Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Urlop tacierzyński pomocy!!!

10 mar 2012 - 17:38:20

Witam.

Dziewczyny mam pytanie jak to jest z tym urlopem tacierzyńskim bo już sama nie wiem na jakiej zasadzie mąż może taki urlop usyskać i kiedy???wspomne że ja mam umowę o pracę do rozwiązania ciąży.Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Urlop tacierzyński pomocy!!!

10 mar 2012 - 18:03:32

Witam:)
Urlop tacierzyński jest do wykorzystania do ukończenia dziecka 1 roku-przysługuje 14dni.Mąż musi złożyć u siebie w pracy dokumenty o przyznanie urlopu tacierzyńskiego.To ,że Pani ma umowę tylko do rozwiązania ciąży mężowi i tak przysługuje.
Pozdrawiam:)
Przed ukończeniem 1 roku dziecka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-10 18:08 przez rafalkulka75.

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Urlop tacierzyński pomocy!!!

10 mar 2012 - 21:23:38

To ja dodam od siebie, że do wniosku dołącza się odpis aktu urodzenia dziecka:) I że pracodawca ma obowiązek udzielić takiego urlopu, nie może odmówić; tylko trzeba zgłosić chęć tydzień wcześniej.

Urlop tacierzyński pomocy!!!

10 mar 2012 - 21:32:06

i tacierzyński przysługiwałby nawet gdybyś nie pracowała :)

Urlop tacierzyński pomocy!!!

10 mar 2012 - 22:21:14

Zgadzam sie z dziwczynami powyzej,
urlop tacierzynski jest platy 100%

Urlop tacierzyński pomocy!!!

11 mar 2012 - 07:44:35

tez sie zgadzam z dziewczynami, dodatkowo po okresie zatrudnienia przejmuje cie ZUS ii wyplaca zas. macierzynski, chyba ze maz bedzie na tacierzynskim

Urlop tacierzyński pomocy!!!

10 sty 2013 - 10:17:52

Dziewczyny! Też mam podobne pytanie.
Jestem w ciąży, rodzę pod koniec kwietnia. Nie jestem nigdzie zatrudniona.
Mąż chce wziaść tacierzyński zaraz po urodzeniu dziecka. Przysługuje mu 2 tyg tak? I czy może zgłosić ten fakt w dniu narodzin dziecka czy wcześniej?

Urlop tacierzyński pomocy!!!

10 sty 2013 - 10:30:27

ROdzilam 3.5r temu i jak moj maz bral ten urlop to pamietam wypelnial jakas kartke i po jej rozpatrzeniu otrzymal owy urlop ale z tego co wiem to ten urlop jest do wykorzystania w ciazgu roku wiec spieszyc sie nie musisicie

Urlop tacierzyński pomocy!!!

10 sty 2013 - 10:48:16

Cytat
niunka221
ROdzilam 3.5r temu i jak moj maz bral ten urlop to pamietam wypelnial jakas kartke i po jej rozpatrzeniu otrzymal owy urlop ale z tego co wiem to ten urlop jest do wykorzystania w ciazgu roku wiec spieszyc sie nie musisicie

dziekuje za informacje. My chcemy aby mąż wziął urlop zaraz po narodzeniu wtedy bedzie mi najbardziej potrzebny, z doświadczenia pierwszej ciąży to wiem;) zalezy nam by urlop zaczął się najlepiej zaraz po wyjściu ze szpitala. a po drugie później ma już zaplanowane urlopy więc nie bedzie takiej potrzeby.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pożegnanie żłobka