Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 11:48:28

Szukałam wszędzie informacji na ten temat ale niestety się nie doszukałam.
Jak to jest z ubezpieczeniem w ciąży?
Niestety na tą chwilę nie mam żadnego ubezpieczenia.
Nie pracuję, nie uczę się ani nie jestem zarejestrowana w PUP.
Wiem, najprostszym sposobem byłoby się po prostu tam zarejestrować ale nie mam możliwości gdyż zostałam wykreślona z rejestru bezrobotnych za niestawienie się (niestety nie mogłam, problemy osobiste) i termin 'kary' w czasie którego nie mogę się zarejestrować mija dopiero w lipcu a ja na czerwiec mam wizytę u ginekologa celem potwierdzenia ciąży. Jak to wygląda od strony prawnej? Mogę się zarejestrować jeśli mam przypuszczenie ze jestem w ciąży? Czy może można donieść ubezpieczenie do lekarza dopiero w lipcu? Kobiety w ciąży mają podobno zapewnione ubezpieczenie z państwa ale czy od pierwszego dnia? Proszę o pomoc, to dla mnie bardzo ważne.


<moderacja> pogrubienie postu z powodu połączenia wątków



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-15 13:39 przez moderator.

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:11:01

Kobiety w ciąży nie muszą mieć ubezpieczenia tylko i wyłącznie w nagłych przypadkach (wizyta w celu potwierdzenia ciąży nie jest nagłym przypadkiem). Idz na pierwszą wizytę prywatnie, a od lipca, kiedy już się zarejestrujesz w bezrobociu będziesz mogła chodzić na NFZ, w czym problem?

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:20:00

Cytat
NiTolcia0
Kobiety w ciąży nie muszą mieć ubezpieczenia tylko i wyłącznie w nagłych przypadkach (wizyta w celu potwierdzenia ciąży nie jest nagłym przypadkiem). Idz na pierwszą wizytę prywatnie, a od lipca, kiedy już się zarejestrujesz w bezrobociu będziesz mogła chodzić na NFZ, w czym problem?

w tym, że u mnie wizyta prywatna kosztuje 200zł a jak pisałam, jestem bezrobotna.

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:24:37

A w którym tygodniu ciąży przypuszczasz, że jestes?

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:27:18

Cytat
NiTolcia0
A w którym tygodniu ciąży przypuszczasz, że jestes?

Myślę, że ok 4 a dlaczego?

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:29:02

Dziewczyny, ale kobieta w ciąży MUSI być ubezpieczona. Wiem na pewno, bo j byłam w podobnej sytuacji. Jak nie ma ubezpieczenia, to państwo cię ubezpiecza. Jest nawet specjalne zalecenie min. zdrowia (poprzedniej), że wobec ciężarnej nie wolno wprowadzać nawet atmosfery że się wymaga jakiegoś potwierdzenia. Ja jak chodziłam do lekarza w ciąży to nigdy mnie nie pytano o ubezpieczenie, żaden swistek - na pierwszej wizycie podałam, że jestem bezrobotna, wpisały sobie i tyle (bez żadnego dokumentu z mojej strony). Dopiero na poród zarejestrowałam się w Biurze Pracy na wszelki wypadek.

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:31:01

w 4tyg czasami ciężko stwierdzić ciąże:(idź zrób badanie beta hcg to będziesz wiedziała na 100%,że jesteś w ciązy i wtedy do ginekologa idź:)

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:32:32

Dziękuję bardzo :)
To w którym tygodniu najlepiej iść?

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:35:37

jeżeli zrobisz beta hcg i wyjdzie,ze jesteś to możesz iść od razu ale na usg ok 5-7tyg widać już ciążę...u mnie w 5 nie było widać a w 7 już serduszko biło:)

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:38:13

Ok, tak też zrobię :)

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:39:10

Cytat
Dbam_o_siebie
Cytat
NiTolcia0
A w którym tygodniu ciąży przypuszczasz, że jestes?

Myślę, że ok 4 a dlaczego?

Ważne żeby być u lekarza przed 10 tygodiem, jeżeli nie stać Cię na wizytę prywatną, poczekałabyś do lipca i wtedy poszła do lekarza na kasę, ale jeśli ciąża byłaby dłuższa niż 10 tygodni, straciłabyś prawa do becikowego (chyba tzreba mieć zaświadczenie od lekarza do 10 tygodnia), Więc szkoda. Według mnie nie masz innego wyjścia niż iśc na wizytę prywatną, może niech chłopak Ci pożyczy, w końcu jest to też w jego interesie żeby dbać o swoje dziecko, Bez ubezpieczenia nawet nie masz co iść, ja nie jestem ubezpieczona w Polsce (30tc) i niestety za darmo nikt mnie nigdzie nie przyjmie, nie zrobi badań etc. Pobyt w szpitalu miałam darmowy, ale był to nagły przypadek (zaczęłam plamić). Kombinuj dziewczyno i leć prywatnie, może poszukaj innego lekaża, bo coś mi sie wierzyć nie chce, że każdy bierze 200 zł, u mnie wachają się ceny od 70-150 zł, przeważnie wizyta kosztuje 100 zł. Od mamy pożycz, kogokolwiek.

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 12:40:41

Idź do Ośrodka Pomocy Społecznej, tam złożysz wniosek o ubezpieczenie i OPS ubezpieczy Cię na 90 dni.

Ubezpieczenie ciężarnej

15 cze 2012 - 13:09:59

Cytat
MagdaM76
Idź do Ośrodka Pomocy Społecznej, tam złożysz wniosek o ubezpieczenie i OPS ubezpieczy Cię na 90 dni.

z jakiego tytułu?

Ubezpieczenie ciężarnej

31 lip 2012 - 12:38:06

Musisz mieć ubezpieczenie. To, że jesteś w ciąży daje ci tylko okres ochronny w takim względzie, że nie musisz pobierać tego świstka co miesiąc. Wystaczy jeden na 9 miesięcy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fotelik 9-25 kg od kiedy pasy z samochodu