Obecnie rozmawiamy o:

Ginekolog Rzeszów

gorący temat

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Świadczenie pielęgnacyjne

17 lis 2012 - 19:19:57

Mam takie pytanie. Matka, która dostaje świadczenie pielęgnacyjne na swoje niepełnosprawne dziecko, wysyłając je do specjalnego przedszkola, automatycznie traci prawo do takiej pomocy, czy jak to z tym jest ?

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Świadczenie pielęgnacyjne

17 lis 2012 - 19:23:53

Raczej straci...

Sytuacje wykluczające prawo do świadczenia pielęgnacyjnego
Świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje gdy:
- opiekun dziecka ma ustalone prawo do emerytury, renty, renty socjalnej, zasiłku stałego, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego,
- dziecko niepełnosprawne, wymagające opieki jest w związku małżeńskim lub zostało umieszczone w placówce zapewniającej całodobową opiekę (za wyjątkiem szpitala) lub w rodzinie zastępczej,
- w danej rodzinie jest osoba, które ma już ustalone prawo do wcześniejszej emerytury na to dziecko niepełnosprawne wymagające opieki lub
- w danej rodzinie już inna osoba pobiera świadczenie pielęgnacyjne lub dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu korzystania z urlopu wychowawczego na to niepełnosprawne dziecko lub inne dziecko w tej rodzinie.
Zatem w jednej rodzinie może być przyznane tylko jedno wypłacane co miesiąc świadczenie pielęgnacyjne, niezależnie od liczby dzieci niepełnosprawnych, będących pod jej opieką. W jednej rodzinie nie można też łączyć świadczenia pielęgnacyjnego z dodatkiem do zasiłku rodzinnego z tytułu korzystania z urlopu wychowawczego.

Świadczenie pielęgnacyjne

17 lis 2012 - 19:39:02

misiek18203 nie widzę w tej liście powodu straty, może trochę, to lub zostało umieszczone w placówce zapewniającej całodobową opiekę ale jednak przedszkole integracyjne takiej opieki nie zapewni

dziękuję za zainteresowanie :)

Świadczenie pielęgnacyjne

17 lis 2012 - 20:37:07

Moja córeczka chodzi do przedszkola od 3go roku życia teraz ma 6 lat- świadczenie pobieram nadal i na 100% ci go z tego powodu nie zabiorą :)

Świadczenie pielęgnacyjne

17 lis 2012 - 21:17:21

Cytat
Netina
Moja córeczka chodzi do przedszkola od 3go roku życia teraz ma 6 lat- świadczenie pobieram nadal i na 100% ci go z tego powodu nie zabiorą :)
Dziękuję! Nie mnie, a mamie mojego ukochanego chrześniaka :)

Świadczenie pielęgnacyjne

04 lut 2013 - 09:09:19

moja siostyra pobiera zasiłek pielęgnacyjny i panie z mopsu same pokierowały gdzie moze mała zapisac do przedszkola...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem z wybieleniem ubranka dwukolorowego