Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 11:34:41

oczywiscie, ze hipoteka:)

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 11:45:05

nigdy w życiu z teściami

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 12:55:37

chyba faktycznie nie ma nikogo komu sie udało zyc z tesciami pod jednym dachem;).
Chrupku duzo kredytu bedziesz musiala dobrac po sprzedazy mieszkania do domku?orientowłas sie jaka rata bedzie wysoka?Duzym obciazeniem bedzie u Was ta rata?Przepraszam jesli pytania sa zbyt osobiste(nie musisz odpowiadac;)

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 13:05:17

Dom który mamy na oku (do remontu) kosztuje 630 000zł. Dom wolno stojący o powierzchni działki 572m2 ,pow. domu 180m2 użytkowa 120m2, cztery pokoje ,z oddzielną kuchnią ,strychem ze skosami (od 3,20m do 40cm z oknem ) ok.120m2 oraz 60m2, 4 pomieszczenia gospodarcze +garaż.
Nie wiem za ile uda nam się sprzedać to mieszkanie rożnie to bywa. Mieszkania w tej okolicy kosztują ok 350 tys, ja na tyle nie liczę bo mieszkanie jest do generalnego remontu i jestem w stanie dużo opuścić byle sprzedać jak najszybciej.
Jaka rata kredytu będzie to nie mam zielonego pojęcia, mamy znajomą która pracuje w banki i ma tak rozpisać kredyt by był jak najkorzystniejszy. Kredyt będzie brac Piotrek na siebie bo nie mamy ślubu po za tym ja nie pracuję i mu zaniżę z młodym zdolność kredytową.

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 13:14:24

Chrupku powodzenia! daj znac koniecznie jak cos bedziesz wiedziala wiecej.Ja równiez mam na oku dom no ale a niego nie bedzie nas stac,mimo,ze to polowa ceny Twojego;),inny region,inne realia zycia hii.No nic bardzo dumam nad tym co napisalyscie wszystkie tutaj.Kurcze najprosciej by bylo odkladac pieniazki,praktycznie wszystkie co zarobimy,szybko wyjsc z dlugow i skladac na wasne M ale czy to wszystko warte...hm,musze sie zapoznac z tymi kredytami itd i cos zdecydowac w koncu;)

Chrupku a nie boisz sie tak ogromnej odpowiedzialnosci z tym kredytem?jejku on mnie przeraza,w zyciu roznie bywa,z praca teraz tez roznie ,mam mętlik w głowie.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-30 13:15 przez marwal.

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 13:14:31

cóż ja chyba jako jedna z niewielu jestem zadowolona z mieszkania z teściami ale mam fajnych teściów,dla nas jest to wygodne, bo odkładamy na domek, tylko nasze "mieszkanie razem" wygląda troszkę inaczej, gdyż mamy jakby osobne mieszkanie na poddaszu przede wszystkim własna kuchnia i łazienka. teściowie pracują także jak nie mam ochoty to nawet się z nimi nie widzę. Na Twoim miejscu pewnie też myślałabym o hipotece, jeśli już się wtrącają i macie problem z dogadaniem się to jeśli zamieszkacie razem będzie niestety tylko gorzej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-30 13:15 przez adesia.

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 13:21:52

Powiem ci tak bardziej nas stać na dom za 630 tys niż na mieszkanie za 350-400tys. Mieszkając w domu nie masz co miesiąc komornego opłaty miesięczne są niewielkie, kupując mieszkanie masz 3000 kredytu + prawie 1500-2000zł opłat więc to bez sensu. Po za tym nas interesuje tylko dom z garażem bo Piotrek jest mechanikiem i często po pracy sobie dorabia drugą pensję w garażu i z tego by się spłaciło kredyt.
Czy się boję obciążenia? NIE. Nie wiem czy dożyję jutra wiec czemu mam siedzieć i się zamartwiać co będzie za ileś tam lat. Za to Piotrek ma juz schizy a jeszcze kredytu nie zaczał załatwiać. Męczy go to strasznie psychicznie i pierwsza rozmowa ze znajomą o kredycie to była o ubezpieczeniu kredytu na wypadek śmierci, utraty pracy itp.
poprawka odnośnie "stać nas" - my uważamy że damy sobie radę finansowo z Piotrka pensji jakoś żyć (skromniej co prawda) i spłacić kredyt. Wiadomo że całe życie nie będę siedzieć na d... tylko jak mały pójdzie do przedszkola to pojdę do pracy i też parę groszy przyniosę do domu. Jest jeszcze kwestia tego co bank powie bo to że my uważamy że nas stać to nie znaczy że dostaniemy kredyt.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-30 13:26 przez CHRUPEK.

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 13:43:46

Tylko i wyłącznie własne mieszkanie.

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 13:45:43

no ja na "kupie" bym w życiu nie mieszkała nie wyobrażam sobie tego... mam mieszkanie kredytowe czynszowe i jestem najszcześliwszym czlowiekiem na świecie:D strach zawsze będzie zwłaszcza że żyjemy z jednej pensji póki co 2 małych dzieci ... różne są miesiące bywa że trzeba kombinować ale nie zamieniłabym tego na nic innego ...
fakt że załatwienie kredytu było męką przez katorgę gąszcz formalności raczej zniechęca to WARTO BYŁO!!

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 17:10:35

Zgadzam się co do JOTY z CHRUPKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lepiej skromnie ale na własnym!!!!
Jak bedzies miała bałagan to będie Twój i nikt do tego nie powiniem mieć "ale".A tak to nie wieadomo czy kiedyś nie usłysysz "to nie Twoje"..
Na bank zdecydowałabym się na swoje!
Powodzenia!!

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 19:03:00

moja droga ja mam kredyt na 30 lat i cieszę się że go mam, Ja usłyszałam od swojego teścia nie bierzcie kredytu tylko odkładajcie i se kupicie za gotówkę mieszkając ze mną, tylko czy on mi zagawarantuje że za parę lat mieszkania nie będą droższe.. nie...

poza tym i tak kiedyś w życiu każdego z nas przyjdzie chwila że trzeba będzie zająć się rodzicami, więc nawet za cenę skromniejszego życia wolę kredyt... poza tym wyobraź sobie mieszkasz z nimi i po prostu pokłócisz się z Mężem to i tak nie ważne kto będzie miał rację bo ich serce boleć będzie za syna i będą mu na ciebie gadać... wiele małżeństw w taki sposób się rozpadło...

hipoteka czy teściowie

30 gru 2011 - 19:53:08

hipoteka :)
ja mieszkałam z teściową rok i więcej tam nie wrócę ;) mimo najszczerszych chęci obu stron nie udało się :( teraz mamy mieszkanie służbowe, 2,5 letnią córkę i jest nam dobrze samym. mi szczególnie bo mąż chętnie wraca do domu na dłużej jak np ma urlop. ale to jest do negocjacji - rozporządzenie wolnego czasu.
wg mnie najlepiej mieszkać samemu, nie z mamą/teściową tylko samemu - polecam ;)

hipoteka czy teściowie

12 gru 2013 - 17:45:01

sama w pytaniu odpowiedziałaś !!teściowie to wogóle chyba zawsze horror,moja też kurde obrażona oj w dupie z nimi ja tam wolę się zadłuzyć po uszy oby tylko byc z dala od rodzinki!

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

hipoteka czy teściowie

12 gru 2013 - 20:03:24

jak masz realna szanse spłaty hipoteki czy kredytu to sie nie wahaj,nie jedna teściowa rozwaliła małżeństwo..

hipoteka czy teściowie

12 gru 2013 - 22:01:10

Wybrałam hipotekę!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mop parowy