Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Alimenty

25 wrz 2012 - 14:49:32

Witajcie ! . Dziewczyny może któraś z was była w podobnej sytuacji i jesteście w stanie mi pomóc .
Chodzi o to że mój były mąż ma zasądzone alimenty na córke - 300 zł . nie wywiązuje sie z tego , więc dostaje z funduszu . Teraz chciałam podwyższyć te alimenty przynajmniej na 500 zł , wiem jak napisać miej więcej pozew tylko zastanawiam się czy uwzględnić w nim to że jestem w ciąży z obecnym partnerem ? jakie wymienić koszty utrzymania rocznej córki ? .

Alimenty

25 wrz 2012 - 14:56:52

nie sadze aby twoja ciaza miala tu cokolwiek do rzeczy no bo niby co?

Alimenty

25 wrz 2012 - 15:15:49

Z tego co się orientuję to więcej niż 500 zł z funduszu nie dostaniesz.
Z ciąży nie musiz się tłumaczyć, bo to twoja prywatna sprawa. Natomiast jeśli chodzi o koszty, to powinnaś uwzględnić wszystkie, które są przeznaczone na dziecko.

Tak trochę z innej beczki, to mam znajomą która pracuje w sądzie w wydziale rodziny i nieletnich. Opowiadała mi o "fiołkach", które przychodzą sądzić się o alimenty. Jedna z matek oszacowała średni koszt utrzymania dziecka miesięcznie na 2000zł (sama w życiu nie pracowała, a jej były mąż zarabiał 2500zł). Uwzględniła "potrzeby" dziecka w ciągu roku np. 2 rowerki (biegowy i zwykły), karnety na basen (bo dziecko ma w planach pójść), opłaty za lekcje tańca (w przyszłości), sanki, basen, wyjazd na zagraniczne wakacje na 14 dni i zimowe 7 dni. Po jej wyjściu sędzina przez dobrych kilka chwil nie mogła pochamować śmiechu.

Alimenty

25 wrz 2012 - 15:26:45

Ja narazie też nie pracuje , ponieważ nie mam z kim zostawić nawet małej :( a 300 zł alimentów to jednak nie wielka kwota , żeby co kolwiek kupić rocznemu dziecku . . . same pieluchy . . . mleko . . . leki itd . . już nawet nie wliczałam w pierwszym pozwie takich rzeczy jak ubranka . . . zabawki . . . wiadomo że np rowerek itp kupie wtedy kiedy mnie na to stać , to nie jest pierwszorzędna rzecz. :)

Alimenty

25 wrz 2012 - 15:30:01

nie wymieniaj to nie ma nic wspólnego z ojcem twojej córki to na nią mają być pieniążki więc twoje życie ich nie powinno interesowac

ja tez pisze pozew tylko na siebie i tez nie pisze w nim ze mam dziecko bo to chodzi tylko i wyłącznie dlaczego chce a nie wypisywanie pół swojego życia w ppzwie a jak sie zapyta to im powiesz:)

Alimenty

25 wrz 2012 - 15:36:43

Najlepiej jak byś zbierała paragony za rzeczy, które kupujesz dziecko.
Masz paragony = tyle wydajesz na dziecko.
Ja zbieram paragony od urodzenia małej i tak za dużo wg sądu wydaję na mleko... ;/

Alimenty

25 wrz 2012 - 15:43:12

ja z wyliczeń bez opłat chaty na 2 małe wyliczylam 980-1100zł,a jak masz dochody i partnera to raczej nie podwyższą bo prowadzicie wspólne gosp domowe i wasze dochody zsumują pewnie
wylicz wszystko dokładnie,zrób tabelę i wpisuj ile czego zużywasz i ile to kosztuje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 15:43 przez mysia_84.

Alimenty

25 wrz 2012 - 15:46:01

Cytat
Madzia12345621
Ja narazie też nie pracuje , ponieważ nie mam z kim zostawić nawet małej :( a 300 zł alimentów to jednak nie wielka kwota , żeby co kolwiek kupić rocznemu dziecku . . . same pieluchy . . . mleko . . . leki itd . . już nawet nie wliczałam w pierwszym pozwie takich rzeczy jak ubranka . . . zabawki . . . wiadomo że np rowerek itp kupie wtedy kiedy mnie na to stać , to nie jest pierwszorzędna rzecz. :)

Tylko według sądu obowiązek utrzymania dziecka leży we wspólnym interesie rodziców. Sąd może jedynie wyegzekfować na ojcu połowę kwoty utrzymania, drugie tyle powinnaś wyłożyć ty.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Piosenka do prezentacji