Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8
zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 20:32:40

incognito a sądzisz że w dzisiejszych czasach dobre wykształcenie coś znaczy? teraz na 1 miejscu są znajomości widzę co się wokół dzieje

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 20:36:06

nie ale bynajmniej z tego ze sie uczyła ma czysta prace ... za grosze lepsze niz inni

zweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 20:44:30

Cytat
TELLA79
incognito a sądzisz że w dzisiejszych czasach dobre wykształcenie coś znaczy? teraz na 1 miejscu są znajomości widzę co się wokół dzieje
Swieta prawda!! Wogole teraz wymagania sa nie z tej ziemi- ostatnio szczeka mi opadla jak szuklalam ogloszen w sprawie pracy, do sklepu z odzieza szukali Dziewczyny do 23 lat,wykrztalcona,z minimum 3 letnim stazem w pracy do tego atrakcyjna i dyspozycyjna,no i powiedzcie gdzie w tym sens? Teraz ciezko dostac prace dorywcza bo probowalam juz w wielu miejscach,jako mama i osoba uczaca nie ma na to szans,na glupiego Merchandisera w marketch nie moge sie "dostac" bo przewaznie przyjmowane sa osoby "z otoczenia" lub znajomi...

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 20:48:44

a to to juz inna "bajka"

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 20:50:20

u nas sprzątaczki muszą mieć minimum średnie. podniosą wiek emerytalny to będą do końca wszyscy siedzieć na posadach a dla młodych pracy nie będzie. to jest masakra

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 20:59:00

u nas praca byla w muzeum dla pani sprzatajacej ktora musiala miec wykształcenie historyczne ;d

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 21:03:15

incognito no to już przegięcie na maxa wymagania jak z kosmosu

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 21:14:34

u mnie w miescie jest firma sprzatajaca znajoma dostała z up by zgłosic sie na rozmowe pierwsze pytanie pracodawcy czy ma ustalony stopien niepełnosprawnosci... nie... dziekuje do widzenia

zweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 21:47:49

Ale niestety sytuacje gdzie ludzie "na sile" robia z siebie niepelnosprawnego by dostac prace zdarzaja sie coraz czesciej, dostac prace osobom o orzeczonym stopniu niepelnosprawnosci jeste niekiedy latwiejsze niz tym wykrztalconym po studiach czyz nie tak?

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 21:49:14

a u mojego męża ( korporacja ) są osoby, które np. nie ukończyły wyższych uczelni ale są świetnymi lizusami i mają chody więc siedzą w firmie i udają że coś potrafią ;)

bez znajomości można całe życie się dokształcać i klepać biedę bo obecnie wiedza ma małe znaczenie w prywatnych siedzibach

co innego państwówka jak przedszkola, ośrodki wychowawcze - tu bez wyższego nie wejdziesz na dobre miejsce ( wiem bo pracowałam w domu dziecka i dostałam pracę z biegu za to że jako jedyna miałam wtedy wyższe kierunkowe ) ale oczywiście są też działy państwówek gdzie miejsca są też jedynie po znajomościach i że tak ujmę - jest to jedna wielka rodzina

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 21:58:28

Cytat
incognito82
u nas praca byla w muzeum dla pani sprzatajacej ktora musiala miec wykształcenie historyczne ;d

to zobaczcie jakie u nas musi mieć pracownik chlewni :)

Stanowisko:

PRACOWNIK CHLEWNI
Nazwa zawodu:

ROLNIK
Rodzaj umowy:

umowa o pracę
Rodzaj zatrudnienia:

na czas nieokreślony
Zmianowość:

ruch ciągły

1
Wysokość wynagrodzenia:

1100 ZŁ BRUTTO
Zatrudnienie od:

01.04.2010
Wymagania:

WYKSZTAŁCENIE ŚREDNIE/WYŻSZE, STAŻ PRACY 2 LATA


Żeby wynosić gnój trzeba mieć wykształcenie min średnie i staż pracy parodia!

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 22:00:20

to ja bym się nie nadała :D agrobiznes mam gorzej ze stażem :d praktyki mam 2 tygodnie heheheh
śmiech na sali



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-18 22:12 przez incognito82.

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 22:04:30

i tak ładnie bo umowa o prace na czas nieokreślony

Polityka prorodzinna w Polsce

19 lis 2011 - 21:16:14

Cytat
jaroszka19
Ale niestety sytuacje gdzie ludzie "na sile" robia z siebie niepelnosprawnego by dostac prace zdarzaja sie coraz czesciej, dostac prace osobom o orzeczonym stopniu niepelnosprawnosci jeste niekiedy latwiejsze niz tym wykrztalconym po studiach czyz nie tak?


Niestety. Może nie łatwiej niż wykRZtałconym, bo to często inna praca niż przez wykształconych szukana, ale np. szukając teraz dorywczo czegoś np. w galerii często się z tym spotkałam. Przecież praca w sklepie to praca FIZYCZNA. Noszenie ciężkich kartonów, bieganie po sklepie, 12 godzin stania z krótką przerwą, skakanie po drabinach. Jeżeli ktoś "niepełnosprawny" może wykonywać taką pracę, to aż śmieszne jest nazywać się niepełnosprawnym. No ale niestety - takie osoby dostają np. stypendia na tej samej zasadzie co osoby na wózkach, tu nawet nie ma kryterium dochodowego jak przy socjalnym, czyli wychodzi na to, że fajnie jest być sprawnym i mieć papier o niepełnosprawności. W stopniu.. niezauważalnym?

Polityka prorodzinna w Polsce

19 lis 2011 - 22:34:22

Po<moderacja>wykropkowany wulgaryzm gadanie polityków o polityce prorodzinnej i starzeniu się społeczeństwa jak:

- ulgi na dzieci zabrać
- odpisy zabrać
- lecz sie pani w ciazy prywatnie, bo NFZ nie ma kasy
- brak miejsc w zlobkach i przedszkolach


Ja sie pytam o co kaman w tej Polsce?????????? I że taki ogłupiały naród wybiera PO na rządzących. Ahhhhhhhhhhh trzęsie mnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-27 21:55 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

hektary a kuroń??