Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ubezpieczenie ciężarnej

04 cze 2012 - 18:50:48

Na początku chciałam powiedzieć , że nie wiem czy dobrze umieściłam wątek, jezeli źle proszę o jego przeniesienie.

Mam taki problem, jestem w 5 tygodniu ciąży. Uczę się w technikum, jestem w 3 klasie, został mi jeszcze rok szkoły. Ojciec dziecka jest moim narzeczonym , nie jesteśmy po slubie , bierzemy go za rok.
Moi rodzice obydwoje nie pracują , nie są też zarejstrowani w żadnym urzędzie pracy, a co za tym idzie nie mamy ubezpieczenia. I to jest mój problem.
Ja jako uczenica zarejstrować się w urzędzie nie mogę, mój facet ubezpieczyć też mnie ( chyba? ) nie może bo nie jestesmy po slubie. Rodzice nie mają ubezpieczenia.
Szukałam w necie i znalazłam że podobno kobieta w ciąży nie musi miec ubezpieczenia aby miec zapewnione bezpłatne świedczenia lekarskie ale nigdzie nie było mojego przypadku.
Wiece czy to prawda? Może któraś z was albo waszych znajomych była w podobnej sytuacji ?
Dodam że rodzice nie mają możliwości rejestracji w urzędzie pracy i na pewno tego nie zrobią . Co innego w tej sytuacji można zrobić ?



Jak można się jakoś prywatnie ubezpieczyć ? Ile wynosza składki ? Jak to wygląda?


Prosze pomóżcie.

<moderacja> korekta tytułu



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-06 14:48 przez moderator.

Ubezpieczenie ciężarnej

04 cze 2012 - 19:47:55

Zdaje się, że szkoła cię ubezpiecza.

Ubezpieczenie ciężarnej

04 cze 2012 - 20:02:12

w ciazy i pologu nawet jak nei masz ubezpieczenia to wszytkie swiadczenia zwiazane z ciaza ci sie naleza,takze sie nie martw.

Ubezpieczenie ciężarnej

04 cze 2012 - 20:21:46

Jak wyżej, zarówno kobieta w ciąży ma zapewnioną opiekę zdrowotną, jak i uczniowie i studenci (niezależnie od tego czy rodzice pracują, czy nie).
Wybierz się do swojego oddziału NFZ, albo zadzwoń chociaż, tam Ci konkretnie powiedzą co i jak :-)

Ubezpieczenie ciężarnej

04 cze 2012 - 20:53:56

Jako uczeń jesteś ubezpieczona,oczywiście jeśli na początku roku szkolnego wpłaciłaś składkę na ubezpieczenie.W podstawówce i w gimnazjum jest to obowiązkowo,ale wyżej w szkołach to nie wiem jak to jest.
Ja gdy byłam zarejestrować się do ginekologa to położna kazała mi pokazać aktualną podbitą legitymację ubezpieczeniową,także najlepiej się zapytać w danym szpitalu w którym będziesz rodzić dzidziusia.

Ubezpieczenie ciężarnej

04 cze 2012 - 21:11:00

Jesteś ubezpieczona, bo jesteś uczennicą i o nic nie musisz się martwić. Natychmiast idź do lekarza, bo musisz być pod opieką lekarską.

Ubezpieczenie ciężarnej

06 cze 2012 - 13:28:47

Jesteś ubezpieczona jako uczennica, opieka lekarska u kobiet ciężarnych jest darmowa TYLKO w nagłych przypadkach i nagłym porodzie, czyli bez ubezpieczenia (Ciebie to nie dotyczy) nie możesz iść sobie do Państwowego lekarza, ale w przypadku kiedy trzeba jechać pilnie na izbę przyjęć jak najbardziej przyjmą Cię bez ubezpieczenia, co nie oznacza, że jest ono nie potrzebne. Jeśli chodzi o prywatne ubezpieczenie, to nie obejmuje ono leczenia szpitalnego, żaden ubezpieczyciel nie zapewni Ci ubezpieczenia społecznego. Tobie jak najbardziej zapłaci np. za pobyt w szpitalu ale szpitalowi za opiekę nad Tobą ani grosza, od tego mamy ZUS.

Ubezpieczenie ciężarnej

06 cze 2012 - 14:23:00

jako uczennica masz ubezpieczenie:)
podbijam powyższe wątki...

Ubezpieczenie ciężarnej

06 cze 2012 - 14:48:16

Na Twoim miejscu przeszłabym się do Zus-u i dokładnie dopytała. A nie możecie teraz wziąć ślubu cywilnego, tak aby jego ubezpieczenie objęło również Ciebie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-06 14:49 przez 666kasja.

Ubezpieczenie ciężarnej

06 cze 2012 - 15:03:25

Jeżeli jesteś pełnoletnia to wystarczy żebyś się zgłosiła z wnioskiem do Ośrodka POmocy społecznej w miejscu zamieszkania o objęcie "świadczeniami zdrowotnymi finansowanymi ze środków publicznych" musisz spełnić kryterium dochodowe ,ale w Twoim przypadku jak się uczysz to chyba nie będzie problemu.Z ops otrzymasz decyzję o objęciu świadczeniami na okres 90 dni po tym czasie możesz wystąpić z ponownym wnioskiem.Z tą decyzją możesz korzystać z wizyt u ginekologa oraz badań.

Ubezpieczenie ciężarnej

06 cze 2012 - 16:09:07

Dziewczyna a ja mam takie pytanie
Bo od nie cdalego miesiaca skonczylo mi sie macierzyńskie i ja oraz moje dzieci od tego czasu juz nie jestesmy ubezpieczone :(
Teraz mam szczepienie małej i nie wiem co robic. Bo jak na razie nie mam jak sie ubezpieczyc, mój pracuje ale na umoew o dzielo wiec ubezpieczenia tez nie ma...To ja jak pracowalam wczesniej nas ubezpieczelam,ale juz nie pracuje bo musze zajmowac sie dziecmi. Ja niestety wychowaczego nie moge miec bo pracowalam na umowe zlecenie.

Wyczytalam że niby dzieci sa do 18 roku zycia tak czy siak ubezpieczone ale czy to prawda???

zweryfikowana
Posty: 641
Ostrzeżenia: 1/5

Ubezpieczenie ciężarnej

06 cze 2012 - 16:09:27

niektore dziewczyny nie maja tu racji, jako kobieta w ciazy jestes ubezpieczona i NIE TYLKO w naglych przypadkach, na pierwszej wizycie ginekolog/polozna oczywiscie zapyta sie ciebie o ubezpieczenie bo poprostu nie bedziesz miala jeszcze stwierdzonej ciazy i ona nie moze byc pewna ze w tej ciazy jestes, ale jesli ty jestes tego pewna topoprostu powiedz ze ubezpieczenia nie masz ale jestes pewna ze w ciazy jestes.
mozesz isc do lekarza w kazdej sytuacji nie tylko w naglej. jestem tego pewna bo dwa razy bylam w ciazy i dwa razy bylam bez ubezpieczenia, tak wyszlo bo to bylo akurat po powrocie z zagranicy za pierwszym i drugim razem, a proces dobrowolnego ubezpieczenia po powrocie z zagranicy dlugo trwa i czekajac na decyzje miesiacami poprostu bylismy z mezem bez ubezpieczenia.
dzieci do 18 zycia sa ubezpieczone bez wzgledu na to czy matka i ojciec sa, wiem to od pracownika nfz, powiedzial ze wiadomo ze nikt ci teo u lekarza nie powie i standardowo poprosi o ubezpieczenie zawsze, ale jezeli powiesz ze nie go nie masz, to nie ma prawa odmowic twojemu dziecku przyjecia.
no ale lepiej zeby ogolnie mialy wiadomo, mniej stresu - nie musisz sie tlumaczyc i wogole.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-06 16:12 przez shakeme.

Ubezpieczenie ciężarnej

10 cze 2012 - 16:46:32

Cytat
mercedes78
Jako uczeń jesteś ubezpieczona,oczywiście jeśli na początku roku szkolnego wpłaciłaś składkę na ubezpieczenie.W podstawówce i w gimnazjum jest to obowiązkowo,ale wyżej w szkołach to nie wiem jak to jest.
Ja gdy byłam zarejestrować się do ginekologa to położna kazała mi pokazać aktualną podbitą legitymację ubezpieczeniową,także najlepiej się zapytać w danym szpitalu w którym będziesz rodzić dzidziusia.

Ona nie pyta o NNW!

No chyba, że dla Ciebie ciąża jest nieprzewidzianym wypadkiem, z powodu której należy się odszkodowanie...

Ubezpieczenie ciężarnej

10 cze 2012 - 18:13:50

Oczywiscie jest ustawa, ktora zapewnia kobiecie w ciąży przez 9 miesięcy oraz przez 6tyg połogu bezpłatną opiekę zdrowotną, ale to tylko teoria!!! Ponieważ w praktyce, ludzie nie wiedzą o tej ustawie i trzeba ich uswiadamiać tracąc przy tym nerwy; po drugie nie jest respektowana i np w szptalu dowiadując się, że nie masz ubezpieczenia, mogą Ci powiedzieć, że nie ma wolnych łóżek itd To jest Polska. Prawo sobie, praktyka sobie. O wszystko trzeba sie wykłócać. Jednakże za każdym razem, gdy będzie Ci odmówione przyjęcie do lekarza bądź szpitala, żądaj odmowy na piśmie, gdyż robią to bezprawnie i możesz ich zaskarzyć!!!! PAMIĘTAJ zawsze musisz to mieć na piśmie!!! Później wysyłasz pismo z kopią odmowy do Rzecznika praw konsumentów i do NFZ. Walcz o swoje i nie daj się , mimo, że jesteś młoda!!!! Powodzenia i dużo zdrówka!!!

Ubezpieczenie ciężarnej

10 cze 2012 - 18:48:33

Cytat
smerfetka_ee
Dziewczyna a ja mam takie pytanie
Bo od nie cdalego miesiaca skonczylo mi sie macierzyńskie i ja oraz moje dzieci od tego czasu juz nie jestesmy ubezpieczone :(
Teraz mam szczepienie małej i nie wiem co robic. Bo jak na razie nie mam jak sie ubezpieczyc, mój pracuje ale na umoew o dzielo wiec ubezpieczenia tez nie ma...To ja jak pracowalam wczesniej nas ubezpieczelam,ale juz nie pracuje bo musze zajmowac sie dziecmi. Ja niestety wychowaczego nie moge miec bo pracowalam na umowe zlecenie.

Wyczytalam że niby dzieci sa do 18 roku zycia tak czy siak ubezpieczone ale czy to prawda???

Szczepienia są bezpłatne i obowiązkowe bierzesz książeczkę zdrowia dziecka i idziesz na szczepienie. Dzieci są objęte ubezpieczeniem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-10 18:49 przez alicja70.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomożecie-paszport