Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 11:04:01

Cytat
Itallly
Ja często wystawiam na szafce ubranka w niskich cenach, zwykle na allegro udaje mi się sprzedać za dużo więcej, a na szafce mało chętnych.

Ja mam tak samo :/

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 11:16:11

a np wystawiając ubranka na allegro dajecie licytacje od 1 zł czy raczej od pewnej kwoty??

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 11:25:33

klaudusp16 ja pierw wystawiam z opcją KUP TERAZ za cenę którą chciałabym sprzedać, a jak nie pójdzie to albo obniżam cenę ( jeśli są to, np. kurtki, czy firmowe rzeczy w stanie bdb), albo daję od 1 zł ( jeśli są to rzeczy mniej wartościowe- np. bluzeczki, czy spodnie do przedszkola).

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 11:29:46

świetny i trafiony temat,przeglądam często pólki ,i niektóre ceny mnie powalają ,a przynajmniej dają do myślenia,niby każdy ustala cenę jaka mu pasuje ,ale w granicach rozsądku,też denewują mnie teksty typu markowe ubrania, prawie nowe(dla mnie jest albo nowe albo używane)lepiej jest zawsze napisać dwa razy lub raz założone ,jeżeli chodzi o wycenę dziewcxzyny rozsądek i to w jakiej cenie chciały byście kupić coś dla siebie lub swoim pociechom,może przy wycenie kierujcie się tym wyznacznikiem,bo przecież każda z nas chce kupić jak najtaniej lub wymienić na to co jest nam konkretnie podszebne,ale to już inna sprawa

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 11:38:54

dla mnie jest spora różnica między używane 20 razy a używane założone raz ( bez żadnych oznak używania ) - wtedy jest dla mnie jak nowe.

Wiele takich rzeczy jest wystawianych jako nowe bez metki i wtedy bez gadania większość da cenę jaka jest ciesząc się że nowe kupił a jak by już było napisane że raz założone na 20 min i zdjęte to już grymaszenie że za dużo.. że używane...


niektórym nigdy nie da się dogodzić ( a jak już nawet zaakceptują to zaraz będzie że przesyłka za droga a w ogóle to powinna być gratis )

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 11:48:41

Cytat
klaudusp16
a np wystawiając ubranka na allegro dajecie licytacje od 1 zł czy raczej od pewnej kwoty??

Ja jak wystawię ciuchy na allegro za kwotę kup teraz to mało kto na tą aukcję zagląda, nie wspomnę już o sprzedaży. A jak dam od 1zł, to od razu ludzie się rzucają, a i tak zwykle dają więcej niż jak wystawiam za kup teraz. Dla mnie to jakieś totalne nieporozumienie. Tym bardziej, że ja sama wolę aukcje kup teraz niż licytacje.

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 11:54:14

Cytat
asiunia2706
Cytat
Itallly
Ja często wystawiam na szafce ubranka w niskich cenach, zwykle na allegro udaje mi się sprzedać za dużo więcej, a na szafce mało chętnych.

Ja mam tak samo :/

mam tak samo, wystawiam na szafce w niskich cenach by szybko sprzedać a i tak potrafią sie targować, na allegro wystawiam i schodzą niejednokrotnie 2 - 3 razy drożej niż na szafce.
Miałam na szafce bluzkę za 12zł - cena wg mnie dostępna jak na bluzkę która na allegro sprzedaje się w cenie nawet do 35zł i chętnych tu nie było. WYstawiłam na allegro na licytacji i już ją licytują oraz obserwują.

Nikomu tu nie dogodzisz :) dasz mało myślą ze szmata, dasz wiecej to marudzą że drogo. Dlatego większość rzeczy sprzedaję na allegro tam nie marudza tylko licytują :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-17 11:54 przez CHRUPEK.

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 12:00:30

przypominam o temacie, wycena i to wyceny na tym portalu ,a nie na allegro trzymajmy się tego

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 12:04:11

ha ha ha

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 12:50:48

Kupując, przede wszystkim sugeruję się wyglądem, ceną później.
Myślę że cena rzeczy używanych powinna się kształtować od 5 zł do 20.
Jeśli chodzi oczywiście o kurtki, buty czy rzeczy kupione za 100 zł i powyżej to jasne że cena będzie wyższa.

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 13:58:15

Cytat
CHRUPEK
ha ha ha
a możesz powiedzieć co Ciebie konkretnie śmieszy?

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 14:40:28

Cytat
eden5
Cytat
CHRUPEK
ha ha ha
a możesz powiedzieć co Ciebie konkretnie śmieszy?

Chyba to, że autorka wątku zapytała ogólnie "czym się kierujemy wyceniając rzeczy" i nigdzie nie ma zaznaczone że ma to dotyczyć TYLKO wyceny na szafce, stąd stwierdzenie [cytuję] "przypominam o temacie, wycena i to wyceny na tym portalu ,a nie na allegro trzymajmy się tego" jest chyba zbędne :)

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 14:44:38

Nusia czytasz mi w myślach :)
btw moderator szaf jest chyba od pilnowania porządku na półkach z ciuszkami a nie na forum :)

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 14:45:41

Itally- przy kupowaniu na all odzywa sie żyłka hazardzisty/ i nie mówię tego w sensie negatywnym/. Ludzie licytując traktują taki zakup jak extra okazję. Ot trochę adrenaliny i radochy co nie miara.

Wycena rzeczy

18 sty 2012 - 08:03:20

ja właśnie mam taką sytuację : sprzedałam 1 rzecz za 16 zł (akurat na szafie), koszt przesyłki był napisany od razu na stronie 6,50 zł :) Dostaję przelew na 20 zł.Czekałam na niego 7 dni i napisałam wiad. czy jest jeszcze zainteresowana kupnem ,bo już sama nie wiedziałam.Dostałam odpowiedż ,że pieniążki już przelane :) napisałam ,że właśnie sprawidziłam ,ale mam przelew na 20 zł ;] dostałam odpowiedż ,że nie będziemy się rozdrabniać o 0,50 gr ,że to jest 20 zł hmmm ... moje pytanie co masz zrobić w takiej sytuacji ? poprosisz o przelew na daną kwotę jaka wypada to będziesz niemiła ? dla mnie to dziwne , jeśli kupuję coś to wpłacam pieniążki co do grosza.takim sposobem mogłabym sobie robić tak zakupy cały czas kupić za 15 zł a wpłacać 10 zł ... co innego jeśli to jest ustalone przez obie strony według mnie ,może ja się mylę ... ja juz odpisałam ,że z 4 zł koperta to koszt 1,40 zł a za 2,60 zł to pocztą tego nie nadam ....

jeśli temat za bardzo nie pasuje to przepraszam ,ale poniekąd jest troszkę o wycenie :)))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rzutnik do bajek