Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam! na początku jeśli zły dział poprosze o przeniesienie...

A mianowicie, dziewczyny piszę szczególnie do tych które mają styczność ze sklepami SH, a dokładniej, które siedzą w tej branży.
Dzisiaj dostałam propozycję od przyjaciółki, żebyśmy wspólnie otworzyły sklep z tanią odzieżą. Obie mamy dzieci, dlatego byłybyśmy na zmianę w sklepie. Ja mam prawojazdy i samochód, więc z dowozem towaru nie byłoby problemu:),
A problem polega na tym, czy jest to opłacalne w miejscowości ok 3000 mieszkańców, tutaj przyjeżdżają ludzie z pobliskich miejscowości na zakupy, nie ma takiego sklepu u mnie w miejscowości najbliższy jest 7 km ode mnie:)
jaki byłby koszt całkowity w przybliżeniu otworzenia takiego sklepu :)? Na co głównie stawiać sort czy nie sort:) i proszę o ogólne rady związane z otworzeniem takiej działalności.
Dodam również,że widziałam mnóstwo artykułów na ten temat, lecz żaden nie pasuję do moich pytań :), bo większość jest związne z większymi miejscowościami.

Witaj, jakiś czas temu trochę się tym interesowałam:)
sort czy niesort, zalezy jaki ma być wasz sklep, duży? mały?
sort jest bardzo drogi, a na niesort trzeba mega sklep, bo może się okazać ze połowę otrzymanego towaru trafi do kosza i nie bedziesz miala co wystawic na sklep. pomyslcie moze o wiekszym mieście. koleżanka pracuje w mega dyskoncie z używaną odzieżą, czasami trafi się taki towar że dosłownie wszystko trafi na wieszaki za dobrą cenę a niekiedy nie mają co wystawić bo same brudne szmaty się trafiły. nie ma na to rady, niesort to taki kot w worku, nie wiesz co tam bedzie. opłacalne jak masz kilka dużych sklepów z wymianą towaru między nimi.

Ja w sh nie kupuję, ale spróbuję doradzić ;)

pytasz o koszty: tu moje pytanie czy macie lokal, czy trezba go wynająć, u mnie w mieście wynajęcie lukalu na sklep to koszt: 1500-4000zł miesiecznie w zależności od wielkości, lokalizaji i umówienia się np. co do prądu. Po za tym otwierając działalność musicie płacić: ZUS, podatek i jeśli nie znacie księgowości to równiez opłacić księgową! Wyobraź sobie teraz ile trzeba mieć ZYSKU ze sprzedaży aby sie opłacało!!! Moim zdaniem w 3000 mieście nie ma szans na utrzymanie się, jeszcze we dwie no i w dodatku, że 7km dalej jest taki sh... przecież 7km to blisko- wiec już jest konkurencja do której już ludzie się przekonali. Musiałybyście mieć lepszy towar i lepsze ceny aby ludzie do was przyszli. Przemyślcie to jeszcze!

Ja pracowałam w sh więc mogę doradzić:
1. klienci- małe, biedne miasteczka to głownie ludzie chcący oszczędzić, wolą tanie ciuchy ale w dobrym stanie. Jeśli klientela bogata ( bogate dzielnice) lepiej towar wycenić czyli sort. Jeśli to wieś( nawet duża) nie liczcie na klientów- w mojej okolicy ludzie do tej pory wstydzą się sh.

2. niesort- na 10 worków czasem trafia się, że jeden jest świetny a reszta kit. Dlatego jeśli zdecydujecie się na niesort wybierzcie dużą i znaną hurtownię.W miarę towaru możecie wprowadzić system- waga a a co lepszy towar wycenić oczywiście nie jakoś kosmicznie drogo.

3. lokal- w miejscu, gdzie kręci sie najwięcej osób- w okolicy bank, poczta, sklep mięsny często odwiedzany a zawłaszcza przychodnie!!! Lokal najlepiej nie najdroższy- do 2000 zł ( potem jest cieżej go utrzymać w sezonie martwym czyli zimą). Najlepiej z centralnym ogrzewaniem w zimie.
Co do lokalu warto zwrócic uwagę na wystrój i możliwość ustawienia wieszaków. Ważne jest doświetlenie jeśli jest ponuro i ładny, ciepły kolor farb na ściany ( to niuanse ale uwierz, że są ważne)

3. warto dokupić ( jeśli hurtownia nie ma) w innej hurtowni ładny towar dziecięcy,bieliznę, zabawki i pościel, koce itp. Oczywiście torebki są jak najbardziej pożądane! Buty też, ale ciężko kupić tanie i ładne.

4. Ceny- aby wyrobić sobie markę musicie mieć niewygórowane ceny. poza tym reklama- w lokalnej prasie, rozdawanie ulotek ( nawet takich zwykłych informujących o otwarciu nowego sklepu).

5. Co do kosztów- warto popytać w urzędzie pracy, czy są jakieś dofinansowania, które mogłyby wam się przydać przy otwarciu działalności. Poszukajcie informacji o programach unijnych- może dopłaty dla kobiet rozwijających działalność gospodarczą?

Gdybyś miała pytania pisz na priv. Chętnie pomogę i doradzę :-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

maluszek chce jeść tylko sam