Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
goniak
Wiecie co jest gorsze.
Jak klikam kup a dostaję info ze dana rzecz jest praktycznie "już" sprzedana :O bo ktoś tam o nia pytał,o wymiary itp.Tyle ze ja "klikłam" i co wtedy ??????? kto ma prawo zakupu?
ten co kupił-dokonał transakcji czy ten co pytał o wymiary??????
Bo mnie osobiście trafiła sie taka transakcja!!! oczywiscie musiałam obejsc sie smakiem gdyż pani mnie poinformowała o tym ze juz komus innemu to sprzedaje.Oczywiscie mam mozliwosc wystawienia komentarza tej osobie ,ale tego nie zrobiłam ,gdyż jestem wyrozumiała-a przynajmniej staram sie taka być:)
I tak wisi mi do wystawienia a wystawić nie kogę ,bo przeciez nie ja jestem nabywcą!:)

Jeśli ktoś jest prawdziwie zainteresowany, tzn czeka tylko na wymiary, to sprzedająca powinna zaznaczyć rezerwację, jeśli brak takiej informacji to rzecz powinna być sprzedana temu co kilknął "kup", bez dwóch zdań.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 159

ODZIEŻ UŻYWANA
Nietrafiony zakup - czyli konsumencie masz prawo do:
Reklamacji towaru - odzież używana to też towar handlowy. Jest więc objęta odpowiedzialnością z tytułu rękojmi. Ale ... nie można reklamować wad widocznych w chwili zakupu. Należy odróżnić zmniejszenie jej wartości i użyteczności, które są następstwem dotychczasowej eksploatacji, od zmniejszenia wartości na skutek wady.
W ramach rękojmi można domagać się od sprzedawcy:
• zwrotu pieniędzy, chyba że sprzedawca niezwłocznie wymieni towar na wolny od wad lub wady te usunie;
• obniżenia ceny;
• wymiany towaru na wykonywany prawidłowo, fabrycznie nowy (wolny od wad). Przy wymianie towaru sprzedawca nie może zastosować częściowego potrącenia z ceny za skutki normalnego zużycia towaru;
• naprawienia produktu (usunięcia wady).
Konsumencie, jednak niełatwo będzie ci dochodzić praw w przypadku zakupów w sklepie z odzieżą używaną, ponieważ sprzedawca nie ma możliwości wymiany towaru na identyczny asortymentowo, a szczególnie fabrycznie nowy. Z reguły nie dysponuje też zapleczem umożliwiającym usunięcie wady (naprawienie produktu). Dyskusyjna pozostaje też obniżka ceny w chwili dokonywania zakupu jest już ona negocjowana, ale jeśli czujesz się poszkodowany, spróbuj zwrócić się do sprzedawcy, może będzie mógł ci pomóc.
Reklamując towar pamiętaj o obowiązujących terminach, tzn. Jednego miesiąca od dnia wykrycia wady i jednego roku od dnia zakupu
Konsumencie, zawsze możesz próbować umówić się ze sprzedawcą co do ewentualnej wymiany zakupionego towaru.



Myślę, że regulamin dotyczy nie tylko odzieży więc spokojnie możesz reklamować a jeśli Pani się nie zgodzi na zwrot towaru i oddanie kasy są inne możliwości odzyskania.
Powodzenia alenka85

witam mamuski mam pytanko czy wy moze zamawiałyscie z szafka.pl ta gre małpki za 5 zł

od ***dzidziusia***

mineło juz sporo czasu a małpek dalej nie ma

dajcie znac czy tez macie taka sytuacje oki

Ja zamówiłam w zeszłym tyg ..ma byc to prezent na mikołaja ...gry jeszcze nie dostałam .
Dla mnie gra miała byc wysłana 24 listopada rano...myślę,że lada dzień dojdzie :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-29 08:32 przez Lady212.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

ja tez kupilam i tez nie mam, pisałąm z ta pani i tłumaczyła mi ze wysłała ze teraz ma poczta duze opoznienie ze względu na mikołajki i dlatego tak jest, no poczekajmy jeszcze pare dni :)

dla mnie cena jest podejrzana ogólnie :/ 5 zł nie wiem czy nawet pokrywa koszty produkcyjne takiej gry ( materiały, robocizna ) a gdzie zarobek sprzedającego ?

No chyba że pochodzi z kradzieży to i 5 zł jest zyskiem :/

No miejmy nadzieje,że tak jest :) Poczekajmy jeszcze kilka dni :)

oj nie strasz zamowiłakm kilka na mikołajki maja dojsc :)

garbysia bądzmy dobrej myśli :)

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

dziewczyny wcale nie jest tanio:) to nie jest orginalna gra z tv spr na allegro sprawdzalam i takie gry chodza w okolicah 5 , 6 zl najtansza z wysylka byla za 12 ,90 wiec chyba to norma jesli chodzi o ten typ gry !!!! mysle ze kobieta dla 14 zl by tak nie ryzykowała!!! bedzie dobrze :)

miejmy nadzieję

( osobiście nie opierała bym uczciwości na allegro bo wiele tam oszustów :/ 14 zł od 10 osób to już 140 ;) )

no ale oby było wszystko ok


( swoją drogą polecam jednak zainwestować więcej i kupić oryginalną grę - żeby nie trafić na toksyczny plastik z jakiego nie raz są robione podróby - koszty minimalne, brak licencji itd. )

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
Darmoszka
miejmy nadzieję

( osobiście nie opierała bym uczciwości na allegro bo wiele tam oszustów :/ 14 zł od 10 osób to już 140 ;) )

no ale oby było wszystko ok


( swoją drogą polecam jednak zainwestować więcej i kupić oryginalną grę - żeby nie trafić na toksyczny plastik z jakiego nie raz są robione podróby - koszty minimalne, brak licencji itd. )

prosze sie na mnie nie obrazic ale zadam pani pytanie czy ma pani jakies pozytywne mysli ? czy wszystko widzi pani w czarnych kolorach? bo z tego co czytam rozne watki to ciagle sie pani cos nie podoba , zawsze ma pani jakies ale:) , jak ja, bym myslala tak jak pani to chyba nie korzystałabym z netu:) pozdr



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-29 09:11 przez pokrzywa7.

hej dziewczyny ale bez nerow oki

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

ale nikt tu sie nie denerwuje spokojnie:)

Cytat
pokrzywa7
Cytat
Darmoszka
miejmy nadzieję

( osobiście nie opierała bym uczciwości na allegro bo wiele tam oszustów :/ 14 zł od 10 osób to już 140 ;) )

no ale oby było wszystko ok


( swoją drogą polecam jednak zainwestować więcej i kupić oryginalną grę - żeby nie trafić na toksyczny plastik z jakiego nie raz są robione podróby - koszty minimalne, brak licencji itd. )

prosze sie na mnie nie obrazic ale zadam pani pytanie czy ma pani jakies pozytywne mysli ? czy wszystko widzi pani w czarnych kolorach? bo z tego co czytam rozne watki to ciagle sie pani cos nie podoba , zawsze ma pani jakies ale:) , jak ja, bym myslala tak jak pani to chyba nie korzystałabym z netu:) pozdr


A pani widzi tylko pozytywy i uważa ze na świecie są sami wspaniali ludzie ?? a może tysiące spraw o oszustwa na szafie i szafce to wymysły chorych psychopatów, którym się coś uroiło ??
Czy może afera z toksycznymi pierwiastkami w zabawkach dziecięcych to też wymysł kogoś pomylonego co widzi tylko wszystko w czarnych barwach ??
Czy też choroby - zapewne również wymysły.

Ja nie mam 100% zaufania do obcych ludzi i dzięki temu omija mnie wiele rozczarowań.

szkoda czasu na "szczekanie" - idę pooglądać świat w czarnych barwach ( np. kolorowe ubranka, w których moje dzieci lubią chodzić )

ps. a to czy mi się coś podoba czy nie to moja osobista sprawa i nikomu tu nic do gadania - tylko psychiczny cieszy się jak wariat ze wszystkiego, niezależnie od okoliczności. Bądź też naiwniak na całego, który uważa że świat to samo dobro i uczciwość.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-29 09:27 przez Darmoszka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak usunąć ślad długopisu z lalki ?