Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Samotna Mama w temacie

17 mar 2014 - 18:09:22

Witajcie, poszukuję samotnych Mam, które pobierają zasiłek dla Samotnej Mamy. Chciałabym dowiedzieć się na jakich zasadach go przyznają ? Wybaczcie temat ale niestety u mnie w Ośrodku uzyskanie informacji graniczy z cudem więc pytam Was, osób doświadczonych ;)

Samotna Mama w temacie

17 mar 2014 - 18:14:47

A na jakich konkretnie informacjach Ci zależy?

Samotna Mama w temacie

17 mar 2014 - 19:03:07

Czy jeżeli dziecko ma nazwisko Ojca, ale nie jestem z Nim w związku małżeńskim to czy należy mi się zasiłek ?
Dodam iż Tata dziecka nie pracuje, nie pomaga mi finansowo.

Samotna Mama w temacie

17 mar 2014 - 19:52:40

Nie, ten zasiłek jest przeznaczony dla matek samotnych, a w świetle przepisów dot. pomocy społecznej matka samotna to osoba, która wychowuje dziecko, którego ojcostwo nie zostało ustalone albo którego ojciec nie żyje.
Musisz się domagać alimentów od ojca dziecka. Jeśli nie będzie płacił - komornik, jeśli egzekucja będzie bezskuteczna, a Twój dochód bardzo niski dostaniesz świadczenie z FA.

Samotna Mama w temacie

17 mar 2014 - 20:51:42

I to jest własnie Polska zasiłek nie dość że w kwocie 170 zł to jeszcze tylko dla Samotnych Matek hahaha a matka która ma dziecko przy sobie ojciec uznał ale jeszcze przez rok czasu dziecka nie widział to jaka to matka ??

Alimenty marne i jak tu w tym głu....pim kraju wyrzyć.

W mojej opiece Pani kierownik powiedziała, że mam wyjechac za granicę dzieckiem bo tam lepszy socjal.

Samotna Mama w temacie

17 mar 2014 - 21:13:59

No niestety, organizacja państwa polskiego pozostawia wiele do życzenia, i nie mam na myśli socjalu, bo na to zwykle liczy się w ostatniej kolejności.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ŚWIADCZENIE REHABILITACYJNE