Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

5 minut temu

zalety diety pudełkowej

19 minut temu

skuteczna dieta

41 minut temu

informacje o żywieniu

59 minut temu

produkty do domu online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przedszkola - dodatkowe zajęcia

21 wrz 2013 - 10:47:39

Drogie mamy przedszkolaków.
Rozpoczynam ten post, bo jestem ciekawa, jak u was placówki poradziły sobie z nową ustawą, dotyczącą zajęć dodatkowych. U mnie wcześniej każdy chodził na takie, które interesowały dziecko i płacił (przez placówkę przedszkolną) na rzecz prowadzącego. Teraz wszystko się zmieniło - w przedszkolu tylko to, co Panie przygotują - czyli pełny minimalizm, a co do wyboru - to rytmika i chyba angielski będzie. No i opłaty - nie wiadomo komu płacić oraz ile za Radę Rodziców. Jednym słowem kiszonka bez efektów :(
A jak to wygląda u was?

Przedszkola - dodatkowe zajęcia

21 wrz 2013 - 12:14:01

U nas jest angielski raz w tygodniu, logopeda tak samo, rytmika codziennie pół godziny, bo wychowawczynią córki jest pani od rytmiki. To wszystko bezpłatnie. Na komitet płacimy 50 zł rocznie, to jest na mikołajki, Dzień dziecka, takie tam obchody.

Przedszkola - dodatkowe zajęcia

21 wrz 2013 - 12:28:50

u nas bezpłatne zajęcia to gimnastyka korekcyjna 2 razy w tyg wiec po 2 gr w jednym dniu maja i religia dla starszaków 2 razy w tyg a odplante to angielski rymika tance szachy i ceramika no i komitet 70 zl na rok mikoja dzien dziecka itd pokrywa to oprocz tego ksiazki dla cori 100 zl i na srodki czystosci po100 zl od dziecka i przypory taketiwe jeszcze trzeba
bylo kupic od ilosci dziecka w przedszkolu czyli papier taletowy 2 razy chusteczki higieniczne wyciagane z pudelka i 2 zapasy mydla no ja mamakurat 2ke dzieci teraz wiec to razy dwa wszytsko a koszty oplat to angieslki 150 zl sa semestr u starszakow,75 zl tance , 60 zl rytmika i ceramika 2o zl za miesiac bo zajecia raz w miesiacu sa a szachy nie wiem bo moje dzieci nie chodza no i ubeziecznie jak kazdy pewnie wiec troche tego jest

Przedszkola - dodatkowe zajęcia

22 wrz 2013 - 01:28:38

My miesięcznie płacimy na radę rodziców ok. 25 zł (Dni chłopaka, kobiet, mikołajki, przedszkolne festyny itp.), dodatkowo płatne są wszystkie wyjścia poza P. W ramach zajęć bezpłatnych (odpłatnych przez gminę) są gimnastyka 2 x po 30min w tygodniu oraz logopedia. Chyba będzie dorzucony ang. (ok. 20zł/mies) oraz rytmika (podobna cena), ale pod warunkiem że 100% frekwencji całego przedszkola, o innych można zapomnieć - trochę wkurzające, bo moje dziecko lubiło kilka innych zajęć - zawsze to jakieś urozmaicenie w ciągu roku
UP

może ktoś jeszcze napisze ? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-23 11:16 przez babulinka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezent dla mamy na 50 urodziny