Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 3/5

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

13 sie 2012 - 16:47:41

kochani, mam wielki problem, mozliwe ze ktos tez byl w tej sytuacji i sobie poradzil. Otoz zamowilam sobie biale buty i nie pisalo z jakiego materialu, dzisiaj je dostalam i sa z tkaniny
;( jeszcze dzis kuzynka specjalnie mi je pobrudzila. Wiecie moze jak te buty wyczyscic i czym ! pomozcie !! ;(((



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-13 17:00 przez Kinga221.

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

13 sie 2012 - 19:25:18

Spróbuj gumką do ścierania.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

13 sie 2012 - 21:32:29

wiem, że białe adidasy czyści się cifem, ale materiałowe? może poprstu proszkiem do prania albo mydłem?

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

13 sie 2012 - 22:55:49

ja to wszystko wrzucam do pralki:P możesz spróbować pasta do zebów albo waniszem w "psikaczu" :)

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

13 sie 2012 - 23:02:47

Zabrudzenia z zamszowych butów bardzo łatwo usuniesz gumką do wycierania ołówka. Nie przejmuj się, że początkowo gumka będzie zostawiała na twoim bucie białe ślady, gdyż bardzo łatwo usuniesz je miękką szczoteczką. Dodatkowo, aby podnieść włosie buta przytrzymaj go chwilę nad parującą z garnka wodą. Zabieg ten sprawi, że but odzyska swój dawny kolor.

:)

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

13 sie 2012 - 23:04:27

1. płyn do naczyń dobrej jakości np. fairy (najlepiej żółty, bo zielony może barwić) + szczoteczka i do przodu
2. najpierw ok.1-2h w cieplej wodzie z wybielaczem, potem w pralkę 90st. z proszkiem do białego i na ostre słońce, żeby wyciągnęło biel - (przepis od babci, ja dodałam wybielacz)
obie wersje sprawdzone, ale z butami zacznij od nr 1

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 3/5

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

14 sie 2012 - 10:51:49

mam jeszcze jedno pytanie dotyczace bialych butow z tkaniny z poprzedniego watku.

natomiast slyszalam, ze sa takie spryskiwacze, jak popsikasz to brud schodzi.albo tez taki spray co ochrania i buty z tkaniny mniej sie brudza.

i pytanie wiecie gdzie na internecie moge to kupic,.moze allegro ?

dajcie linki ;))))

PS.moze wiecie jak te spryskiwacze sie nazywaja ?

bylabym bardzo wdzieczna !! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-14 10:56 przez Kinga221.

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 3/5

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

14 sie 2012 - 16:14:47

jak wyczyscic zolte plamy na bialych butach z tkaniny. ? prawdopodobnie plamy przez slonce. POMOCY !!

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

14 sie 2012 - 18:04:41

zamocz w bardzo gorącej wodzie,z dużą ilością proszku do białych rzeczy :)
ja tak wywabiam plamy na wszystkich białych i nie tylko białych czasem zdarza mi się tez i kolorowe :)))
a w szczególności ciuszki mojej córci :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-14 18:05 przez palla28.

niezweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 6/5

jak wyczyscic biale buty z zamszu ?

03 lut 2018 - 23:57:33

Sprawdź kilka porad z artykułu na ktosiek - link http://ktosiek.pl/jak-czyscic-buty-zamszowe/ może coś pomoże wyczyścić buty zamszowe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

noszenie dziecka na rękach