Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mama na urlopie wychowawczym

28 sty 2011 - 18:38:55

PODBIJAM


też mieszkam w Warszawie, a zameldowana jestem w Warm.-Mazur. Na urlopie wychowawczym jestem od 2 miesięcy, ale powiem szczerze, że pojęcia nie mam jak wyglądają formalności. Ja tylko zaniosłam wniosek do pracy a resztę załatwiły kadrowe w biurze firmy , które i tak znajduje się w Poznaniu :) ale podbijam, może ktoś wie i doradzi. Pozdrawiam serdecznie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-28 18:40 przez kamilapolak.

mama na urlopie wychowawczym

28 sty 2011 - 19:23:27

Cytat
anxa20
Witam:) mam pytanie do mam ,ktore skladaly w tym roku wniosek o urlop macierzynski,czy obowiazuje jakas rejonizacja w zus-ie? Mieszkam w Warszawie,zameldowana jestem w podlaskim,nie wiem czy musze udac sie do oddzialu tam czy moge wszystko zalatwic w stolicy. Jakie dokumenty powinnam dostac od zakladu pracy po skonczeniu umowy z dniem porodu? Mam jakis okreslony czas na zlozenie wniosku? Pozdrawiam:*i prosze o podbijanie.
hmmm nie jestem pewna czy taki urlop Ci sie należy skoro umowę masz tylko do dnia porodu.Wydaje mi sie zeby móc być na urlopie macierzyńskim to trzeba miec umowę tzn być gdzieś zatrudnionym.
No chyba ze sie mylę ,moze zmieniły sie jakieś zasady.
Co do składania wniosków to robi sie to w zakładzie pracy ew. w tym zusie gdzie jest miejsce pracy ale sama złożyć sobie nie mozesz bo wymagana jest zgoda pracodawcy na ten urlop,przynajmniej ja jak składałam to tak było i wydaje mi sie ze dalej jest.

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

mama na urlopie wychowawczym

29 sty 2011 - 10:54:18

Cytat
goniak
hmmm nie jestem pewna czy taki urlop Ci sie należy skoro umowę masz tylko do dnia porodu.Wydaje mi sie zeby móc być na urlopie macierzyńskim to trzeba miec umowę tzn być gdzieś zatrudnionym.
No chyba ze sie mylę ,moze zmieniły sie jakieś zasady.
Co do składania wniosków to robi sie to w zakładzie pracy ew. w tym zusie gdzie jest miejsce pracy ale sama złożyć sobie nie mozesz bo wymagana jest zgoda pracodawcy na ten urlop,przynajmniej ja jak składałam to tak było i wydaje mi sie ze dalej jest.

To,ze urlop macierzynski mi sie nalezy tego jestem pewna,jaki jest czas na zlozenie wniosku do pracodawcy?

mama na urlopie wychowawczym

29 sty 2011 - 11:04:20

Cytat
anxa20
Cytat
goniak
hmmm nie jestem pewna czy taki urlop Ci sie należy skoro umowę masz tylko do dnia porodu.Wydaje mi sie zeby móc być na urlopie macierzyńskim to trzeba miec umowę tzn być gdzieś zatrudnionym.
No chyba ze sie mylę ,moze zmieniły sie jakieś zasady.
Co do składania wniosków to robi sie to w zakładzie pracy ew. w tym zusie gdzie jest miejsce pracy ale sama złożyć sobie nie mozesz bo wymagana jest zgoda pracodawcy na ten urlop,przynajmniej ja jak składałam to tak było i wydaje mi sie ze dalej jest.

To,ze urlop macierzynski mi sie nalezy tego jestem pewna,jaki jest czas na zlozenie wniosku do pracodawcy?
wiesz nie wiem dokładnie jaki jest termin- pewnie jakis jest :) ja zrobiłam to zaraz po porodzie na 2 dzień m złożył papiery.
najlepiej zadzwoń do zus-u tam ci powiedzą :) Zus dostanie też ze szpitala jakies info ze urodziłaś i ze automatycznie zaczłą ci sie macierzyński wiec moze z pracą nie trzeba tak sie śpieszyć? ale lepiej sobie przedzwonić.

mama na urlopie wychowawczym

29 sty 2011 - 11:07:17

Jeśli chodzi o rejonizację to nie bardzo wiem, natomiast mój macierzyński zaczął się we wrześniu, a zatrudniona byłam tylko do końca grudnia. Pracodawca przesyła świadectwo pracy, akt urodzenia dziecka i info ile urlopu miałam wykorzystane. Ja składałam w ZUS tylko podanie o wypłatę świadczenia za urlop macierzyński za dodatkowe 2 tygodnie. A... trzeba też podać im nr konta, na który pieniążki mają przelewać. W późniejszym czasie pracodawca dostaje od ZUS pismo z prośbą o wystawienie Z-3 i pracodawca sam je wysyła.
a jeżeli chodzi o termin to jak najszybciej bo później, przynajmniej w moim mieście, czeka się strasznie długo na pieniądze.
w moim zakładzie pracy ja macierzyński miałam przyznany automatycznie- musiałam jednak jak najszybciej dostarczyć akt urodzenia maleństwa, bo pracodawca musi zrobić zgłoszenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-29 11:10 przez mamaolci.

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

mama na urlopie wychowawczym

01 lut 2011 - 14:56:24

Już wszystko wiem,do kadr wysyłam akt urodzenia Księżniczki,zaświadczenie o porodzie ze szpitala i wniosek o urlop macierzyński,a oni wraz z pitem Z-3 i moim świadectwem pracy wysyłają to do Zusu. Jak to człowiek uczy się całe życie:)

mama na urlopie wychowawczym

14 kwi 2010 - 20:31:47

hej dziewczęta

zapewne niejedna z was przedłużała urlop macierzyński o 2 tygodnie (możliwosc ta weszła od 2010r)
wiem że trzeba dostarczyć do pracodawcy podanie z prośbą o przedłużenie tego urlopu na te 2 tygodnie, ale moje pytanko brzmi: czy trzeba dostarczyć cos jeszcze ? jak np. zaświadczenie że na ten czas nie podejmę się żadnej pracy zarobkowej? czy któraś dostarczała już te "papierki"?

mama na urlopie wychowawczym

14 kwi 2010 - 21:39:14

ja wysyłałam tylko podanie żadnych dodatkowych papierków:) i przeszło:)

mama na urlopie wychowawczym

14 kwi 2010 - 21:43:29

Ja na podaniu o przedłużenie napisałam zdanie, że nie będę w tym czasie podejmowała pracy i tyle.

mama na urlopie wychowawczym

17 lut 2012 - 18:12:28

Dziewczyny mam do was pytanie..... Jestem właśnie na urlopie wychowawczym (wziełam go na 3 lata).Jest to moje pierwsze dziecko i nie znam sie na tych wszystkich przepisach:(. Napewno juz nie wróce do swojej poprzedniej pracy, a zaczynać nową.....? no właśnie!!! w tym rzecz planujemy z mężem drógie dziecko i dopiero wtedy chciałabym iść do pracy.Chce wiedzieć czy będac w ciąży będę dalej na wychowawczym....? i czy jest to płatne i czy mam to zgłosić do zusu...? nie otrzymuje rzadnej pomocy z gminy (chociaz by sie sprzydała) poniewaz mamy duże gospodarstwo ale niestety po ostatnim roku mamy raczej straty niz zysk ale gmina przelicza wartośc hektarów a nie zysk z nich..:( wiem ze może to dziwne, ale chcemy mieć dwoje dzieci a lepiej jest wychować jedno po drógim i dopiero iść do pracy zwłaszcza ze teściowa idzie na emeryture za 3 lata...

mama na urlopie wychowawczym

17 lut 2012 - 19:38:16

warunkiem przejścia na wychowawczy jest umowa o pracę. Można pracować w innej firmie ale na umowe o dzieło lub na zlecenie i nie może taka dorywcza praca kolidować z wychowywaniem dziecka.

mama na urlopie wychowawczym

17 lut 2012 - 22:29:32

Cytat
basia112411
Dziewczyny mam do was pytanie..... Jestem właśnie na urlopie wychowawczym (wziełam go na 3 lata).Jest to moje pierwsze dziecko i nie znam sie na tych wszystkich przepisach:(. Napewno juz nie wróce do swojej poprzedniej pracy, a zaczynać nową.....? no właśnie!!! w tym rzecz planujemy z mężem drógie dziecko i dopiero wtedy chciałabym iść do pracy.Chce wiedzieć czy będac w ciąży będę dalej na wychowawczym....? i czy jest to płatne i czy mam to zgłosić do zusu...? nie otrzymuje rzadnej pomocy z gminy (chociaz by sie sprzydała) poniewaz mamy duże gospodarstwo ale niestety po ostatnim roku mamy raczej straty niz zysk ale gmina przelicza wartośc hektarów a nie zysk z nich..:( wiem ze może to dziwne, ale chcemy mieć dwoje dzieci a lepiej jest wychować jedno po drógim i dopiero iść do pracy zwłaszcza ze teściowa idzie na emeryture za 3 lata...

u mnie sprawa wyglada nastepujaco- mam umowe na czas nieokreslony i zachodzac w pierwsza ciaze, po urlopie macierzynkim i urlopie wypoczynkowym biezacym i zaleglym przeszlam na trzy lata wychowawczego. w czasie trwania tego urlopu zaszlam w druga ciaze i wyslalam zaswiadczenie od lekarza o ciazy, zwolnienia nie dostalam wiec nic nie wyplacali(lekarz sie pytal czy chce no ale bedac na wychowawczym i tak przeciez jestem w domu wiec mi sie nie nalezalo ). w lipcu 2011 urodzil sie synek, z dniem jego narodzin przeszlam na zasilek macierzynski(nie na urlop) i mialam wyplacane o dwa tygodnie mniej niz mama na urlopie macierzynkim, bo jak mi to wyjasnila moja kadrowa, druga ciaza nie przerywa urlopu wychowawczego na pierwsze dziecko a wyplacaja tylko 100% zasilku w wysokosci wyplaty...
zeby na syna dostac zasilek wychowawczy musialam przerwac urlop na corke i z dniem kolejnym zlozyc wniosek o urlop na syna(oba wnioski wyslalam w jednej kopercie :) z prosba o wystawienie potrzebnych dokumentow do zasilku wychowawczego
na szczescie kadrowe nie poprzekrecaly, co w mojej firmie jest norma bo maja kociol w papierach... na szczescie na razie jestem z dzieciakami, a jak mi sie skonczy urlop na syna to mzoe uda mis ie ich oddac do przedszkola i wrocic na rynek pracy :)

niezweryfikowana
Posty: 70
Ostrzeżenia: 3/5

mama na urlopie wychowawczym

10 lip 2013 - 13:43:31

można zostać konsultantką Oriflamem - to świetny interes dla kreatywnych i zaradnych babek, ja jestem od 15 lat, mam już stałych klientów którzy do mnie ciągle wracają, a na macierzyńskim i wychowawczym zbierałam najwięcej zamówień!katalog mam zawsze przy sobie nawet na placu zabaw pokazuje go innym mamom. Na tej stronie http://klub-konsultantek.pl/ znajdziesz wszystkie informacje o oriflame oraz możliwości zapisu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

opiszcie jak to u was wygląda bo ja nie daje chyba rady...