Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 18:51:03

Dziewczyny mam pytanie jak wyceniacie rzeczy po swoich dzieciach bo ostatnio rozmawiałam ze znajomą która stwierdziła że nie kupuje rzeczy które są dla niej podejrzanie tanie bo stwierdziła że pewnie sa jakieś ferelne np. stwerdziła ze za pewną kurteczke mogłabym wziąść o jakies 10 zł więcej tylko że mi zależy na tym żeby sprzedać rzeczy a nie zarabiać nie wiadomo ile a wy jak dziewczyny kupujecie czym się kierujecie przy zakupach

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 19:00:10

też się nad tym coraz częściej zastanawiam... czy wystawiając rzecz za np. 4 zł ktoś pomyśli że to szmata? Kiedyś wystawiłam na Alle... bluzeczkę za 9zł opcja KUP TERAZ, nie została kupiona więc obniżyłam cenę ale ponownie się nie sprzedała, wystawiłam więc na aukcji od 1zł... i poszła za ok 17zł, a licytowało kilka osób!!! I co o tym myśleć?
Z drugiej strony nie można dawać wygórowanych cen bo nikt nie kupi!
Ja jeśli kupuję coś używanego to zwracam uwagę na cenę, ale niska cena mnie nie odstrasza :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-16 19:07 przez asiunia2706.

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 19:11:18

Ja bardzo czesto wystawiam zestawy ubran bardzo taniutko, szkoda mi tego wyrzucic a za to co sprzedam moge kupic cos innego. I nie sa to zadne mega znoszone ubranka ani szmaty

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 19:18:49

dla mnie to nonsens sprzedawać rzeczy czasami i za więcej niż się kupiło. ja wystawiam rzeczy w normalnych cenach typu 8,10, 15 zł chyba że naprawdę dałam za daną rzecz załóżmy 100-150 zł to chciała bym sprzedać przynajmniej za 40-50 zł. Nie chcę się nigdy zarobić tylko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy po małej jeśli wiem, że coś było tanie to nie wystawiam tego w kolosalnych cenach..

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 19:47:35

Co do kupowania to sama nie wiem czym się sugeruję jeśli chodzi o cenę, nieraz zdarzyło mi się kupić rzecz za 10 zł i była w lepszym stanie niż ta kupiona za 20 zł i dodam, że rzeczy tej samej firmy. Niektóre osoby wystawiają za kolosalne ceny w celu zarobku niekoniecznie rzeczy w super stanie.
Ja osobiście kieruję się ceną pierwotną i stanem, jeśli kupuję coś za 50 zł wiadomo nie sprzedam tego za 5 :)

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 19:48:46

ależ ja bardzo chętnie kupuje ubranka w dobrym stanie za nieduże kwoty ( 4-5-6 zł ) - często zaglądam do osób wystawiających takie ubrania i jeśli się sprawdzą i rzeczy są zgodne z opisem to mogą liczyć na kolejne zakupy z mojej strony :)

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 20:13:07

Jeśli coś jest tanie to wcale nie znaczy, że do niczego się nie nadaje. Wiele razy kupiłam bluzeczki, spodnie po 3, 4 zł i były lepsze niż te za 15 zł. Kupując kieruję się komentarzami, jeśli ich jest mało, to wnikliwie pytam o przedmiot np czy nadaje się do założenia poza domem itp.

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 20:59:35

Ja nie wystawiam rzeczy tanio ponieważ w większości sprowadzam je z USA a jak wiadomo przesyłka i cło jest wysokie (nie mam tam nikogo żeby mógł mi wysłać zwykłą paczką morską, by można ominąć cło).

Dlatego nie moge wystawić kurtki za 40 zł jak wyszła mnie ok.240 zł a po drugie kazde ubranko jest ubrane tylko kilka razy, czasem wcale więc są w stanie idealnym.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 21:07:31

Cytat
almopi
Ja nie wystawiam rzeczy tanio ponieważ w większości sprowadzam je z USA a jak wiadomo przesyłka i cło jest wysokie (nie mam tam nikogo żeby mógł mi wysłać zwykłą paczką morską, by można ominąć cło).

Dlatego nie moge wystawić kurtki za 40 zł jak wyszła mnie ok.240 zł a po drugie kazde ubranko jest ubrane tylko kilka razy, czasem wcale więc są w stanie idealnym.
byłam na Twojej szafce i szczerze, nie obrażając nikogo bo to nie o to chodzi, to nie opłaca Ci się sprowadzać tych ubranek ( o ile sprowadzasz je tylko na sprzedaż a nie dla swojej niuni) bo nie są nadzwyczajne a ceny naprawdę kosmiczne, nowe w Polsce można kupić taniej na promocjach a niektóre nawet bez. Także bez urazy, ale co z tego że z USA, czay fascynacji Ameryką już chyba mineły :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-16 21:08 przez alenka85.

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 21:18:31

moja fascynacja trwa ale nie ubraniami a niektórymi systemami prawnymi ;)

w Polsce są firmy, sprowadzające te same ubranka do polski po cenach o wiele bardziej atrakcyjnych niż dla osoby prywatnej - mniejsze opłaty u źródła + inne na granicy.

Jeśli nie ma się znajomych czy rodziny w USA nie ma się co łasić - no chyba że na hurtowe zakupy przez sprawdzone firmy drogą morską ;) ( my osobiście sprowadziliśmy sobie samochód ale też po znajomości więc nie płaciliśmy pełnej palety opłat )


ps. i że jeszcze sobie dopowiem - wiwat ciucholandy gdzie takie ubranka można wyłowić za grosze ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-16 21:21 przez Darmoszka.

Wycena rzeczy

16 sty 2012 - 21:26:30

ja sprzedaje bardzo tanio ubranka po synku bo po prostu chce sie ich pozbyc bo nie mam miejsca by je trzymac a zawsze jak pare zl wpadnie to cos malemu moge kupic. Kolezanka dala mi ubranka po swojej corci i ceny sama ustalila i w ogole nie schodza,za to moje tanie sie sprzedaja i sa w dobrym stanie a nie do chodzenia po domku.

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 07:47:25

Cytat
nomi555
Jeśli coś jest tanie to wcale nie znaczy, że do niczego się nie nadaje. Wiele razy kupiłam bluzeczki, spodnie po 3, 4 zł i były lepsze niż te za 15 zł. Kupując kieruję się komentarzami, jeśli ich jest mało, to wnikliwie pytam o przedmiot np czy nadaje się do założenia poza domem itp.

Dokładnie!!! Nieraz te tańsze rzeczy są w lepszym stanie, niż te drogie. Mnie również bardzo wkurza jak ludzie sprzedają drożej niż w sklepie, np. spodnie H&M które w sklepie kosztują 39,90, nieraz widziałam na Alle... używane za 40-50zł!!! Co do wnikliwych pytań o przedmiot- ja też to robię, jak mama odpisuje to wiem przynajmniej że jest rzetelna :) Sama opisują często ubranka, np. nadają się do przedszkola czy po domu, albo np. stan bdb, założone ubranko wygląda jak nieużywane!

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 08:24:18

Całą rzecz polega na tym że niektóre a może spora część mamuś nie pracuje z róznych powodów , wychowawczych , braku pracy itp
A wiodomo wychowując dziecko które rośnie musimy kierowac sie zdrowym rozsądkiem przy kupowaniu czy sprzedawaniu rzeczy
Nie bardzo rozumiem fascynacje markowymi rzeczami , zawsze wtedy mamusie wystawiają kosmiczne ceny
Osobiście staram sie w niskich cenach wystawiać by po prostu zrobic miejsce na cos bardziej potrzebnego
A nawet jesli rzecz jest firmy next , h&m czy innej firmy tez może okazac sie w średnio dobrym stanie
Więć szacuję jej wartośc w stosunku do nowej zakupionej w połowie czy w 1/3
Dla mnie niezrozumiałą kwestią jest wymiana!!!

Jesli wystawiam coś w niskiej cenie a jest w BDB stanie zaraz dostaje tysiące ofert Wymiany co mnie wkurza
Ktoś chce cos swojego sprzedac za kolosalnacenę a mi proponuje za jedna jego rzecz kilka moich

Tylko dlatego że ktoś sobie taka cene ustalił
Często więc mam wrażenie że mamusie chca zarobić czy na przesyłce czego juz kompletnie nie rozumiem , bo cennik w neccie z zalezności pd masy jest do sprawdzenie

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 09:05:19

oj koszty wysyłki to oddzielny całkiem temat - ja niedawno usłyszałam że mam wpłacić 28 zł za wysyłkę 4 ubranek dziecięcych ( nie nie - nie zza granicy ale wysyłka z PL )

Wycena rzeczy

17 sty 2012 - 09:10:03

Ja często wystawiam na szafce ubranka w niskich cenach, zwykle na allegro udaje mi się sprzedać za dużo więcej, a na szafce mało chętnych. Co do zakupów, to niestety przejechałam się trochę na niskich cenach i trochę mam stracha. Bo wiecie jaka jest odpowiedź?
"A czego się spodziewałaś po ciuszku za 5zł"?
No sorry jeśli pisze, że ciuch jest w stanie bdb to powinien być w stanie bdb niezależnie od ceny.
Chociaż nie powiem, czasami uda mi się wyłowić super ciuszki za bardzo dobrą cenę, dużo lepsze niż te za 20-30zł.

Cytat
gurami72
Jesli wystawiam coś w niskiej cenie a jest w BDB stanie zaraz dostaje tysiące ofert Wymiany co mnie wkurza
Ktoś chce cos swojego sprzedac za kolosalnacenę a mi proponuje za jedna jego rzecz kilka moich

Mam tak samo. Skoro sprzedaję coś w niskiej cenie, to dlatego, że zależy mi na szybkiej sprzedaży, a nie żeby wymienić się na jedną rzecz za swoich kilka, pewnie podobnej jakości.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-17 10:44 przez Itallly.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rzutnik do bajek