Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mama na urlopie wychowawczym

27 sty 2012 - 19:25:02

Mam bardzo ważne pytanie.
Czy któraś z mam dorabia na wychowawczym i w jaki sposób?

mama na urlopie wychowawczym

27 sty 2012 - 21:33:43

Jestem na wychowawczym, ale płatnym i zgodnie z ustawą wolno nam dorabiać pod warunkiem, że nie koliduje to z bezpośrednim sprawowaniem opieki nad dzieckiem. Nie wiem, czy zatrudnienie np. w agencji pracy tymczasowej do wykładania towaru w marketach jest dopuszczalne? Ja w markecie pracuję na codzień i mam mieszane uczucia, a wole nie stracić pewnej kwoty dla niepewnego dodatkowego dochodu!

mama na urlopie wychowawczym

27 sty 2012 - 22:07:04

ja pracuję na wychowawczym, prowadzę działalność. oczywiście nie koliduje to ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem:)

mama na urlopie wychowawczym

27 sty 2012 - 22:47:29

ja jestem na wychowawczym i sie chetnie dowiem jak mozna dorabiac bedąc na wychowawczym

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

mama na urlopie wychowawczym

28 gru 2011 - 11:20:12

Mamy które są teraz na macierzyńskich. Wiecie że od 2012 roku przysługuje 4 tygodnie dodatkowego macierzynskiego?
Tylko nie wiem czy nie dla tych mam które nie bd chciały iść na wychowawcze:)

mama na urlopie wychowawczym

28 gru 2011 - 11:29:59

tak, od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2013 r. – przysługuje dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze 4 tygodni :) bez względu na to czy będziesz korzystać z urlopu wychowawczego

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

mama na urlopie wychowawczym

28 gru 2011 - 11:36:37

Dobrze ze na necie trochu poszperałam bo konczy mi sie 22 stycznia :)Dla tych które nie wiedzą to do 7 dniprzed koncem macierzynskiego trzeba napisać wniosek o ten dodatkowy urlop.

mama na urlopie wychowawczym

28 gru 2011 - 12:34:33

noo ja też doczytałam i sie bardzo ucieszyłam ze dodatkowo 4 tyg posiedze w domciu:)

mama na urlopie wychowawczym

14 sty 2012 - 00:34:15

dokładnie byłam w zusie i pytalam:) mozna wnioskowac o dodadkowe 4 tygodnie

mama na urlopie wychowawczym

17 paź 2011 - 00:53:32

Drogie szafowiczki mam takie pytanie, otóż jestem obecnie na urlopie wychowawczym, który kończy się z dniem końca umowy w pracy czyli 31 grudnia , a ostatnio dowiedziałam się, że szef zmienił nazwę firmy i wszyscy mają przepisane umowy oprócz mnie :( Nie wiem co w tym przypadku zrobić , noszę się z zamiarem powrotu do pracy, ale nie wiem czy są jakieś szanse? A gdybym napisała wniosek o wcześniejszy powrót do pracy przed zakończeniem urlopu? Wiem że szef nie musi się zgodzić. Ale jeżeli zgodziłby się , to nie ma chyba obowiązku przedłużania mi umowy? Może któraś z Was miała taką sytuację? Sama nie wiem co mam robić, ale z tego co myśle to szef jest czysty bo drogeria jest pod inną firma , a ja należę pod inną, przynajmniej tyle że składki płaci w zusie.No nic jeszcze w razie w zostaje mi zasiłek dla bezrobotnych. Miłej nocki czekam na Wasze sugestie

mama na urlopie wychowawczym

17 paź 2011 - 07:58:31

No niestety facet jest czysty jak łza. Może po prostu spytaj go otwarcie czy byłaby szansa powrotu do nowej firmy?

mama na urlopie wychowawczym

17 paź 2011 - 08:24:13

magdzik100 na wszystkie pytania, sama sobie dokładnie odpowiedziałaś- my możemy Cię tylko utwierdzić w tym, że dobrze myślisz :) Poza tym jeżeli Szef zgodzi na zatrudnienie Ciebie w nowej firmie- to niekoniecznie na takich samych warunkach jak byłaś dotychczas, może np. zmienić Ci etat, płacę, godziny racy itp.

mama na urlopie wychowawczym

17 paź 2011 - 08:29:01

hmmmm zbytnio nie widzę związku
Bo moze ci przepisać umowe nowej firmy z datą do 31 grudnia.tzn nawet .Mozesz wrócić do pracy nawet dzis i pracowac do 31grudnia ,pracodawca ma taki obowiązek ze musi ci stworzyć stanowisko pracy,nawet jesli zmienił nazwę firmy.
Czy poprostu chodzi ci o to zeby ci przedłużył umowe???bez wzgledu na zmianę ??jesli tak to nie liczyła bym na to mało który szef jest "człowiekiem"nie ukrywajmy jestes dla niego nie wygodnym pracownikiem(sama nie moge pojac dlaczego przeciez nic go nie kosztujesz) i tylko czeka az sie ciebie pozbedzie z dniem 31grudnia.Niestety takie są realia dla matek w PL!!!!!!!!!!

mama na urlopie wychowawczym

17 paź 2011 - 09:42:20

Cytat
goniak
hmmmm zbytnio nie widzę związku
Bo moze ci przepisać umowe nowej firmy z datą do 31 grudnia.tzn nawet .Mozesz wrócić do pracy nawet dzis i pracowac do 31grudnia ,pracodawca ma taki obowiązek ze musi ci stworzyć stanowisko pracy,nawet jesli zmienił nazwę firmy.
Czy poprostu chodzi ci o to zeby ci przedłużył umowe???bez wzgledu na zmianę ??jesli tak to nie liczyła bym na to mało który szef jest "człowiekiem"nie ukrywajmy jestes dla niego nie wygodnym pracownikiem(sama nie moge pojac dlaczego przeciez nic go nie kosztujesz) i tylko czeka az sie ciebie pozbedzie z dniem 31grudnia.Niestety takie są realia dla matek w PL!!!!!!!!!!

Witaj u mnie też była zmiana nazwy firmy i dostałam aneks do umowy potwiedząjacy moje zatrudnienie dalej w tej samej firmie tylko pod inną nazwą .Wydaje mi się że powinnaś przejść się do pracodawcy i dokładnie zapytać mimo iż przebywasz na urlopie wychowawczym jesteś zatrudniona i powinnaś otrzymać aneks do umowy że pomimo zmiany nazwy pozostajesz zatrudniona na okres taki i taki
pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

mama na urlopie wychowawczym

28 sty 2011 - 16:49:31

Witam:) mam pytanie do mam ,ktore skladaly w tym roku wniosek o urlop macierzynski,czy obowiazuje jakas rejonizacja w zus-ie? Mieszkam w Warszawie,zameldowana jestem w podlaskim,nie wiem czy musze udac sie do oddzialu tam czy moge wszystko zalatwic w stolicy. Jakie dokumenty powinnam dostac od zakladu pracy po skonczeniu umowy z dniem porodu? Mam jakis okreslony czas na zlozenie wniosku? Pozdrawiam:*i prosze o podbijanie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Maszyna do szycia - JAKA ?