Obecnie rozmawiamy o:

Cyfrowe menu

gorący temat

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 13:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mam do was pytanko

jak rozumieć poniższy tekst:
"§ 16. 1. Do wejść do budynku mieszkalnego wielorodzinnego, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej powinny być doprowadzone od dojść i dojazdów, o których mowa w § 14 ust. 1 i 3, utwardzone dojścia o szerokości minimalnej 1,5 m, przy czym co najmniej jedno dojście powinno zapewniać osobom niepełnosprawnym dostęp do całego budynku lub tych jego części, z których osoby te mogą korzystać.

2. Wymaganie dostępności osób niepełnosprawnych, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy budynków na terenach zamkniętych, a także budynków w zakładach karnych, aresztach śledczych, zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz budynków w zakładach pracy, niebędących zakładami pracy chronionej, z wyjątkiem budynków, o których mowa w § 3 pkt 6. 4)
--> 6) budynku użyteczności publicznej - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, opieki zdrowotnej, opieki społecznej i socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, świadczenia usług pocztowych lub telekomunikacyjnych oraz inny ogólnodostępny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji, w tym także budynek biurowy i socjalny, "

Dokładnie chodzi mi o to, czy urząd pocztowy musi mieć wjazd dla niepełnosprawnych czy też nie? (bo jakoś tak się zagmatwałam:/) - u mnie jest dość duży oddział pocztowy, na którym "kumulują się" wszystkie awiza, ale wejść tam z wózkiem graniczy z cudem i tak się zastanawiam, czy nie powinien tam być podjazd, a nie tylko schody.

Wydaje mi sie, że pkt6 jasno mówi o tym, że poczta, jako budynek użytku publicznego, powinien mieć podjad.

Do urzedu pocztowego w mojej miejscowości prowadzą strome schody bez podjazdu ale od niedawna jest zamontowany dzwonek dla niepełnosprawnych , którym mozna "przywołać" kogoś, kto pomoże dostać się na górę.

Cytat
sylwia_dj
Do urzedu pocztowego w mojej miejscowości prowadzą strome schody bez podjazdu ale od niedawna jest zamontowany dzwonek dla niepełnosprawnych , którym mozna "przywołać" kogoś, kto pomoże dostać się na górę.

U mnie podobnie, ale wóżek trzeba wciągać samodzielnie ;) na dodatek umiejętnie trzeba otworzyć sobie drzwi i manewrować z 27 kg, żeby się nie wywalić ;) i zastanawiam się co z tym fantem zrobić

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak się pozbyć ? zapachu.