Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak podwyższyć alimenty??

15 wrz 2013 - 13:06:26

Witam. Mam pięcioletnią córkę i przyznane na nią od dwóch i pół lat alimenty w kwocie 270 zl ale ojciec mojego dziecka je nie płaci ani sie nie interesuje (ostatnio ograniczyłam mu prawa rodzicielskie). Pieniądze dostaje z funduszu.Nie byłam od podwyższenie ponieważ wyjeżdżałam na wakacjach za granice jednak w tym roku nie pojechałam bo nie było tam pracy i jestem bezrobotna mieszkamy z moimi rodzicami i oni nas utrzymuja. Córka zaczeła chodzic do zerówki i jeszcze okazało się ze ma nosić okulary wiec chce isc o podwyższenie ale nie wiem na ile mam podnieść slyszalam ze mam zbierac paragony ale tez nie wiem na jaka kwote ma zbierac te paragony?? Dodam jeszcze ze ma on jeszcze jedno dziecka 5 miesieczne na ktore tez nic nie placi i tak samo sie nie interesuje. On pracuje na budowie ale na czarno i ma 100 zl dniowke.Pomóżcie....
??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-15 13:22 przez Alex107.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 6/5

Jak podwyższyć alimenty??

31 sty 2014 - 08:53:59

Po pierwsze, zbieraj dowody. Skoro córka poszła do szkoły, to na pewno kupowałaś jej wyprawkę (plecak, książki, zeszyty, przybory szkolne itd.) te paragony jak najbardziej mogą posłużyć jako podstawa do podwyższenia alimentów. Po za tym, paragon za wspomniane przez Ciebie okulary, wizyty u lekarza itd. Na tej podstawie możesz ubiegać się np. o alimenty w wysokości 500 zł miesięczne, ze względu na wzrost kosztów utrzymania.

[moderacja-spam]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 14:10 przez moderator.

Jak podwyższyć alimenty??

31 sty 2014 - 09:32:35

Skoro ojciec nie płaci tego z własnych pieniędzy, a alimenty idą z funduszu- będzie łatwiej; bo wtedy to jemu rośnie zadłużenie; za które będzie później pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Jednak aby się starac o podwyższenie- musisz miec dowody na to, że dziecko potrzebuje więcej pieniędzy- tak jak poprzedniczka- zbieraj paragony- choc najlepiej gdyby były to faktury imienne; sąd różnie rozpatruje dowody- paragon może uznac- że ktoś Ci go dał.

Jak podwyższyć alimenty??

31 sty 2014 - 09:44:40

Witaj. Trzeba zbierać fatury imenne a nie paragony. Paragony możesz wyjąć garściami ze śmietnika w sklepie i stworzyć niesamowitą historię wydatków. Na wszystko bierz faktury.A w przypadku pogorszenia się Twojej sytuacji zawsze możesz wnosić o podwyższenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Alimenty...Jak podwyższyć??