Obecnie rozmawiamy o:

Przebranżowienie lokalu

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wycena rzeczy

18 sty 2012 - 09:38:33

malwinus221 ja na twoim miejscy napisała bym grzecznie: "Witam, kupując u mnie tą rzecz było jasne, że kosztuje ona 16zł + 6,50za przesyłkę, a wiec powinna Pani przelać mi kwotę: 22,50, tymczasem dostałam przelew na kwotę 20zł, bardzo proszę o dopłatę należnej mi kwoty w wysokości 2,50zł w przeciwnym razie wyślę tą rzecz listem zwykłym, a nie poleconym co co może spowodować zagubienie jej przez pocztę i stratę pieniędzy przez Panią. Proszę o szybkie ustosunkowanie się do sytuacji. Pozdrawiam"

i już.... :D

Wycena rzeczy

18 sty 2012 - 09:53:55

czekam na odpowiedż na moją wiadomość , napisałam pani ,że bez żadnego problemu mogę zwrócić różnicę w przesyłce ,jeśli wyjdzie mniej niż te 5,10 zł

co do wycen , mi teraz też więcej rzeczy idzie na all i nie tylko wystawiane od 1 zł :) nigdy nie wiadomo na jakich zasadach to działa :)

Wycena rzeczy

18 sty 2012 - 11:30:03

Cytat
malwinus221
ja właśnie mam taką sytuację : sprzedałam 1 rzecz za 16 zł (akurat na szafie), koszt przesyłki był napisany od razu na stronie 6,50 zł :) Dostaję przelew na 20 zł.Czekałam na niego 7 dni i napisałam wiad. czy jest jeszcze zainteresowana kupnem ,bo już sama nie wiedziałam.Dostałam odpowiedż ,że pieniążki już przelane :) napisałam ,że właśnie sprawidziłam ,ale mam przelew na 20 zł ;] dostałam odpowiedż ,że nie będziemy się rozdrabniać o 0,50 gr ,że to jest 20 zł hmmm ... moje pytanie co masz zrobić w takiej sytuacji ? poprosisz o przelew na daną kwotę jaka wypada to będziesz niemiła ? dla mnie to dziwne , jeśli kupuję coś to wpłacam pieniążki co do grosza.takim sposobem mogłabym sobie robić tak zakupy cały czas kupić za 15 zł a wpłacać 10 zł ... co innego jeśli to jest ustalone przez obie strony według mnie ,może ja się mylę ... ja juz odpisałam ,że z 4 zł koperta to koszt 1,40 zł a za 2,60 zł to pocztą tego nie nadam ....
odchodząc od tematu ale nie tak bardzo:) to też wycena,wycenilaś rzecz na 16zl +6,50 wysylka ,jeżeli dana osoba kupila ,to znaczy zaakceptowala Twoje zasady ,więc tyle powinna wplacić,nie Ty jesteś nie miła, tylko ta osoba .

jeśli temat za bardzo nie pasuje to przepraszam ,ale poniekąd jest troszkę o wycenie :)))

Wycena rzeczy

18 sty 2012 - 12:45:25

Gaga_93 tematem tego wątku jest wycena rzeczy, a nie reklama swojej szafki, czy narzekanie na brak klientów :P Co robić... wiele z nas już tu wcześniej pisało gdzie sprzedaż idzie szybko... więc może tam wystaw!

Wycena rzeczy

18 sty 2012 - 13:03:10

a ja sprzedaję za tyle, ile sama mogłabym jeszcze dać za dane ubranko
A że w większości są to ubranka używane, to napisane mam w "o mnie" że ceny podlegają negocjacjom - każda mama ustala sama, ile może wydać na dany ciuszek. I zazwyczaj to działa! A jak ktoś bierze więcej ubrań to sprzedaję nawet za mniej niż 1/2 ceny wyjściowej. Każdy ma inny budżet na wydatki.
Na all... wystawiłam raz całą pakę i nie poszła wogóle - pomimo, że była BCM od 1zł lub kup teraz za 150zł. Ciuszki super, w większości jak nowe - a tu nic... A na innych portalach ogłoszeniowych rozeszły się jak ciepłe bułeczki, dając sumarycznie dwa razy tyle co kup teraz.
Summa summarum - ustalam ceny jak mi akurat pasuje, bo wiem, że ostatecznie i tak sprzedam za inna stawkę :)

Wycena rzeczy

18 sty 2012 - 13:15:05

malwinus - napisz wprost że 2,50 to nie 0,50 groszy i że czekasz na dopłatę różnicy - dokąd jej nie będzie to czekasz z wysyłką lub dajesz np. 3 dni na dopłatę a po upływie zwracasz wpłaconą kwotę i wystawiasz ponownie rzeczy

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Wycena rzeczy

18 sty 2012 - 13:16:14

a ja sprzedaje za 2zł za sztukę, po prostu znalazłam Panią która ma córeczkę o dwa lata młodszą od mojej i zbieram ubranka po mojej małej właśnie dla tej Pani, jak nazbieram większą ilość powiedzmy 50 sztuk to sprzedaje za 100zł, i nie patrze na to czy są w tym kurtki, płaszczyki czy kombinezony, jestem bardzo zadowolona z tego układu, a muszę powiedzieć, że sama mam dużo firmowych rzeczy bo kupuje na wyprzedażach ;-) teraz jeszcze będę szukała Pani która będzie brała ubranka po moim synku ale mały ma dopiero 1,5 tygodnia więc mam jeszcze dużo czasu ;-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rzutnik do bajek