Obecnie rozmawiamy o:

Meble

godzinę temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

plama...po wodzie-co zrobic???

20 lut 2012 - 10:07:11

kupilam tydzien temu kurtke zimowa z poliestru. bardzo sie ucieszylam, bo taka jak chcialam i w dodatku za polowe ceny, bo juz na wyprzedazy.i bylam zadowolona az do przedwczoraj, kiedy to zmoklam i po wyschnieciu kurtki pozostaly na niej plamy po deszczu. co prawda nie wszystkie, ale czesc kropek widac i to wyraznie. upralam kurtke zgodnie z przepisem w 30 stopniach-bez efektu, plamy jak byly, tak zostaly. eksperymentalnie pomoczylam kawalek rekawa ktory byl bez plamy pod kranem (poprostu polalam go woda bez dotykania nawet reka)i jak sie zdziwilam, gdy po wyschnieciu na obrzezu tego miejsca gdzie bylo mokre zrobil sie ogromny zaciek:(.
co z ta kurtka jest nie tak? a moze je sie jakos specjalnie pierze? moze po upraniu zamoczyc ja cala w wodzie? bo problem w tym, ze jej nie moge reklamowac, bo kupilam ja na bazarze:(.
poradzcie mi cos, bo pierwszy raz sie spotykam z czyms takim.

plama...po wodzie-co zrobic???

20 lut 2012 - 10:23:20

Mialam to samo z moja kurtka.
Wypralam ja w pralce i zostaly zacieki,pozniej 2 razy ustawilam na plukanie sama woda bez plynow i wirowanie plamy znikly :)

plama...po wodzie-co zrobic???

20 lut 2012 - 10:31:44

oddaj do pralni niech upiorą "na sucho"

plama...po wodzie-co zrobic???

20 lut 2012 - 12:38:03

ufff, wlasnie wstawilam jeszcze raz pralke bez proszku i wylaczylam wirowanie-moze pomoze. bo pralnia chemiczna to moja sie z celem-przeciez nie bede biegala po kazdym deszczu do prania chemicznego i placila po 30 zl, bo za kilka takich pran kupie nowa kurtke.
ech, ale jestem zla.

a kaja, czy ta twoja kurtka z czasem "znormalniala"?:)czy bede musiala juz ja tak prac po kilka razy dokad bede jej uzywala?

plama...po wodzie-co zrobic???

20 lut 2012 - 12:45:04

to nie noś jej jak pada to nie bedziesz latać co chwile do pralni

plama...po wodzie-co zrobic???

20 lut 2012 - 12:52:08

Pytanie, jak jest oznaczona metka? tzn. pokazane jest 30 stopni i ręka czy bez ręki?

plama...po wodzie-co zrobic???

20 lut 2012 - 13:13:57

Tak moja kurtka po kilku praniach ,,znormalniała":) ale poki co probuj prac z proszkiem czy tam plynem a pozniej minimum 2 razy wyplukac sama woda i odwirowac ...:) wkurzajace to jest ale coz pralnia w moim przypadku tez odpadla bo 30 zł za pranie kilka razy w roku to bym miala kilka nowych kurtek ...:)

plama...po wodzie-co zrobic???

22 lut 2012 - 10:19:13

Cytat
Izunia31
Pytanie, jak jest oznaczona metka? tzn. pokazane jest 30 stopni i ręka czy bez ręki?

jest reka i 30 stopni-wlaczylam pralke na 30 stopni z opcja prania recznego. ja na tym programie piore nawet sweterki do recznego prania i sa ok, wiec kurtce tez chyba nie powinno zaszkodzic:(. ech, ale jestem zla na te kurtke....

licze tylko na to, ze moja kurtka tez bedzie po kilku praniach normalna.

plama...po wodzie-co zrobic???

22 lut 2012 - 10:23:55

Ja też mam taką opcje,że moge prać w pralce wełne a nawet jedwab. Proszę całą kurtke zamoczyć w wannie. Myslę, że nie powinno być już zacieków.

plama...po wodzie-co zrobic???

22 lut 2012 - 11:55:54

Cytat
CHRUPEK
to nie noś jej jak pada to nie bedziesz latać co chwile do pralni

nie każdy ma 10 kurtek na zimę ;)
Kurtka zimowa nie powinna mieć takich sensacji, bo śnieg to było nie było skrystalizowana para wodna.

Jak masz paragon a kurtała nie znormalnieje, to pozostaje reklamacja.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki rozmiar na 17miesięcy?