Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciąża zwolnienie z pracy

04 sie 2013 - 19:03:30

Dziewczyny pomóżcie bo już sama nie wiem co myśleć i robić w piątek "pokłóciłam się "z pracodawcą w trakcie rozmowy poinformowałam go ze jestem w ciąży i że w środę po wizycie u lekarza przedstawię mu stosowne zaświadczenie. Teraz się boję że jutro jak przyjdę do pracy to wręczy mi wypowiedzenie i będzie zmuszał mnie do podpisanei go na mocy porozumienia stron

Ciąża zwolnienie z pracy

04 sie 2013 - 19:19:56

ma prawo cie zwolnić jeżeli jesteś poniżej 12tyg ciąży o ile dobrze pamiętam.. Trzeba było trzymać język za zębami...

Ciąża zwolnienie z pracy

04 sie 2013 - 20:00:01

Nie do końca masz racji sytuacja z 12 tygodniem ciąży ma miejsce tylko w sytuacji umowy na czas określony a nie dotyczy umowy na czas nie określony
mówi o tym Art. 177.

§ 3.Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porod


U mnie to nie ma miejsca bo mam umowę na czas nie określony.Ale boje się że będzie próbował zwolnić mnie za porozumieniem stron.Niestety przepisy mówią że samo przedstawienie wypowiedzenia jest traktowane jako dostarczone i "zakceptowane " I stąd moje wątpliwości co mam zrobić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-04 20:02 przez joanna_1807.

Ciąża zwolnienie z pracy

04 sie 2013 - 20:06:21

Cytat
joanna_1807


U mnie to nie ma miejsca bo mam umowę na czas nie określony.Ale boje się że będzie próbował zwolnić mnie za porozumieniem stron.Niestety przepisy mówią że samo przedstawienie wypowiedzenia jest traktowane jako dostarczone i "zakceptowane " I stąd moje wątpliwości co mam zrobić
w sensie? jak nie podpiszesz to nie ma mowy o porozumieniu stron, a przecież Cię chyba siłą nie zmusi ;)
ciesz się lepiej resztkami weekendu, a nie wymyślasz ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dofinansowanie dla ucznia 1 klasy podstawówki