Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

operacja oczu

30 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 111
Ostrzeżenia: 4/5

Myślicie, że warto kupić dziecku tablet?
Wiadomo, że pewnie najwięcej będzie czasu poświęcać na gry, ale pomyślałam też, że to byłaby dobra opcja na dalsze wycieczki, bo można by wgrać jakieś bajki czy audiobooki, żeby ta podróż jakiś przeleciała.

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 1/5

No u nas też tablet miał być właśnie do takich celów i ostatecznie został do gier i to nie tylko dla dzieciaków.
Widziałam ostatnio, że w ruch poszły gierki piłkarskie: http://dogry.pl/goalunited - chociaż plus rzeczywiście jest taki, że przynajmniej jest w domu cisza.
Może to niezbyt pedagogicznie, ale spokój jest na wagę złota :)

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 1/5

Nie wiem czy zakup tabletu dla dziecka to dobry pomysł. W ogóle nie jestem za tym by dzieci grały w gry komputerowe chyba,że edukacyjne. Jeśli już koniecznie chcesz kupić tableta to może pomyśl o modelu ferguson S8. Jest niewielki i wydaje mi się, że będzie odpowiedni dla dziecka. Poza tym cena jest nie wielka.

Żeby dobrze wybrać tablet dla swojej pociechy radzę wpierw poczytać trochę na ten temat. Możesz zerknąć tutaj by się trochę wywiedzieć :) http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-tablet-dla-dziecka-ktory-kupic/600/

ja kupiłam synowi tablet na urodziny-nie jest jakimś maniakiem gier ale zabierał mi komórke żeby grac w angry birds. Tablet był tani (150)musiał mieć koniecznie androida (wiadomo angry birds). Młody sobie na nim gra np. w samochodzie albo czasem jak mu się nudzi-nie robi tego codziennie. Ma wgrane na tablet bajki do słuchania, muzyke swoją ulubiona i tak jak napisałam zwykle zabieramy go w podróż.Dla takich dzieci mysle, że warto. Jakbym miała maniaka gier to bym nie kupiła

super pomysł, jest tyle aplikacji i gierek, że dziecko lepiej się rozwija. Nawet w przedszkolach ( wiadomo nie wszystkich) dzieci na tabletach uczą się. Technika idzie do przodu, dzieci obsługuję komputery, tablety i telefony od malutkiego i będą to robiły w mniejszym lub większym stopniu przez całe życie, nie wiem czy ma sens pozbawiać dziecka tego co i tak nieuniknione.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 3/5

chrześniakowi kupiłam tablet na komunię w electro.pl Doszedł w całości wszystko działa i oczekuje już teraz na wielki dzień.

U nas bardzo się sprawdza. Angry Birds oczywiście było na pierwszym miejscu, a teraz mały już sam sobie instaluje gierki i ogląda bajki na youtubie. Oprócz tego uczy się pisać i praktycznie ciągle coś tam majstruje. Na szczęście nie siedzi przy nim godzinami.

Tablet to super sprawa na dłuższe podróże i poczekalnie u lekarzy - w końcu nie mamy problemu z marudzeniem.

Lepiej pożyczać dziecku swój tablet na określony czas i w określonym celu niż dać mu własny na własność i nie kontrolować co z nim robi.

Tablet tak, ale z umiarem i w odpowiednim wieku .

Mój mąż wpadł na fajny i tani sposób. Przy wymianie telefonu zostawił młodej ten stary telefon(z androidem)-komórka ma tak jakby wyprute wnętrzności tzn pokasowane wszystko co dziecku się nie przyda... Nie można nią dzwonić. Ma za to kilka darmowych gierek wybranych przeze mnie które ją zajmują w trakcie podróży. Oczywiście muzykę , filmiki też możecie ponagrywać. Kupiłam jej obudowę w kucyki pony ;-) Całość operacji kosztowała kilkanaście złotych, na ta kolorową obudowę i młoda mega szczęśliwa a my też bo nareszcie są chwile milczenia. PLUSY tego rozwiąznia: zerowe koszty, gierki jak się znudzą można odinstalować i doinstalować inne. Ci którzy uważają że to niepedagogiczne niech zainstalują gry edukacyjne;-) POLECAM

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Na pewno warto do tableta dokupić kostkę do gry Dice+, wtedy będziemy grać w gry planszowe. Gwarantuje, że całej rodzinie to się spodoba ;)

Kupowanie dziecku tableta to słaby pomysł, wg mnie, oczywiście. Jest mnóstwo innych aktywności, które może wykonywać zamiast grania na tablecie.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 4/5

Ja też bym nie kupiła dziecku tableta bo wiem jak trudno im się oderwać od gier. Lepiej zorganizować dzieciakom jakieś ciekawe gry i zabawy na powietrzu zwłaszcza, ze teraz jest ciepło. Jeśli koniecznie chcesz kupic tablet to zobacz na [moderacja - reklama/link] Dowiesz się jak wybrać tablet z wytrzymałą baterią. Jest to raczej istotna kwestia bo z słabą baterią raczej Twoje dziecko nie pogra.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-07 19:47 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Teraz co drugie dziecko ma tablet, moje dzieci również ale wszystko z umiarem, dlatego pisałam wcześniej, że dobrze do tableta dokupić tą kostkę bo gra nią na prawdę jest bardzo fajna.

Teraz co drugie dziecko ma tablet, moje dzieci również ale wszystko z umiarem, dlatego pisałam wcześniej, że dobrze do tableta dokupić tą kostkę bo gra nią na prawdę jest bardzo fajna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-08 23:08 przez stana.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

suszarki elektryczne