Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak w temacie.
Czy któras mama-szafiarka zna jakiś sposób ? przeczesałam juz neta ale zero sposobu :/
Cuszki po zabawie bańkami mydlanymi nadają sie do wyrzucenia :/ Szkoda ze producent baniek o tym nie informuje :/

Jeśli są to jasne urania to jest to normalne... gdybyś zwykłą wodą z mydłem pokapała trochę na ubranie też by była plama. Nie wiem jakiego proszku używasz ale powinno puścić przy zwykłym praniu. Ja używam ariel i nigdy nie miałam z tym problemu...jeśli to nie pomoże spróbuj vanishem.

Ja po weselu miałam całą sukienkę w plamach od baniek,ale po praniu wszystko zeszło,więc nie pomogę niestety.

Uprać w dobrym proszku i dokładnie wypłukać.

niestety nic nie pomaga prałam w persilu -kapsułki ,zero efektu ariel,vizir tez nic :( może gdybym uprała od razu ,gdy plama była jeszcze mokra (wtedy jeszcze nie było widac szarych plam)
teraz moczę w vanishu ale pewnie efekt bedzie zerowy ,bo juz w zeszłym roku miałam to samo tylko wtedy jeszcze nie wiedzialam ze to bańki (te gotowe ):/
z tkanin syntetycznych schodzi ale bawełna -masakra :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-14 13:22 przez goniak.

Możesz jeszcze spróbować mydełkiem Dr Beckmann. Chociaż ja sobie kiedyś tak urządziłam bluzkę bawełnianą, że zrobiłam sobie plamę z tłuszczu i próbowałam ją zmyć płynem do mycia naczyń, tłuszcz zszedł ale plama po płynie została. Nie udało mi sie tego pozbyć ;( A w tych płynach do baniek chyba jest podobny skład do płynu do mycia naczyń.

mydełko też testowałam :(
no nic kolejne koszulki do kosza :( nie przeboleję tego :( koniec z bańkami wrrrr, zachciało mi sie i kupiłam litrowa butlę wymienną bo szło jak woda wrrrr

Wśród składników baniek mydlanych są gliceryna (rozpuszczalnik tłuszczu) i polimery (m.in. pochodne celulozy).
Może spróbuj poszukać w necie, co rozpuszcza ww. i tym tropem spróbować wywabić plamy z ubranek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-14 16:04 przez WazBoa.

wyczytałam o benzynie ekstrakcyjnej ze podobno zmywa ,niestety "chwilowy" brak w domu he
kupie dopiero w poniedziałek ,nie wiem tylko czy do tego czasu plamy nie utrwalą sie bardziej :( puki co mocza sie dalej

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciekawy portal