Obecnie rozmawiamy o:

Cyfrowe menu

gorący temat

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 13:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak dorobić parę groszy?

07 gru 2011 - 14:14:46

Witam ;)

Założyłam ten watek, ponieważ przez najbliższy dłuższy czas na pewno do pracy nie będę chodzić, a nie ukrywam ze zaczynam nowe życie z większymi obowiązkami i .. no własnie - większymi wydatkami! :)
Chciałam zapytać jakie macie pomysły na dodatkowe pieniądze? Czy zajmujecie się czymś "na własną rękę" ?
Ja obecnie od jakiegoś czasu zajmuje się robieniem biżuterii ale jak póki co na tym nie zarabiam, gdyż koszty elementów kosztowały mnie więcej niż to co sprzedałam, ale to raczej robię z zamiłowania do biżuterii niż z przymusu zarobku, ponieważ o swojej nowej sytuacji dowiedziałam się wczoraj i tak się zastanawiam czy mogłabym się zająć czymś bardziej lub mniej ciekawym w domu prócz obowiązków :)
Chętnie posłucham Waszych kreatywnych myśli :)

Pozdrawiam !

Jak dorobić parę groszy?

07 gru 2011 - 14:33:56

Pomysłów to ja mam "milion pięćset"- gorzej z realizacją ;-)
Niestety w polskim prawie każda działalność zarobkowa przebiegająca w sposób: "zorganizowany i ciągły" jest działalnością gospodarczą- trzeba ją zarejestrować, płacić ZUS i podatki. ZUS wynosi przez pierwsze dwa lata 350 zł (niezależnie czy masz dochód, czy generujesz stratę), potem chyba tysiąc złotych... :-) Także tego... Trzeba mieć dobry pomysł.... Bo każda próba "dorobienia sobie" może być zgłoszona do US (wiadomo, "życzliwych" ci u nas dostatek...) i potem jest klops...
Ja się zastanawiam nad działalnością właśnie... Jakieś usługi informatyczne (szablony na all, strony itp- w końcu mam mgr informatyki...) Tylko czasu wciąż mało, żeby zarobić tyle, żeby było na ten ZUS i cośtam jeszcze zostało.... Może jak Synka wyślę do przedszkola....

Jak dorobić parę groszy?

07 gru 2011 - 15:34:32

witaj
Ja ostatnio zaczęłam zarabiać w FM GROUP World maketing wielopoziomowy ,mamy fajne narzędzia do pracy ,mnie się udaje chociaż nie mam za dużo czasu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy Prosze o opinie!