Obecnie rozmawiamy o:

Hity Kosmetyczne

gorący temat

Prostowanie włosów

35 minut temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam.Mam taki problem.Otóż właśnie robię porządek w bucikach synka i znalazłam sandałki Bartek w których synek chodził w tamtym roku bardzo krótko,bo kupiliśmy troszkę za duże i miał je na sobie z 3 razy.Otóż problem tkwi w tym,że mąż zabrał synka w tamtym roku nad wodę i synek zabrudził wkładkę.Buciki są jak nowe,szkoda mi wyrzucić zwłaszcza,że buciki nie były tanie.Wie ktoś może jak to wyczyścić,bo przecież jak je rzucę do pralki to się rozlecą.Z góry dziękuje za każdą radę.Pozdrawiam.

Dokładnie ma takie buciki.



Ja tam nasze bartki wrzuciłam do pralki i są całe i bielutkie i rzepy nie ucierpiały :) ale jak nie chcesz ryzykować weź starą szczoteczkę do zębów szare mydło i może się uda:)

Właśnie trochę się boję do pralki,bo jedne Bartki wyprałam w pralce i się jakieś takie sztywne zrobiły i zszarzały zamiast się wyprać.Myślałam,że są może jakieś gotowe preparaty do czyszczenia,ale nie wiem.

Może to przez proszek? ja prałam w worku na bieliznę (:)) w płynie i wszystko w porządku, to skóra więc może być trudno, albo przejdź się do jakiegoś obuwniczego i zapytaj czy jest coś do czyszczenia skóry, Ja mam wrażenie że jak się czegoś nie umyje z wodą cuda techniki też nie pomogą:)

Spytam jutro w sklepie.Jak nic nie znajdę jak to wyczyścić,to wrzucę do tej pralki.Tak to jest z tymi facetami.Zamiast ubrać mu do błocenia sandałki do wody to ubrał mu skórzane.

na pewno nie wrzucaj kolorowej skory do pralki, zrobia sie brzydkie zacieki.Znam z autopsji.

A próbowałaś normalnie szczoteczką i proszkiem? oczywiście jeśli chodzi o wkładkę bo na skórze zacieki po proszku zostają.

Ja rónież prałam Bartki w pralce, ale nie może być to wysoka temperatura. 30 stopni- krótkie pranie i słabe wirowanie. Zamiast proszku użyj płynu do prania wełny+ płyn do płukania.:)

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.Przejdę się jutro do sklepu,bo dziś nie miałam z kim syna zostawić,bo chory.A jak nic nie znajdę wrzucę na 30 stopni i zobaczę co się porobi.

Ja takie sandałki (skórzane również) czyszczę szczoteczką do zębów i odrobiną proszku:) Wszystko schodzi bez problemu i nie zostają żadne zacieki. Miałam ten problem całe lato,bo wkładka zwykle jest jasna i córcia co w nich wyszła,to zabrudziła:)

Na pewno nie wrzucaj do pralki!:)

Nie mart się ja podobne tez z Bartka wrzuciłam na 30min w niskiej temp i nic a nic sie nie stalo.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wyjazd 2013 lipiec miejsce BOCHNIA