Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pies i dziecko co robić.

03 cze 2013 - 22:14:30

Witam was.Mam problem ponieważ moją 2 letnią córkę pogryzł nasz pies szczeniak fakt że mu dokuczała ale nie powinien ugryz.Miałąm poprzednio psa innego i gdy moja starsza dokuczała temu psu to ten jej nie ugryzł a była w tym wieku co teraz ta najmłodsza.Nie wiem co mam robić gdyż starsza płacze za nim kurcze boje się że może znowu ją ugryz co byście zrobiły ?????????????????????????????????????

Pies i dziecko co robić.

03 cze 2013 - 22:26:13

w jakim wieku jest pies ?

Pies i dziecko co robić.

03 cze 2013 - 22:32:51

Każdy pies ma inny charakter, jeśli dziecko dokuczało to niestety nie ma się co dziwić, że mógł stracić cierpliwość jeśli poczuł ból..
My wiele lat temu mieliśmy podobna sytuacje, z tym, ze córka nigdy nie dokuczała psu, a pies nie był szczeniakiem, raz jedyny raz na czworakach chciała wleżć na jego lego...i stało się, pies został ukarany dłuższą izolacją (tak zalecił weterynarz), ale to musi się stać zaraz po tej sytuacji żeby pies zrozumiał. W córce też wyrobiliśmy odpowiednie nawyki, nigdy nic się więcej złego nie zdarzyło. Ja uważam, ze to nie wina psa czy córki tylko moja, ze na ta sekundę spuściłam ją z oka, a zdarzyło się to tylko raz w naszym zyciu.Nigdy nie przyszło by mi na myśl pozbywać się psa, należy odpowiednio wyszkolić psa i odpowiednio w tym zakresie podszkolić dziecko. Nasz pies jest już wiekowy i jest naszym ulubieńcem, już 3 razy ratowaliśmy mu zycie, gdy zachorował na nosówke, na raka i teraz na padaczke, wszyscy jesteśmy zgrana rodzinka i każdy zna swoje obowiązki i prawa w tym zakresie. A córka i pies sa kumplami;)

Pies i dziecko co robić.

03 cze 2013 - 23:07:34

A niby z jakiej racji, nie powinien ugryźć ? To jest tylko zwierzę, i choć uważane za mądre, takie jak człowiek nigdy nie będzie... My mamy koty, moja córka ostatnio pod moją nieuwagę chciała sobie przerobić kota na lalkę, mimo że wie, że nie wolno , drapnął ją, na szczęście po ręce tylko i ma nauczkę, teraz już go nie męczy.
Poza tym, to że inny pies nie ugryzł, nie znaczy że ten będzie taki sam.
Ja też wychowywałam się z psami, najpierw mieliśmy pona, lubił mnie podgryzać, warczał i kłóciliśmy się o zabawki, później owczarka włoskiego, mogłam z nim robić wszystko, nawet nie warknął. Różne są psy tak jak i ludzie.
Dziecka nie da się upilnować w 100 %, a oddanie psa też nie jest wyjściem, ale tak jak wyżej - należy go wyszkolić, powinien dostać karę, zaraz po zdarzeniu, bo później nie będzie już wiedział o co chodzi...

Pies i dziecko co robić.

04 cze 2013 - 07:34:56

Witam!Powiem szczerze ,ze jestem wrogiem tego gdy pies jest przy tak małym dziecku,nigdy nie czułabym się bezpiecznie wiedząc,ze w poblizu mojego dziecka jest pies i rasa ani to czy miałabym go nie wiadomo jak długo nie ma tu większego znaczenia.Poza tym psy roznosza zarazkiitd..
Więc nie dziwi mnie sytuacja,ze pies moze ugrysć nawet domownika zwłaszcza małe dziecko

Pies i dziecko co robić.

04 cze 2013 - 08:55:32

Tosia ma dopiero 6miesięcy więc jest mała.Może macie racje trzeba wyszkolić ją żeby nie ugryzła fakt że teraz moja córka nie zbliża się do niej a pies omija ją szerokim łukiem.

Pies i dziecko co robić.

04 cze 2013 - 09:07:44

To jakiego mamy psa, jaki ma charakter- zależy tylko od nas-właścicieli......
psa trzeba odpowiednio ułożyć, a jako rodzice odpowiednio wychowujemy nasze dzieci...
Ja osobiście uważam , że zwierzęta wiele wnoszą w życie rodziny i tym samym dziecka, nigdy nie izolowałam psa, bo mamy dziecko...we wszystkim należy zachować rozsądek.

Pies i dziecko co robić.

04 cze 2013 - 09:15:10

Zacznij od nauczenia córek że pies to nie zabawka, a potem pilnuj i obserwuj całą trójkę - jeśli pies będzie atakował niesprowokowany, to trzeba z nim do weta i kombinować(tresura/leczenie lub oddanie do domu bez dzieci).

Moje dziecko ma dopiero 7 miesięcy, a już staramy się mu pokazywać że zwierzęta i rodzice to nie zabawki i owszem, można się bawić z nimi, ale nie nimi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-04 09:15 przez Deirdre.

Pies i dziecko co robić.

04 cze 2013 - 09:33:03

Witam. Ja dostałam psa od mojej mamy jak już miał 8 czy 9 miesięcy. W tamtym domu podobno był bity, rzucany, przywiązywany do kaloryfera. Najpierw w domu miała go moja mama później przyszedł do mnie. Mieszkam w domku więc miał pole do popisu. Miałam wtedy tylko 1 dziecko 4 latka. Syn zawsze bawił się z nim i mógł robić z nim wszystko nie chodzi o nie wiadomo co ale mógł go przewracać na plecy, kilać po brzuchu, dawać na kolana, przykrywać go kocem bo według syna jemu zawsze było zimno . Nigdy na niego nie warczał, nie ugryzł aż któregoś dnia pies sobie spał a syn dostał taką maską na oczy. Powiem szczerze straszna i jak pies spał to on się do niego zbliżył i ugryzł go w policzek, ale to było takie draśnięcie. Moim zdaniem pies się wystraszył i się bronił, a synowi tłumaczyłam zawsze ,że pies ma też swoje uczucia i jak się będzie czegoś bał to również będzie się bronił. Później był spokój. Po jakimś czasie urodził się drugi syn ale powiem szczerze nigdy nie miałam odwagi zostawić psa i maleństwa razem, gdzie on był o syna bardzo zazdrosny. Jak go miałam na rękach to do mnie nie podchodził, warczał. Dopiero jak podrósł syn i zaczął go głaskać, dawać mu smakołyki to się przekonał. Mój pies bardzo lubi kłaść się pod łóżkiem i mąż z synem kiedyś go nadeptali ugryzł w nogę, dało mi to do myślenia ale tłumaczę sobie to tym ,że go to bolało i się bronił. Ale z drugiej strony jak można gryźć właścicieli:)Nie wiem co o tym myśleć. Jako pies do pilnowania jest bardzo dobry i posłuszny. Wokół domu łapie mi wszelką gadzinę: myszy, szcury, węże i inne co nam na plac wejdą. Kocham tego psiaka i ciężko by mi było się z nim rozstać albo go całkiem izolować:)

Pies i dziecko co robić.

04 cze 2013 - 09:54:05

Podziwiam Panią powyżej za serce, zrozumienie....
Pies gryzie bo jego przeszłość wyszkoliła takie nawyki, jednak stworzyliście mu dom mimo to-podziwiam i szanuje takie osoby.

Pies i dziecko co robić.

04 cze 2013 - 22:45:32

Ja też adoptowałam innego psa cane corso duży pies był bity przypalany papierosem ale hajga bo tak sie wabi nigdy nie ugryzła zawarczała gdy starsza córka ściskała jej uszy które były obcięte ale nie ugryzła.A tosia to mieszaniec shih tzu i pekińczyk mały taki sliczny a ugryzł.Pilnuję Kaye mówie jej że pieska nie wolno bić czy dokuczać na razie nie dotyka jej boi się toska też jakoś specjalnie nie chce mieć z nią kontaktu.Natomiast do mnie się łasi liże tak jak by przepraszała.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-04 22:46 przez motyl13.

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

Pies i dziecko co robić.

04 cze 2013 - 23:03:45

Pies to nie pluszowa zabawka. Kiedy dzieje mu się krzywda broni się w znany mu sposób. Ja też mam w domu psa i też mam małe dziecko. Od samego początku uczyłam córkę, że nie wolno mu dokuczać, a psa, że nie wolno Małej gryźć. A mój pies...hmm pępek świata i władca domu. Kiedy Mała się urodziła spał koło jej łóżeczka i pilnował żeby nikt nie podchodził. Nigdy go nie izolowałam i nie odpędzałam. Teraz mają z córką układ idealny - on się do niej przytula a ona wyciąga z lodówki szynkę (niby dla siebie hahaha) i go nią karmi ;)

Pies i dziecko co robić.

05 cze 2013 - 00:25:19

Ja mam 2 psy, oba ze schroniska. Jak córka była niemowlakiem był tylko 1- ukochana suczka mieszaniec wielkości sznaucera. Od początku nie izolowałam i uczułam obie strony zasad. Suczka wiedziała że to jest moje "szczenię" i wara...a dziecko wiedziało że nie wolno, chwytać za włosy ,włazić do legowiska,zero zabaw pieskiem ani z pieskiem w roli zabawki. Dziś ma 4 lata jak zrobi najmniejszą drobnostkę psu, nawet jeśli pies tego nawet nie poczuje(ostatnio przeszła po ogonie celowo i badawczo a ja to spostrzegłam) to musi psa przeprosić,tępię takie zachowania w interesie dziecka. Właśnie dlatego że dla 4 latka nie ma szarości jest dobre albo złe zachowanie.

Napisałaś, że pies nie powinien ugryźć. Ucz ją, że pies powinien i ugryzie jeśli się mu dokucza lub robi krzywdę. Dzięki temu będzie wiedziała jak zareaguje inny obcy pies. Więcej mądrych dzieci mniej dramatów z udziałem zwierząt.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

urlop rodzicielski podanie