Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

13 minut temu

Sklep internetowy

57 minut temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam,
od dłuższego czasu szukam w różnych źródłach informacji na nurtujący mnie problem. Nigdzie nie znalazłam jasnej, jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania... Liczę zatem na Waszą pomoc.
Mój synek nosi nazwisko moje, po matki.
Chciałabym zmienić nazwisko synka na ojca naziwska, jego ojciec wyraził jednak na to zgody. Ja tez zgodzę się zmienic naziwska dziecka na ojca.

1. Jeśli to nie jest jedyne wyjście, to czy można złożyć do sądu wniosek (pozew??) o zmianę nazwiska dziecka? i jak powinien taki wniosek wyglądać? bo tego również niegdzie nie znalazłam.

Mój synek ma 11 miesięcy.


Mama Maciusia


<moderacja> korekta tytułu



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-11 14:08 przez moderator.

Teraz dziecko nosi nazwisko Twoje, czyli swojej matki. Ty chcesz zmienić mu nazwisko na nazwisko jego ojca. Ojciec dziecka się nie zgadza. Dobrze rozszyfrowałam?
Jesli tak to czy ojciec dziecka uznał ojcostwo?

Cytat
majka51
Teraz dziecko nosi nazwisko Twoje, czyli swojej matki. Ty chcesz zmienić mu nazwisko na nazwisko jego ojca. Ojciec dziecka się nie zgadza. Dobrze rozszyfrowałam?
Jesli tak to czy ojciec dziecka uznał ojcostwo?


Od narodzin do teraz moj synek nosi moje naziwsko czyli po matki. A ja chce zmienic naziwska na jego ojca, on chce tego i ja tez chcę i zgodzilismy sie.

Tak ojciec uznał ojcostwo na akt.

Cytat
lovem


Od narodzin do teraz moj synek nosi moje naziwsko czyli po matki. A ja chce zmienic naziwska na jego ojca, on chce tego i ja tez chcę i zgodzilismy sie.

Tak ojciec uznał ojcostwo na akt.

Jesteś Polką? Po jakiemu Ty piszesz..?

No to skoro uznał dziecko, to jaki problem? Składacie wniosek do sądu, wzory na pewno znajdziesz w internecie.

A dlaczego dopiero teraz uznaje dziecko?

A czemu do sadu? Przeciez ojciec dziecka wyrazil zgode. Wydaje mi sie, ze wystarczy isc z dowodami do Urzedu Stanu Cywilnego(tam gdzie rodzilas dzidziusia) i poprosic o zmiane nazwiska... O ile wszystko dobrze zrozumialam..

Cytat
Ala211
A czemu do sadu? Przeciez ojciec dziecka wyrazil zgode. Wydaje mi sie, ze wystarczy isc z dowodami do Urzedu Stanu Cywilnego(tam gdzie rodzilas dzidziusia) i poprosic o zmiane nazwiska... O ile wszystko dobrze zrozumialam..



W internecie napisane ze ukonczenie 13 lat dziecka i trzeba jego zgode o zmiane naziwska z matki na ojca.

Dzieki za rade.

Cytat
lovem
Cytat
Ala211
A czemu do sadu? Przeciez ojciec dziecka wyrazil zgode. Wydaje mi sie, ze wystarczy isc z dowodami do Urzedu Stanu Cywilnego(tam gdzie rodzilas dzidziusia) i poprosic o zmiane nazwiska... O ile wszystko dobrze zrozumialam..



W internecie napisane ze ukonczenie 13 lat dziecka i trzeba jego zgode o zmiane naziwska z matki na ojca.

Dzieki za rade.



Kali chcieć, Kali umieć... Drażniące są te posty, skoro pisać normalnie tak naprawdę umiesz.



A od kiedy to, koleżanko wyżej, Urząd Stanu Cywilnego zmienia nazwiska ot tak sobie, bez nakazu sądu? Tak to sobie dziecko po narodzinach zapisać można, a nie zmieniać nazwisko dziecku później ot tak sobie.



Autorko, ja Ciebie kompletnie nie rozumiem: najpierw piszesz, że syn ma 11 m-cy, później piszesz, że powyżej 13go roku życia potrzebna jest zgoda dziecka. Wiesz w ogóle ile Twoje dziecko ma lat..? Czy to kolejna prowokacja? :/

Cytat
madziutex
Cytat
lovem
Cytat
Ala211
A czemu do sadu? Przeciez ojciec dziecka wyrazil zgode. Wydaje mi sie, ze wystarczy isc z dowodami do Urzedu Stanu Cywilnego(tam gdzie rodzilas dzidziusia) i poprosic o zmiane nazwiska... O ile wszystko dobrze zrozumialam..



W internecie napisane ze ukonczenie 13 lat dziecka i trzeba jego zgode o zmiane naziwska z matki na ojca.

Dzieki za rade.



Kali chcieć, Kali umieć... Drażniące są te posty, skoro pisać normalnie tak naprawdę umiesz.



A od kiedy to, koleżanko wyżej, Urząd Stanu Cywilnego zmienia nazwiska ot tak sobie, bez nakazu sądu? Tak to sobie dziecko po narodzinach zapisać można, a nie zmieniać nazwisko dziecku później ot tak sobie.



Autorko, ja Ciebie kompletnie nie rozumiem: najpierw piszesz, że syn ma 11 m-cy, później piszesz, że powyżej 13go roku życia potrzebna jest zgoda dziecka. Wiesz w ogóle ile Twoje dziecko ma lat..? Czy to kolejna prowokacja? :/




O co chodzi?

Napisałam już że mój synek ma 11 miesiecy.

Napisałam ze w internecie pisano że trzeba zgodę dziecka jak ukończy 13 lat, potrzeba jego zgoda na zmiane naziwska jak ukonczy 13 lat, czy teraz juz to rozumiesz?

A tak wogole to teraz ma 11 miesiecy i nie wiem czy mozna zmienic naziwska z matki na ojca naszego synka? A nie trzeba czekac jak ukonczy 13 lat potrzeba jego zgoda?????

Cytat
lovem
Cytat
madziutex
Cytat
lovem
Cytat
Ala211
A czemu do sadu? Przeciez ojciec dziecka wyrazil zgode. Wydaje mi sie, ze wystarczy isc z dowodami do Urzedu Stanu Cywilnego(tam gdzie rodzilas dzidziusia) i poprosic o zmiane nazwiska... O ile wszystko dobrze zrozumialam..



W internecie napisane ze ukonczenie 13 lat dziecka i trzeba jego zgode o zmiane naziwska z matki na ojca.

Dzieki za rade.






Kali chcieć, Kali umieć... Drażniące są te posty, skoro pisać normalnie tak naprawdę umiesz.



A od kiedy to, koleżanko wyżej, Urząd Stanu Cywilnego zmienia nazwiska ot tak sobie, bez nakazu sądu? Tak to sobie dziecko po narodzinach zapisać można, a nie zmieniać nazwisko dziecku później ot tak sobie.



Autorko, ja Ciebie kompletnie nie rozumiem: najpierw piszesz, że syn ma 11 m-cy, później piszesz, że powyżej 13go roku życia potrzebna jest zgoda dziecka. Wiesz w ogóle ile Twoje dziecko ma lat..? Czy to kolejna prowokacja? :/




O co chodzi?

Napisałam już że mój synek ma 11 miesiecy.

Napisałam ze w internecie pisano że trzeba zgodę dziecka jak ukończy 13 lat, potrzeba jego zgoda na zmiane naziwska jak ukonczy 13 lat, czy teraz juz to rozumiesz?

A tak wogole to teraz ma 11 miesiecy i nie wiem czy mozna zmienic naziwska z matki na ojca naszego synka? A nie trzeba czekac jak ukonczy 13 lat potrzeba jego zgoda?????

Dziecko do 13 roku życia pod względem prawnym jest całkowicie ubezwłasnowolnione i to ty decydujesz o jego losie. Jeśli ojciec się zgadza i tobie to pasuje to składasz wniosek do sądu i po problemie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-12 22:16 przez kamilak86.

Cytat
lovem
O co chodzi?

Napisałam już że mój synek ma 11 miesiecy.

Napisałam ze w internecie pisano że trzeba zgodę dziecka jak ukończy 13 lat, potrzeba jego zgoda na zmiane naziwska jak ukonczy 13 lat, czy teraz juz to rozumiesz?

A tak wogole to teraz ma 11 miesiecy i nie wiem czy mozna zmienic naziwska z matki na ojca naszego synka? A nie trzeba czekac jak ukonczy 13 lat potrzeba jego zgoda?????

A ja Ciebie niestety nie rozumiem. Po jakiemu Ty piszesz..? Bo albo sobie jaja robisz, albo nie wiem O_o Umiesz napisać ze 2 zdania po polsku tak żeby Cię wszyscy zrozumieli..? Wiem tylko, że chcesz zmienić nazwisko "PO MATKI", na "po ojcu", ale co to znaczy "nazwisko po matki"..? O mój Boże...


Co do Twojego problemu, to już dostałaś radę zeby złożyć wniosek do sądu. Tylko niech napisze Ci go ktoś, kto umie się wysłowić po polsku, bo tak to sędzia może mieć problem ze zrozumieniem o co Ci chodzi... :|



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-12 22:42 przez madziutex.

strzelam, że jesteś z białorusi.

Wystarczy pójść tylko do USC i spisać protokół że przyznaje się do ojcostwa i chce aby nosiło jego nazwisko.


Ja urodziłam mając nieskończone 18 lat ( gdy jest się nie pełnoletnim nie można uznać ojcostwa bez orzeczenia sądu) a że mi brakowało tylko 3 mc do pełnoletności nie chcieliśmy się bawić w sądy więc do mojej 18-stki dziecko nosiło nazwisko moje a po urodzinach poszliśmy z partnerem do USC i spisaliśmy protokół że ojciec dziecka chce je uznać.

Cytat
madziutex

A od kiedy to, koleżanko wyżej, Urząd Stanu Cywilnego zmienia nazwiska ot tak sobie, bez nakazu sądu? Tak to sobie dziecko po narodzinach zapisać można, a nie zmieniać nazwisko dziecku później ot tak sobie.

Widocznie jest takie prawo że można zmienić w USC bo my zrobiliśy to bez problemu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-12 23:28 przez Motylek09.

Cytat
madziutex
Cytat
lovem
O co chodzi?

Napisałam już że mój synek ma 11 miesiecy.

Napisałam ze w internecie pisano że trzeba zgodę dziecka jak ukończy 13 lat, potrzeba jego zgoda na zmiane naziwska jak ukonczy 13 lat, czy teraz juz to rozumiesz?

A tak wogole to teraz ma 11 miesiecy i nie wiem czy mozna zmienic naziwska z matki na ojca naszego synka? A nie trzeba czekac jak ukonczy 13 lat potrzeba jego zgoda?????

A ja Ciebie niestety nie rozumiem. Po jakiemu Ty piszesz..? Bo albo sobie jaja robisz, albo nie wiem O_o Umiesz napisać ze 2 zdania po polsku tak żeby Cię wszyscy zrozumieli..? Wiem tylko, że chcesz zmienić nazwisko "PO MATKI", na "po ojcu", ale co to znaczy "nazwisko po matki"..? O mój Boże...


Co do Twojego problemu, to już dostałaś radę zeby złożyć wniosek do sądu. Tylko niech napisze Ci go ktoś, kto umie się wysłowić po polsku, bo tak to sędzia może mieć problem ze zrozumieniem o co Ci chodzi... :|

o Boże i nawet tu Madziutex się miesza i robi HALO. Ty dziewczyno nigdy niczego nie rozumiesz,jesli zauważyłas dokładnie problem nie tkwi w nas- szafowiczkach,ale w Tobie,kiedy to w końcu pojmiesz? rozumiemy tak,owszem,że jesteś taka niby pseudo ĘĄ,ale nie wychodzi Ci to zbytnio niestety. A skoro wszyscy są tak źli,których nie potrafisz zrozumiec, a Ty sama jedna taka wspaniała, to może w końcu pomyśl ,że może problem tkwi w TOBIE i w Twoich WADACH ;]
Cytat
Motylek09
Wystarczy pójść tylko do USC i spisać protokół że przyznaje się do ojcostwa i chce aby nosiło jego nazwisko.


Ja urodziłam mając nieskończone 18 lat ( gdy jest się nie pełnoletnim nie można uznać ojcostwa bez orzeczenia sądu) a że mi brakowało tylko 3 mc do pełnoletności nie chcieliśmy się bawić w sądy więc do mojej 18-stki dziecko nosiło nazwisko moje a po urodzinach poszliśmy z partnerem do USC i spisaliśmy protokół że ojciec dziecka chce je uznać.
Cytat
madziutex

A od kiedy to, koleżanko wyżej, Urząd Stanu Cywilnego zmienia nazwiska ot tak sobie, bez nakazu sądu? Tak to sobie dziecko po narodzinach zapisać można, a nie zmieniać nazwisko dziecku później ot tak sobie.

Widocznie jest takie prawo że można zmienić w USC bo my zrobiliśy to bez problemu.

no ale Madziutex wie najlepiej i po swojemu szkoda ,że mija to się z prawdą :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 00:40 przez welcometoSt_Tropez.

Cytat
welcometoSt_Tropez

no ale Madziutex wie najlepiej i po swojemu szkoda ,że mija to się z prawdą :D

Wniosłaś coś do tego wątku, czy przyszłaś tu za mną żeby wyrazić opinię na mój temat? Offtop, to każdy potrafi zrobić, na temat coś napisać, to już ciężko.


Motylek, tylko autorka nie napisała dlaczego dziecko nosi jej nazwisko, dlaczego ojciec nie uznał go od razu. Jeśli go najpierw nie uznał, a teraz chce to zrobić, to by trzeba zapytać na jakimś forum prawniczym albo po prostu udać się do USC i tam się dowiadywać. W takiej sytuacji jaką opisałaś decyzję podejmuje kierownik USC po rozpatrzeniu wniosku. A w innych przypadkach, jeśli to jest bardziej skomplikowana sytuacja pod względem prawnym, to trzeba się orientować.

Z tego co ja zrozumiałam, ojciec uznał dziecko.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mieszkanie w Wawie