Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

SPONSORING

21.06 o 11:53

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

Hybrydy SEMILAC opinie

7.04 o 12:10

Garnki Hoffner opinie

24.01 o 9:48

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

1. urodziny dziecka w restauracji

07 lut 2012 - 12:53:02

Hej,

mój synek za 2 miesiące skończy roczek i chciałabym mu zorganizować urodziny. Ostatnio z partnerem czytaliśmy artykuł gdzie było napisane że takie urodziny powinny odbyć się w naprawdę "okrojonym" gronie, bo za dużo bodźców źle działa na dziecko. Oczywiście wiemy o tym i najchętniej byśmy zrobili małe spotkanie w domu, ale niestety powierzchnia mieszkania nam na to nie pozwala (42 m2). Po zrobieniu listy okazuje się, że nasza naprawdę najbliższa rodzina do 16 osób i już nie da rady żeby było mniej. Zastanawiałam się nad restauracją i małym "szwedzkim stole" ale to chyba jednak za drogo wyjdzie. Koleżanka podpowiada mi żeby zaprosić rodzinę do pizzeri, bo wyjdzie taniej. Jak myślicie? Może macie jakieś pomysły? Lub dziewczyny ze Szczecina mogą polecić jakieś lokale? Oprócz tego, macie pomysły na jakiejś fajne "akcenty" urodzinowe, np. czapeczki itp? :)))
<moderacja-korekta tytułu>



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-07 16:54 przez moderator.

1. urodziny dziecka w restauracji

07 lut 2012 - 13:39:28

My też mamy przed sobą pierwsze urodziny i ostatnio trochę na ten temat czytałam. Na pewno powinny odbyć się one w miejscu, które maluch kojarzy, by czuł się bezpiecznie. Jeśli macie mały metraż to może wypraw je u kogoś z rodziny - u rodziców czy innej zaproszonej osoby. Rezerwacja stolików i ogólne urządzenie przyjęcia w knajpie z pewnością będzie drogo kosztować i nie wiem czy dziecko będzie czuło się komfortowo. My robimy u mojej mamy - też nie ma zbyt dużego metrażu, ale jakoś się pomieścimy. Ważne żeby dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie.

1. urodziny dziecka w restauracji

07 lut 2012 - 16:43:06

42m za mały metraż??? nie przesadzajcie,ja mam 44 i na roczku spokojnie zmieściła mi się najbliższa rodzina (13osób),to nie wesele żeby spraszać ciotków i pociotków:)nie słyszałam też żeby ktoś wyprawiał roczek w restauracji,to jest dziecka święto i ma go spędzić w ciepłym rodzinnym gronie,ale to jest moja sugestia,każdy zrobi jak uważa.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

1. urodziny dziecka w restauracji

07 lut 2012 - 16:51:51

mi się też wydaje, że restauracja będzie męczarnią dla dziecka, szczególnie rocznego. Jak masz mało miejsca to zrób na 2 dni, sobota niedziala :) Ja robię tak co roku a mam 45m z balkonem :) W jeden dzień osoby z dziećmi i osoby młode a na drugi dziadkowie :) wilk będzie syty i owca cała :) Jak są dzieciaki to nie rozkładam stołów,obrusów i tp, tylko z boku stolik ze słodyczami i zakąskami i duużo miejsca do zabawy :) Rodzice maluchów są nauczeni jeść w biegu, więc nie przeszkadza im to że nie siedzą przy stole :) A na drugi dzień normalna imprezka przy stole z babciami, dziadkami :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-07 16:53 przez alenka85.

1. urodziny dziecka w restauracji

07 lut 2012 - 17:48:20

hehe nie przesadzaj, bedą u ciebie siedzieć od rana do wieczora??:) zaproś na tort, kawe i juz:) to chyba urodziny dziecka a nie rodziny i to dziecko ma sie NIE męczyć:) wiem co mowię bo mam za sobą 1,2 i 3 urodziny:P nikt nigdy nie narzekał a mam mieszkanie 38 m:)

1. urodziny dziecka w restauracji

07 lut 2012 - 20:04:54

Moim zdaniem restauracja to najgorsze wyjście, roczny maluszek długo nie wytrzyma. Zrób w domu gdzieś w kącie szwedzki stół, ale bez zbędnej przesady. pamiętaj, że na pierwsze urodziny Twojej pociechy goście nie po to przychodzą, żeby zasiąść za suto zastawionym stołem i bawić się do wieczora. Przyjęcie powinno trwać wg mnie ok 3 godz, torcik, przekąski, życzenia i prezenty. Potem Twój Maluszek będzie miał dosyć, zrobi się marudny i będzie chciał w ciszy i spokoju iść spać i to należy mu zapewnić. Powodzenia Mamusiu:)

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

1. urodziny dziecka w restauracji

08 lut 2012 - 10:03:08

Cytat
oxygenium
My też mamy przed sobą pierwsze urodziny i ostatnio trochę na ten temat czytałam. Na pewno powinny odbyć się one w miejscu, które maluch kojarzy, by czuł się bezpiecznie. Jeśli macie mały metraż to może wypraw je u kogoś z rodziny - u rodziców czy innej zaproszonej osoby. Rezerwacja stolików i ogólne urządzenie przyjęcia w knajpie z pewnością będzie drogo kosztować i nie wiem czy dziecko będzie czuło się komfortowo. My robimy u mojej mamy - też nie ma zbyt dużego metrażu, ale jakoś się pomieścimy. Ważne żeby dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie.

Zrobienie w restauracji będzie mnie kosztowało ok. 600 zł (na 20 osób, z tortem), także tyle ile mniej-więcej liczyłam. Niestety u rodziny w domu nie da rady... z powodu ogólnej sytuacji rodzinnej (jedni nie pójdą do drugich bo są obrażeni, a inni z kolei mieszkają 100 km od nas, więc za daleko) :/ chyba jednak się zdecyduję na ten lokal.. byłam tam nie raz i jest cicho i spokojnie. Bo z pizzerii, jak doradza moja mama, to chyba będzie za duży hałas bo one są u nas oblegane na weekend :/
Cytat
Agnesxp2
42m za mały metraż??? nie przesadzajcie,ja mam 44 i na roczku spokojnie zmieściła mi się najbliższa rodzina (13osób),to nie wesele żeby spraszać ciotków i pociotków:)nie słyszałam też żeby ktoś wyprawiał roczek w restauracji,to jest dziecka święto i ma go spędzić w ciepłym rodzinnym gronie,ale to jest moja sugestia,każdy zrobi jak uważa.

Tak, niestety 42 metry to dla nas mały metraż, biorąc pod uwagę że jeszcze rok temu mieliśmy swój dom który miał prawie 180 metrów.. :/ niestety sytuacja rodzinna się zmieniła i musieliśmy się wyprowadzić :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-08 10:04 przez martas84.

1. urodziny dziecka w restauracji

09 lut 2012 - 18:07:18

Nie musi być koniecznie restauracja.. Jest sporo domów weselnych, sal z kucharkami. Pewnie jakbyś chciała obiad zorganizować, czy takie mniejsze przyjęcie nie wyszłoby jakoś strasznie drogo. Na pewno mniej niż w restauracji. Ale pizzeria też nie będzie zła.. Wiele serwuje oprócz pizzy też normalne dania obiadowe, a też nie powinno wyjść jakoś bardzo drogo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 18:07 przez nasty_89.

1. urodziny dziecka w restauracji

09 lut 2012 - 18:59:46

Bez sensu troche, dlaczego niby urodziny w restauracji to zl pomysl? wydaje mi sie ,ze to lepsze niz tyle osob w domu wtedy robi sie zaduch i jest nie przyjemnie i moze dziecko sie denerwowac w takiej atmosferze. Ja mam 4 miesiecznego synka i na wielkanoc bedziemy go chrzcili i oczywiscie w restauracji bo mamy 36m2 a impreza \najblizsza rodzina\ bedzie na 20 osob i nie wyobrazam sobie ich wszystkich miescic w naszym malym pokoju zwlaszcza ,ze jak zaprosimy np 2 osoby i my to juz jest tłok. Ja nie widze nic zlego w tym aby wyprawiac roczek w restauracji

1. urodziny dziecka w restauracji

09 lut 2012 - 19:21:05

Ja też nie mam wielkiego metrażu (56m2) ale urodziny dziecka robię w domu. Moja rodzina w sobotę, rodzina męża w niedzielę. Mi się ten plan sprawdza :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

1. urodziny dziecka w restauracji

09 lut 2012 - 19:22:49

Cytat
fmasiula
(...) Ja nie widze nic zlego w tym aby wyprawiac roczek w restauracji
no nie dziwię się :) Jak sama pisałaś masz 4mies dziecko, które przyłożysz w kąciku do cyca, lub dasz buteleczkę i położysz do wózeczka gdzie będzie sobie cichutko spało :) Do robienia imprezy po chrzczcie w rest to nikt pewnie nie ma nic przeciwko i duża część nawet tak robi, ale jak już Twoja dzidizia podrośnie i będzie wiecznie marudzącym roczniakiem, który wszystkiego musi dotknąć i wszędzie wejść, a 2min w jednym miejscu to dla niego straszliwa kara to wtedy nie będzież taka zdziwiona :) hehe. Ja rozumiem Twój punkt widzenia, no bo jasne dziecko to dziecko, ale go nie podzielam :) Między 4mies maluszkiem a roczniakiem jest spora różnica :)

1. urodziny dziecka w restauracji

09 lut 2012 - 19:24:53

restauracja to dobry pomysł:) mi byłoby szkoda kasy... na roczek wydałam około 300zł, wszystko swojskie:) torcik robił babcia jak i wiele innych rzeczy:) wino pędzone, wódka - przepalanka, pyszna:D

1. urodziny dziecka w restauracji

09 lut 2012 - 20:06:42

my robiliśmy roczek w restauracji i było bardzo fajnie. alenka85 dziwne masz zdanie o roczniakach;). Nasz Mały był zachwycony a przede wszystkim była to impreza dla Niego i gości przyszli żeby trochę z Małym pobyć a nie plotkować między sobą, także zajęcie miał i zaskoczę Cię ani trochę nie marudził. Także z doświadczenia mogę polecić restaurację.

zweryfikowana
Posty: 932
Ostrzeżenia: 1/5

1. urodziny dziecka w restauracji

09 lut 2012 - 20:56:37

My swojej córeczki urodziny robilismy na powietrzu - było lato czerwiec , było około 35 osób , takie urodzinki wyniosły nas ponad 1000 zł z alkoholem i tortem , ale córeczka dostała śliczne prezenciki za to:)

Na all kupiłam fajne zaproszenia na taki właśnie roczek z wydrukowanym imieniem i nazwiskiem solenizanta , wszystkim sie bardzo podobało :) Oczywsice fajan świeczka na tort , i baloniki. Serwetki były typowo urodzinowe i to chyba wszystko z takich akcentów:)

1. urodziny dziecka w restauracji

09 lut 2012 - 21:20:32

My 1 urodzinki Maji robilismy w domu mamy mieszkanie 35 m2, w tym duza kuchnia pokoj ok 25 m2 i 1 dnia w sobote akurat przyszla rodzina( pomijajac moich rodzicow gdyzz nie mogli, za daleko mieszkaja) w sumie bylo 14 osob drugiego dnia w niedziele chcieli niespodzianke zrobic znajomi i zebralo sie ich az 21 osob fakt malo miejsca ale mala byla zachwycona, uwazam ze dziecko czuje sie bezpiecznie w swoim miejscu, wie gdzie pojsc, w domu sa jego zabawki itp. nie wyobrazam sobie poki co robic coreczce urodzinek poza domem, le kazdy robi jak uwaza:)))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

UJAWNIENIE DANYCH OSOBOWYCH - KONSEKWENCJE