Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Do ciepłych krajów z dzieckiem

27 kwi 2012 - 17:34:33

Witam wszystkie mamy

W tym roku wybieramy się na wakacje gdzieś za granicę, prawdopodobnie Hiszpania lub Tunezja.
Ale zastanawia mnie jedno czy taki wyjazd będzie dobry dla dziecka ?
Córka ma w tej chwili rok, latem będzie miała rok i 2-3 miesiące.
Bardzo proszę wszystkie mamy, które odbyły taką podróż ze swoim maluchem o jakieś cenne rady, uwagi, na co zwrócić uwagę, jak się przygotować.
Będę wdzięczna za wszystkie pomocne rady, gdyż będzie to nie tylko pierwszy taki wyjazd razem z dzieckiem ale również i mój.
Nigdy wcześniej nie miałam okazji na takie wczasy. Dodam, że w grę wchodził by przelot samolotem (również pierwszy w życiu) a więc rady z tym związane, również będą mile pomocne :)
Dziękuje z góry i pozdrawiam

Do ciepłych krajów z dzieckiem

27 kwi 2012 - 22:21:23

Ja kilka dni temu wróciłam z wycieczki do Egiptu.
Co prawda ja nie byłam z dzieckiem ale w naszej grupie było z pięć rodzin z dziećmi.
Najmłodsze miało 9 miesięcy i z rozmowy z rodzicami wynika, że szkrab radził sobie całkiem dobrze :)
Szybko się zaaklimatyzował.
Najgorsza była podobno pierwsza noc i właśnie lot samolotem.
Nie wiem czy w czasie startu samolotu było na pokładzie dziecko, które by nie płakało :(
Ale może jeszcze wypowie się ktoś, kto był z dzieckiem w takiej sytuacji :)

Do ciepłych krajów z dzieckiem

27 kwi 2012 - 23:54:37

Byłam z córcią pierwszy raz za granicą(Tunezja) jak miała 8 miesięcy co prawda był to luty więc u nas zimno a tam ciepło więc dla małego organizmu szok,córa zmianę klimatu zniosła dobrze,zero problemu.jeśli karmisz piersią unikaj świeżych warzyw,woda jaką je się myje ma inną florę bakteryjną i o klątwy - czyli zatrucia łatwo.jak Ciebie dopadnie jedz dużo cytrusów i cola.nasz stoperany itp na nic bo jak już wspomniałam inna flora bakteryjna.w tunezji klątwa mnie dopadła,masakra ze dwa dni spędzone non stop w kibelku.malucha smaruj kremami z wysokim filtrem,dawaj sporo picia,słońca się nie da unkać więc czapeczka,chusta nawet w basenie.lot samolotem radzą by maluch coś ssał przy starcie i lądowaniu,moja doczepiła się do piersi i zero płaczu.

drugim razem jak byliśmy za granicą miała rok i dwa tygodnie(Turcja)był to czerwiec,mega ciepło już tam było.Lot samolotem wyglądał podobnie pierś i cisza,mała spała cały lot.Jak wylądowaliśmy o 4 rano było już 30 stopni,cięzko było wytrzymać,płakała pierwszy dzień,potem nie miała na to czasu,harce w wodzie,zjeżdżalnie,żółwie.Klątwa nas nie dopadła,Jak bedziecie szli spać ustawiaj klimatyzację na najniższą temperaturę chłodzenia inaczej będzie za zimno a bez niej nie da się spać,filtry i coś na głowę obowiązkowo!!

Do ciepłych krajów z dzieckiem

28 kwi 2012 - 05:49:24

podziwiam was, że chcecie jechać gdzieś z tak małymi dziećmi, my we wrześniu lecimy do egiptu ale córkę zostawiamy z babacią będzie miała półtora roku, nie wyobrażam sobie niesety wakacji z tak małym dzieckiem a co dopiero gdybym miała jeszcze karmic piersia i meczyc sie z tym wszystkim no ale powodzenia i udanych wakacji!!

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Do ciepłych krajów z dzieckiem

28 kwi 2012 - 08:43:00

Cytat
wiola1604
Byłam z córcią pierwszy raz za granicą(Tunezja) jak miała 8 miesięcy co prawda był to luty więc u nas zimno a tam ciepło więc dla małego organizmu szok,córa zmianę klimatu zniosła dobrze,zero problemu.jeśli karmisz piersią unikaj świeżych warzyw,woda jaką je się myje ma inną florę bakteryjną i o klątwy - czyli zatrucia łatwo.jak Ciebie dopadnie jedz dużo cytrusów i cola.nasz stoperany itp na nic bo jak już wspomniałam inna flora bakteryjna.w tunezji klątwa mnie dopadła,masakra ze dwa dni spędzone non stop w kibelku.malucha smaruj kremami z wysokim filtrem,dawaj sporo picia,słońca się nie da unkać więc czapeczka,chusta nawet w basenie.lot samolotem radzą by maluch coś ssał przy starcie i lądowaniu,moja doczepiła się do piersi i zero płaczu.

drugim razem jak byliśmy za granicą miała rok i dwa tygodnie(Turcja)był to czerwiec,mega ciepło już tam było.Lot samolotem wyglądał podobnie pierś i cisza,mała spała cały lot.Jak wylądowaliśmy o 4 rano było już 30 stopni,cięzko było wytrzymać,płakała pierwszy dzień,potem nie miała na to czasu,harce w wodzie,zjeżdżalnie,żółwie.Klątwa nas nie dopadła,Jak bedziecie szli spać ustawiaj klimatyzację na najniższą temperaturę chłodzenia inaczej będzie za zimno a bez niej nie da się spać,filtry i coś na głowę obowiązkowo!!

Dziękuje serdecznie za cenne porady. I czekam na inne wypowiedzi :)
A czy przed takim wyjazdem trzeba wykonać jakieś szczepienia czy coś tego typu ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-28 08:46 przez Fergi_1424.

Do ciepłych krajów z dzieckiem

28 kwi 2012 - 09:00:43

My jedziemy w tym roku z młodym do Chorwacji, będzie miał 9 miesięcy i jak się dowiadywałam to szczepi się od roku chyba na tężec a od 2 lat na żółtaczkę czy odwrotnie. Trzeba dbać żeby dziecko nie brało rączek do buzi, którymi wcześniej dotykało otoczenie, nawadniać, smarować filtrami, zawsze czapa itp.

Do ciepłych krajów z dzieckiem

28 kwi 2012 - 09:09:33

Na wakacje z dziecmi zabieram obowiązkowo-Nifuroksazyd w zawiesinie dla dzieci, a dla nas w tabletkach. Faktycznie coca cola potrafi zdziałac cuda w krajach tropikalnych, ale nie dla dzieci. W samolocie dzieciaczki małe płaczą ze wzgl. na różnice ciśnień. Moja rada: z dziećmi do 3 lat najlepiej nie jechać w tropiki w lipcu i sierpniu. Najlepsze miesiące na taki wyjazd to czerwiec i wrzesień.

Do ciepłych krajów z dzieckiem

28 kwi 2012 - 11:07:30

Cytat
natalia-valentino
podziwiam was, że chcecie jechać gdzieś z tak małymi dziećmi, my we wrześniu lecimy do egiptu ale córkę zostawiamy z babacią będzie miała półtora roku, nie wyobrażam sobie niesety wakacji z tak małym dzieckiem a co dopiero gdybym miała jeszcze karmic piersia i meczyc sie z tym wszystkim no ale powodzenia i udanych wakacji!!

a ja "pozdziwiam" WAs ,że lecicie sami na wakacje bez dziecka- dla mnie jesli wakacje to tylko z dziećmi, gdyz kiedy jak nie na wakacjach możemy byc im "oddane" w 100% bez pospiechu, pracy, gotowania obiadow itp. wtedy dzieci maja rodzicow tylko dla siebie. Ale to moje odczucia , a kazdy jest inny:)

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Do ciepłych krajów z dzieckiem

30 kwi 2012 - 23:03:02

Witam ponawiam temat ze względu na małą ilość odpowiedzi, a chcę się dowiedzieć więcej, więc czekam na posty :)

Do ciepłych krajów z dzieckiem

01 maj 2012 - 00:28:51

Witam.Rok temy w czerwcu byliśmy z córcią w Turcji, miała ona wtedy rok i 8 miesięcy.Wyjazd był bardzo udany, również ze względu na to iż nie mieliśmy z córcią żadnych problemów.Wozkiem -spacerówką,podjechaliśmy aż pod sam samolot, dopiero tam go oddaliśmy i odebraliśmy ponownie przy wysiadaniu z samolotu.W samolocie( lot ok 3 godzin) mała praktycznie cały czas spała,raz na moich raz ,na męża kolanach( jeśli będziesz miała Kochana wybór godziny lotów, wybieraj raczej godziny albo bardzo wczesne albo bardzo póżne, kiedy dzieci są na zwolnionych obrotach i śpiące) No i dobrze jest mieć oczywiście picie dla dziecka i jakąs małą przekąskę.
Na miejscu też wszystko było w jak najlepszym porządku, tak jak koleżanki pisały pamiętać trzeba o filtrach( najlepiej 50 ,smarować trzeba nawet stupki)i czapeczkach . Jeśli chodzi o strój przy wyjściu na słońce w dzień ,to najlepszy jest kombinezonik który ma rękawki i zakrywa też nóżki do kolan-słońce jest w tych ktajach naprawdę silne( ewentualnie koszulka i spodenki).
Nie wiem czy będziecie w hotelu, podejrzewam,że tak( jeśli nie macie jescze sprecyzowane dokładnie, polecam wybrać taki hotel gdzie są baseniki-brodziki dla dzieci i plac zabaw oraz własna plaża, aby nie tzreba było pokonywać z małą zbędnych kilometrów, a wiadomo taka duża pisaskownica i taka duuża wanna ;) to atrakcja dla chyba wszystkich dzieci :)))
I jeśli chodzi o miejsce to z tych dwóch krajów, wybrałabym Hiszpanię.Jest to jednak mniej egzotyczny kraj, jedzenie europejskie, więc zdecydowanie mniejsza szansa na zatrucie pokarmowe .Tak na prawdę jak się jedzie gdzieś z takim małym dzieckiem, to i tak się człowiek nie nastawia na zwiedzanie ,bo czas i tak się spędza głównie na terenie hotelu.
Wzieliśmy ze sobą oczywiście czopki przeciwgorączkowe, smektę w razie problemów z brzuszkiem, ale na szczeście się nie przydały.Zapytaj też Kochana przy wykupie wycieczki, jak to wygląda jeśli trzeba było by skorzyctać z opieki lekarza( bo wiem ,że potem nie raz się okazuje,że trzeba płacić jak za zboże).My np wykupowaliśmy dodatkowe ubezpieczenie.
Co jeszcze? chmm...w naszym hotelu były też anizmacje dla dzieci,co jest dosyć fajne ,tańce, śpiewy, zabawa)
Jeśli chodzi o jedzenie, u nas było akurat menu specjalnie dla dzieci ale mała jadła praktycznie wszystko, włącznie z rybami i owocami.
Aa jeśli chodzi o spanie dla małej, to mieliśmy dostawkę- łóżeczko turystyczne.
Piszesz,że to Twoja pierwsza wycieczka.jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie, to nie wykupuj wycieczek fakultanywnych w polskich biurze podróży z którym wyjedziecie, tylko w tamtejszym na miejscu ,pewnei w najblizszej większej miejscowości, bo różncie w cenie potrafią być nawet 50%, no chyba że będzie Ci zależało na polskim tłumaczu,ale nie wszędzie jest to potrzebne.
To chyba tyle co przychodzi mi do głowy :)
Pozdrawiam Ewa

Cytat
Fergi_1424
Witam ponawiam temat ze względu na małą ilość odpowiedzi, a chcę się dowiedzieć więcej, więc czekam na posty :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Doradźcie, potrzebuję opinii mam :)