Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

Zapalenie pęcherza

20 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ważne-alimenty proszę przeczytać !

25 wrz 2012 - 12:54:57

Witajcie !
Wiem że może nie wybrałam najlepszego forum aby pisać o takich sprawach,ale jestem załamana i wiem o czym nie jedno krotnie się przekonałam,że na tym portau jest dużo mądrych i zaradnych kobiet które służą radą.
Tak więc,mam 47 lat 4 dzieci jestem samotną matką na dzieci otrzymuje najmniejsze z mozliwych alimentów oraz rodzinne.Sytuacja ta zmusiła mnie do zostawienia domu i wyjazdu za granice na3 miesiące tęskniłam za domem i dziećmi,ale czego się nie robi da rodzinny.Gdy wróciłam rozliczyłam się z podatku,po kilku miesiącachdzwoni pani z gminy,poniewaz mieszkam na wsi zapraszając mnie do siebie.Dowiedziałam się na miejscu,że podczas wyjazdu powinnam zawiesic alimenty i rodzinne poniewaz miałam za wysoki dochód.Wyobrazacie to sobie nie dosc,ze panstwo nie da ci pracy musisz wyjezdzac za granice to tu jeszcze powinnas wszystko zawiescic i utrzymac tam siebie wyslac tu dziecia,wyszła bym na zero wkońcu ...,ale ok pomyślałam sobie,że oddam za te trzy miesiące zwrot mojego podatku,a reszte jakoś w ratkch,to mogłam jeszcze przełknąć,ale wyobrazcie sobie znow dostalam telefon pojechalam do gminy po czym pani oswiadcza mi ze poruzumiala się z doradca prawnym i powiedzial jej ze albo zawiesze alimkenty na caly ten rok rozumiecie na caly rok ! albo zostanie wszczęte postępowanie wobec mnie,o egzekucje dłuugu,ale powiedzcie mi dlaczego na cały rok skoro pobrałam nie susznie według nich tylko pieniądze za 3 miesiace ! jeszcze bezczelna pani w gminie poradzila mi zeby corki poszly do pracy ! obydwie są w klasach maturalnuch ! syn juz sie usamodzielnił nie pobiera alimentów od 3 miesięcy ni rodzinnego a corkę 3 mam w gimknazjum ! czy któraś z wasma dla mnie jakąś radę ? albo telefon do radcy prawnego ? żebym mogła dowiedzieć się czego kolwiek oczywiscie bezpłatną infolinie,bo teraz nie stać mnie nawet na telefon a co dopiero na wizyte umowilam sie z jednym lecz to dopiero za miesiac ...moze ktoras z was ma jakiegos znajomego ktorego mogła by o to podpytać...jeśli ktoś może mi pomóc bardzo proszę zdesperowana ...

ważne-alimenty proszę przeczytać !

25 wrz 2012 - 13:08:49

przy mops lub gops powinien być radca prawny,poproś o skierowanię panią zajmującą się Twoją okolicą/ulicą


bierz dzieciaki i wracaj zagranice,najlepsze,co możesz dla nich zrobić:)

ważne-alimenty proszę przeczytać !

25 wrz 2012 - 13:22:20

tylko że ja byłam tam sama i ledwo co udało wyjechać się teraz nie mam takiej możliwości niestety ...

ważne-alimenty proszę przeczytać !

25 wrz 2012 - 13:23:07

Zrob Tak jak pisze wyzej Kasia, mozesz tez sie zglosic do najblizszego biura jakiegos posla, nie wazne jakiej partii, oni tez moga bezplatnie skontaktowac Cie z prawnikiem.
Trzymam kciuki.

ważne-alimenty proszę przeczytać !

25 wrz 2012 - 13:27:55

idż do sądu z gmina na pewno wygrasz... co za chamy chca jak najwięcej na biednych ugrać! a nawet jak opieka wejdzie Ci na te alimenty czy tam rodzinne to bedzie to rozłożone na raty i bedziesz po prostu mniej dostawać

ważne-alimenty proszę przeczytać !

25 wrz 2012 - 13:40:21

Niestety, ale ktoś Cię podpierdzielił! I niestety, ale każda zmiana sytuacji materialnej rodziny pobierającej zasiłek lub alimenty powinna być zgłaszana! Jednakże wydaje mi się, że masz prawo złożyć ponownie podanie o naliczenie nowego dochodu w przeliczeniu na jednego członka rodziny z uwzglednieniem dochodów z zagranicy. Chyba, że przepisy szczegółowo regulują tą kwestię i np w ustawie jest zapis, że pobierając bezprawnie alimenty jesteś karnie skreślana? (Szczerze w to wątpie)Wpisz sobie w google radca prawny i swoje miasto lub bezpatne porady prawne i powinnaś coś znaleźć! Ja u siebie kilka razy kozystałam z takich porad! Powodzenia :)

ważne-alimenty proszę przeczytać !

25 wrz 2012 - 13:48:27

Brak słów..
Samotne matki powinny być dobrze traktowane,a nie jeszcze państwo chce wyzyskiwac na nich pieniądze..

ważne-alimenty proszę przeczytać !

25 wrz 2012 - 14:13:17

Pracowałaś na czarno za granicą, czy na umowę?

ważne-alimenty proszę przeczytać !

25 wrz 2012 - 14:57:00

pracowałam na umowę,chodzi mi o to najberdziej czy jest możliwe to,że bede musiałą alimenty oddawać za cały rok jeśli brałqam je tylko przez trzy miesiące nie służnie to dlaczego mam oddawać je za cały rok ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Alimenty