim Citroenie mieszczą się 3 foteliki z tyłu:)
Citroen citroenowi nie równy :) Problemu nie ma przy większych modelach. Przy małych, kompaktowych autach to już tak. Ja nie lubię dużych aut. Niby powinnam czuć się bardziej bezpiecznie ale jakoś nie umiem po mieście się nimi poruszać. Wolę właśnie małe kompaktowe, którymi łatwiej parkować. No ale 3 foteliki się nie mieszczą w takich. I tu jest problem.

niezweryfikowana
Posty: 64
Ostrzeżenia: 4/5

Może przy zakupię po prostu się sprawdzi. Też każdy fotelik ma trochę inne wymiary. ALe chociażby zmierzyć je wszystkie i zmierzyć fotel z tyłu to raczej nie wyzwanie.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
marcianna
Może przy zakupię po prostu się sprawdzi. Też każdy fotelik ma trochę inne wymiary. ALe chociażby zmierzyć je wszystkie i zmierzyć fotel z tyłu to raczej nie wyzwanie.
Oczywiście. Innej opcji nie biorę pod uwagę. Obecnie zostaliśmy przy opcji dwóch fotelików dla najmłodszych i wspomniany pas dla starszego, siedzącego w środku. Jest to bezpieczny sposób i w 100% zgodny z przepisami. Nie wyobrażam sobie wciśnięcia trzeciego fotelika albo podróży z wykorzystaniem oryginalnego pasa z środkowego fotela.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak zrobić malinkę?