Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciąża a brak pracy

02 lip 2012 - 12:10:55

Witam dziewczyny. Jestem w drugim miesiącu ciąży, a od 3 miesięcy jestem bez pracy :( Mój przyszły mąż nie zarabia za dużo :( Czy coś mi się należy? Bo o macierzyńskim to chyba mogę zapomnieć. Ktoś się na tym zna? :(

Jeśli zła kategoria to proszę o przeniesienie :(

ciąża a brak pracy

02 lip 2012 - 12:28:11

Należy Ci się 1000zł becikowegi i jeżeli twój przyszły mąż rzeczywiście mało zarabia to 1000zł za urodzenie dziecka z MOPSu i rodzinne chyba ok. 68zł co miesiąc.

ciąża a brak pracy

02 lip 2012 - 12:53:42

Nie licz na pomoc państwa, bo to są marne grosze. Tak jak Ci napisała dziewczyna wyżej. 68zł miesięcznie? Śmieszne. Pamiętaj o zaświadczeniu do becikowego.

ciąża a brak pracy

02 lip 2012 - 15:31:43

Cytat
eduska
Witam dziewczyny. Jestem w drugim miesiącu ciąży, a od 3 miesięcy jestem bez pracy :( Mój przyszły mąż nie zarabia za dużo :( Czy coś mi się należy? Bo o macierzyńskim to chyba mogę zapomnieć. Ktoś się na tym zna? :(

Jeśli zła kategoria to proszę o przeniesienie :(

Jest jeszcze jedno wyjscie :)

Jesli nie wezmiecie slubu do narodzin dziecka albo na razie go nie macie w planach mozesz podac w szpitalu w danych że ojciec dziecka jest nieznany.

W takich okolicznościach możesz ubiegać sie o pieniązki dla matki samotnie wychowujacej dziecko.

Wtedy tez dziecko bedzie nosilo Twoje nazwisko.

ciąża a brak pracy

02 lip 2012 - 15:33:22

Jeśli pracowałaś ponad rok to należy Ci się "macierzyński" z UP,który nie wlicza się do długości zasiłku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-02 15:36 przez lalamalowana.

ciąża a brak pracy

13 lis 2012 - 18:58:36

Pieniadze dla samotnej matki to w moim mieście 120 zl ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pytanie techniczne - prośba o pomoc!