Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

transportery taśmowe

47 minut temu

sprawdzony stomatolog

51 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8 -->

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 09:16:30

Wiesz z tym KRUSem to tez nie jest tak, bo znowu bedzie niesprawiediwie.ten co ma 1 ha i ten co ma 50ha, 100ha czy 1000ha zaplaci tyle samo?

Jaroszka, ja przez pewien czas tez placiclam KRUS, przez cala ciaze bylam na chorobowym(sama lekarka mi to zaproponowala od pierwszej wizyty)i przy skladaniu wniosku o rodzinne nikt mi nie kazal przynosic zadnego zaswiadczenia z KRUS.Wiec co, co urzad to inaczej?

Oczywiscie, w polsce nie ma polityki prorodzinnej, to tylko frazes! ktory lubia powtarzac politycy.

zweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 10:23:34

Cytat
zana78111
Wiesz z tym KRUSem to tez nie jest tak, bo znowu bedzie niesprawiediwie.ten co ma 1 ha i ten co ma 50ha, 100ha czy 1000ha zaplaci tyle samo?

Jaroszka, ja przez pewien czas tez placiclam KRUS, przez cala ciaze bylam na chorobowym(sama lekarka mi to zaproponowala od pierwszej wizyty)i przy skladaniu wniosku o rodzinne nikt mi nie kazal przynosic zadnego zaswiadczenia z KRUS.Wiec co, co urzad to inaczej?

Oczywiscie, w polsce nie ma polityki prorodzinnej, to tylko frazes! ktory lubia powtarzac politycy.
Widzisz tak zle i tak niedobrze.... Nie my powinnysmy sie tym martwic tylko politycy ktorzy powinni tak ustanawiac prawo by nikt na tym nie "cierpial" ani nikt nie "korzystal" ale nie wiem czy kiedys sie tak stanie.

Prawie 4 lata temu urodzilam syna i skladajac wniosek do rodzinnego proszono mnie o Zaswiadczenie z KRUS o pobieranych zasilkach chorobowych, drugim dzieckiem bylo tak samo i nie sadze by cos sie od tamtego czasu zmienilo bo skladajac we wrzesniu wniosek o zasilek rodzinny pierwsze o co mnie prosili to wlasnie O zaswiadczenie z KRUS,zaswiadczenie z Urzedu Skarbowegi i Zaswiadczenie o stanie majatkowym,a w tym roku juz prawo sie ma zmienic i nie beda potrzbne ZASWIADCZENIA tylko OSWIADCZENIA wiec nie trzeba bedzie biegac po urzedach tylko oni sami beda miec obowiazek sprawdzic, nie wydaje mi sie zeby w kazdym urzedzie byly inne prawa (chociaz u nas w Polsce wszystko staje sie mozliwe) Bedac w ciazy ani raz lekarz nie zaproponowal mi zebym przeszla na chorobowe,ale przy trzecim dziecku kto wiem jak bedzie taka mozliwosc to skorzystam tak jak inne mamy.

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 10:35:13

U mnie juz W TYM roku skladalam oswiadcznie o zarobkach, nie chcieli zaswidczenia ze "skarbowki".Natomiast zadnego innego oswiadecznia o stanie majatku nie chcieli.Z tego co wiem, u nas rolnik musi okazac jeszcze zaswiadczanieo hektarach przeliczeniowych, ale nadal nie ma mowy o 'papiorku" z KRUS dotyczacego ew.zasiłku chorobowego.

zweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 11:54:48

Cytat
zana78111
U mnie juz W TYM roku skladalam oswiadcznie o zarobkach, nie chcieli zaswidczenia ze "skarbowki".Natomiast zadnego innego oswiadecznia o stanie majatku nie chcieli.Z tego co wiem, u nas rolnik musi okazac jeszcze zaswiadczanieo hektarach przeliczeniowych, ale nadal nie ma mowy o 'papiorku" z KRUS dotyczacego ew.zasiłku chorobowego.
No a u mnie w urzedzie wolali przy kazdym skladaniu wniosku do rodzinnego baa nawet do becikowego zadali.... i badz tu czlowieku madry jak tu tak a jeszcze indziej inaczej,z ciekawosci gdy bede gdzies w poblizu urzedu to podejde i zapytam jak to w koncu jest.

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 15:12:31

EXPOSÉ WYGŁOSZONE!!!
I co Wy na to?
Ulgi zostają, Krus będzie reformowany, kler w pupę dostanie - na co Wy teraz narzekać będziecie??? :)
Pozdrawiam i zapewne do przeczytania. :D

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 15:27:48

gadanie to oni mają opanowane perfect - od lat obiecują a naiwniaki się już podniecają że tak cud miód jest...

naiwne społeczeństwo...

zweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 17:11:13

Brzmi niezle a co z tego wyjdzie?? Pozyjemy,zobaczymy!!! Najlepsze to co stwierdzil o KRUS to ze "NIE BEDZIE SWIETYCH KROW" dobre dobre:)

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 17:30:01

Zamiast polityki prorodzinnej, będzie polityka dla nierobów... Uczciwie pracujący ludzie nie dostaną nic. Za to ich podatki pójdą na nierobów utrzymywanych i tak przez pomoc społeczną;/ W końcu ktoś, kto ma za co żyć i rozsądnie podejmuje decyzje jest za bogaty..


Bardzo podoba mi się, że zostaną zlikwidowane przywileje dla rolników i duchownych ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-18 17:31 przez nasty_89.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 18:26:02

dziewczyny ten wątek zrobił się niezbyt fajny radzę przestać obrzucać się błotem. mieszkam na wsi w ogrodzie uprawiam trawę a ze zwierząt mam kota i może jakiego pająka za obrazem. to że przedszkole na wsi jest tańsze to fakt bo dopłaca gmina ale moje dzieci i tak chodzą do przedszkola i szkoły w mieście bo tak nam wygodniej. co do KRUSU niestety nie jest to sprawiedliwe, że taka kwota jedynie co kwartał i z tym się zgadzam. pracuję w ZUSIE i mam pojęcie o emeryturach i tych i tych. jestem za likwidacją KRUS

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 18:30:47

Ty jestes za likwidacja KRUS, a ja jestem za likwidacja przywilejow dla budzetowki :))

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 18:42:47

a ja za tym i za tym plus opodatkowaniem kościoła :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 18:51:52

zana a wymień mi proszę przywileje budżetówki no słucham:) to pośmiejemy się razem

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 18:54:54

no np na poczcie zwracają za wakacje dla dzieci ...
i nie tylko dla dzieci
a jeszcze 13 czy 14 ... jakoś tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-18 18:56 przez incognito82.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 18:57:37

no widzisz a ja nie pracuję na poczcie to mi nie zwracają za wakacje czekam na dalsze propozycje może "obalimy" dziś troszkę mitów

Polityka prorodzinna w Polsce

18 lis 2011 - 19:00:12

Wiesz co nie udawaj, myslisz, ze nie mam u swoim otoczeniu takich osob.'13' bony, premie(nawet jesli nie zasluzysz), wejsciowki na basen, teatr itp.wczasy pod grusza, a to wyprawki dla dzieci do szkoly i duzo by wymieniac.
I prosze nie wciskaj kitu, ze tak nie jest :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

hektary a kuroń??