Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

imię dla dziecka:(

11 lut 2014 - 17:33:49

hej:) piszę z konta koleżanki (żeby nie było nieporozumień;))


jestem w ciąży, nie wiadomo jeszcze czy to chłopiec czy dziewczynka.
od zawsze podobały mi się raczej mało pospolite imiona.
chciałabym nazwać dziewczynkę:
1.Liwia
2.Bianka
3.Liliana
4.Aniela

chłopca Aleksy.

mój mąż ciągle wyśmiewa mnie z tymi imionami, upiera się na imię takie jak Paweł, Piotr, Ewa, Justyna, Ania...
nie wiem co robić:( ja upieram się przy swoich, On przy swoich. już myślę żeby w szpitalu postawić na swoim i wpisać Liwia ;) ale nie mogę tego zrobić mężowi. Co byście mi poradziły??

imię dla dziecka:(

11 lut 2014 - 17:45:43

Można dać dwa imiona

imię dla dziecka:(

11 lut 2014 - 17:51:26

tak, wiem, ale wiadomo że używa się zazwyczaj tego pierwszego;) i o to jest ta cała "wojna" ;)

imię dla dziecka:(

11 lut 2014 - 18:05:41

Jejku jak ja bym chciała miec takie problemy:)

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

imię dla dziecka:(

11 lut 2014 - 19:18:04

Cytat
dortys
Jejku jak ja bym chciała miec takie problemy:)

no ja tez :)

imię dla dziecka:(

11 lut 2014 - 19:27:26

U nas była identyczna sytuacja. I zrobiliśmy tak.... napisaliśmy na kartkach imiona które nam się podobają. Włożyliśmy do wysokiego naczynia a córka wylosowała żeby było sprawiedliwie:) No i mamy Marcelka:)

imię dla dziecka:(

11 lut 2014 - 20:57:26

W szpitalu się imienia nie nadaje ;)
Powiedz mężowi, że Aniela też jest tradycyjna. W ogóle dla mnie taki "spór" to abstrakcja, bo nawet jak Ty postawisz na swoim i będzie Liwia, to potem jemu się nie będzie podobać imię własnego dziecka, a jak on postawi na swoim to Ty będziesz niezadowolona z imienia własnego dziecka. Musicie znaleźć kompromis ;)

imię dla dziecka:(

11 lut 2014 - 21:16:59

Niestety najczesciej to ojciec zapisuje dziecko w usc bo mama jest albo jeszcze w szpitalu albo zajęta dzieckiem w domu. My z mężem wypisalismy na kartce nasze propozycje i na szczęście jedna sie pokrywala:) Osiągnęliśmy kompromis a synus jest zadowolony że swojego imienia( ma już 4 latka). Nie wyobrażam sobie by imię dziecka było wyborem tylko jednego z nas a drugiej stronie sie nie podobało- To Wasze wspólne dziecko i wybór imienia też powinien być wspólny.

imię dla dziecka:(

11 lut 2014 - 21:51:56

Tylko kompromis sama niedawno sprzeczałam się o imię i średnio mi się podoba te które narzeczony wybrał ale chociaż ma znaczenie bo jest po jego zmarłym ojcu więc ok a że miałam problem sama ze sobą chyba bo żadne męskie imię mi się nie podobało to został Jaś- pospolity jak cholera ale co tam. A odemnie Liliana będzie strasznie oklepana teraz to imię jest "modne" cos jak Lena, Aniela dla mnie masarka i skrzywdzenie dziecka, kojarzy mi się z krową Anielą ale to tylko moje urojenia hehe, Bianka, mam tak na imię z Bierzmowania i mi się podoba a najlepsze jest Liwia, mało spotykane, orginalne i dla mnie ładne, jest też ładne zdrobnienie od tego imienia Liwka, Liwunia. Sama lubię orginalne imiona więc te jest super. A jak będę mieć w przyszłości córkę to będzie Oksana Anna:) i na tego zmianę już nikt mnie nie namówi:)
A z mężem usiądź i porozmawiaj, może jeszcze znajdzie się jakieś co wam obojgu się podoba:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-11 21:53 przez Hathor90.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

danie gorące na roczek