Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

menu dziecka a parowar?

07 maj 2013 - 11:05:47

witajcie,
poszukuję Waszej pomocy: opinii i/lub podpowiedzi.
Otóż moje ponad roczne dziecko uwielbia słoiczki (Gerber, BoboVita itp.) - z jednej strony cieszę się, że je zdrowo (choć z przymrużeniem oka, ale zawsze to pewniejsze niż pryskane warzywko ze sklepu), ale nie ukrywam że portfel mi się porządnie na wakacje wyszczuplił i nabrał smukłej wąskiej linii. Próbowałam gotować sama wg. różnych przepisów dań dla dzieci (uwieżcie mi - mam całą półkę z książkami kucharskimi "dla dzieci";) i zwykłe obiadki, jadane na co dzień - NIC: klapa i histeria, nawet przegodzenie nic nie dało.

Większość słoiczkowych obiadków jest gotowanych na parze - może mojemu dziecku właśnie o to chodzi? POWIEDZCIE - czy jedzenie z parowaru faktycznie smakuje inaczej (nigdy nie próbowałam) i czy warto zaopatrzeć się w taki sprzęt? Jeśli tak, to który model polecacie?

Będę wdzięczna za podpowiedź!!!! :*
hop
może ktoś podpowie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-14 22:54 przez babulinka.

menu dziecka a parowar?

24 maj 2013 - 13:08:55

Trochę późno trafiłam, ale może jeszcze aktualne - tak, jedzenie gotowane na parze inaczej smakuje, ale nie warto od razu kupować specjalnego sprzętu. Najpierw ugotuj małej na parze domowym sposobem (durszlak na garnku z gotującą wodą) i dopiero jak się okaże że zasmakowało pomyśl o specjalnym urządzeniu, bo jednak ułatwia sprawę przy częstym gotowaniu (ja mam jakąś taniochę z supermarketu kupioną na próbę i fajnie działa).

A to że nie lubi domowych - poczytaj skład tych słoiczków, bo może domowe jedzenie jest po prostu za mdłe dla małej, albo brakuje w nim składników, które mała lubi (u nas mały od kiedy odkrył pietruszkę, pomidory i koperek na obiadki na samym mięsku i marchewce nawet patrzeć nie chce).

menu dziecka a parowar?

24 maj 2013 - 13:34:58

moja tez chciala tyko sloiczki, wiec twoje pewnie tez sie pzrzyczailo, zaczelam mieszac moje z sliczkowm i poskutkowalo:)

menu dziecka a parowar?

24 maj 2013 - 14:30:25

A moja nawet na słoiczki patrzeć nie chce, pluje i zakrywa buzie rączkami miała wtedy jakieś 9-10 miesięcy, teraz ma 18 miesięcy i je praktycznie to co my, tylko mniej przyprawione, uwielbia ryby i warzywa na parze z masełkiem.

menu dziecka a parowar?

11 cze 2013 - 11:32:11

najlepiej wszystkie zmiany wprowadzać stopniowo, chyba najlepiej mieszać słoiczki z twoim jedzeniem, na początku trochę mniej i z czasem dokładaj coraz więcej swojego jedzenia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szafkowe mamy blogują.