Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

21 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drodzy Rodzice,to co teraz się dzieje na świecie przekracza ludzkie pojęcie.Strach wysłać szesciolatke do sklepu przy domu,strach wyjść z dzieckiem na spacer bo nie wiadomo czy nie trzasną cię i nie ukradna Ci dziecka,ja po tym porwaniu MAdzi stałam się strasznie strachliwa,mam dwoje dzieci i pierwsze co mi na myśl przyszło wszczepić dziecku chip!!!Mieszkam od Sosnowca 20km.
Jak nie wszczepić to włożyć do kolczyka,branzoletki itd.Szukam na internecie i nie moge znależć czy takie coś wogóle jest!!??.Jak tak piszcie,cena nie gra roli.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

jestem przeciwna chipowaniu dzieci jak krów czy więźniów w najcięższych więzieniach.
Takie wypadki się zdarzają przecież bardzo rzadko. Ryzyko różnych zdarzeń jest ZAWSZE. Jakby były chipy to i z tym by sobie poradzili, rozcięliby co trzeba i wyjęli.

są na allegro od kilkudziesięciu do kilkustet złotych, wpisz sobie w wyszukiwarce lokalizator

a wszczepianie dziecku chipów to jakaś masakra!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

to tak jak z dziećmi na smyczy, kontrowersyjny temat

masz racje,ale na Śląsku często dzieci są porywane,media milczą a fakt jest faktem.Mamy takie czasy a nie inne.Ja się boję,i mimo wszystko chce chip.
ja nie pytałam co o tym kto sądzi, tylko pytałam czy ktoś wie gdzie takie rzczy są.ale każdy ma swoje zdanie na ten temat.dziekuje za wypowiedzi.pozdrawiam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-30 11:19 przez majka_2222.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

masz bardzo dobre podejście do tego tematu :) no bo co kogo to obchodzi, najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Metoda wszczepiania czegokolwiek dziecku (bez medycznych wskazań) nie wiem czy jest legalna,pozatym jak ktoś już porwie dziecko, to myślę że skoro od razu dziecko się przebiera i scina mu włosy to pewnie biżuterię też mu się ściąga :(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Ja też zrobiłam się strachliwa.Chip to może nie ale Child Alert tak! Dziwię się politykom,że zajęli się kontrowersyjnym Acta a Child Alert nie potrafią wprowadzić,choć to działa już kilku państwach.Dopiero teraz jak zniknęła Madzia zastanawiają się czy to wprowadzić.Masakra!

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

o wszczepianiu chipów dzieciom to nie słyszałam. zwierzętom owszem :P ale może jakiś lokalizator? jest sporo ofert tego typu na all

Nasz pies ma chip ale o wszczepieniu ich dziecku nie słyszałam....


Włożenie do bransoletki,kolczyka itp(jeżeli nie ma promieniowania kub innych szkodliwych czynników) ok ale podskórnie w życiu !!

Takie małe dziecko do 6-7 lat można jeszcze w taki sposób kontrolować ale już starsze raczej nie to ograniczanie wolności dziecku...

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Możecie się śmiać lub to negować ale sama o tym pomyślałam bo tym porwaniu ! Normalnie nie wyobrażam sobie gdyby to mnie spotkało - dlatego lepiej dmuchać na zimne !!!
Powinno być coś takiego żeby w razie porwania/zaginięcia można było zlokalizować gdzie jest dziecko !!!
!!! Nie piszcie że takie porwania zdarzają się rzadko- co to za klasyfikacja ??? Nie powinny w ogóle się zdarzać !!! Nikomu nie życzę tego !!!

Witam,
widzę stary temat,a jednak wciąż aktualny.
Nie wiem jak znalazłem się na forum dla kobiet ale co tam.
Jestem ojcem 2 dzieci , starsze to córka i nie wyobrażam sobie żeby ktoś mógł podprowadzić mi dzieci .
Dlatego również chciałbym je ochipować, dla bezpieczeństwa.
Jeżdżę po świecie i wiem jakie chore żeczy dzieją się w innych krajach.
W Stanach też byłem , to wogóle dziwny kraj.
Jestem przezornie ostrożny. Dzieci są dla mnie najważniejsze ! cała reszta nieważna. Liczą się tylko One.
Jako nastolatek byłem świadkiem podbierania dzieciaka na cukierki , dla zboka skończyło się bardzo boleśnie. I wcale mi go nie szkoda, ojciec dzieciaka nawet nie miał co poprawiać po mnie.
Powinniśmy zabezpieczać swoje pociechy.
Jeżeli tutaj w PL nie znajdę kogoś od chipowania to wezmę dzieciaki do USA.
Wiedzcie też ,że większość pedofili z krajów rozwiniętych przyjżdża do PL i innych wschodnich krajów na łowy.
O organach nawet nie chcę wspominać .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gdzie na wakacje??