Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 11:20:45

włąśnie słucham wiadomości i pierwsze przecieki dotyczące ekspoze Tuska 2011...
Pierwsza wiadomość - będą cięcia i becikowe tylko dla najbiedniejszych. I takie myśli <zgodnie z regulaminem forum nie wolno punkt 19c. nie wolno umieszczać wulgaryzmów, nawet wygwiazdkowanych- moderator.> mnie nachodzą: mam 5 kierunków wyższych ukończonych, za miesiąc zaczynam kolejną podyplomówkę (niestety na swój koszt i mimo, że już mam głęboko w <zgodnie z regulaminem forum nie wolno punkt 19c. nie wolno umieszczać wulgaryzmów, nawet wygwiazdkowanych- moderator>. naukę i że mnie nie stać na nią, ale będę ciułać grosz do grosza, żeby tylko nie mieć luki w CV), jak szukam pracy, to nikt nie potrzebuje Matki-Polki w pracy, bo "ma pani dziecko, a przede wszystkim jest Pani w ciąży i jak Pani to sobie wyobraża" (autentyczny cytat dyrektora-kobiety sprzed 3 tyg. i nie tylko), a rejestrując się w urzędzie dla bezrob. usłyszałam "jest Pani odpowiednio wykształcona i zasiłek Pani się nie należy, ale pracy dla Pani nie mamy i raczej nie będzie w najbliższym czasie"... No cóż.
Chodzę prywatnie do gin'a, bo na NFZ to chyba byłabym już dwukrotnie na tamtym świecie, tacy, pożal się Boże, SPECJALIŚCI, którym ciągle mało pieniędzy, no a co za tym idzie - wszystkie badania również odpłatnie, bo lekarz pierwszego kontaktu nie widzi potrzeby skierowania mnie w 7 mies. ciąży chociażby na morfologię czy mocz nieodpłatnie. Pocieszałam się, że becikowym "odbiję" sobie wydatki chociażby na badania, ale też chyba smaczkiem owych myśli muszę się zadowolić...
I planuj tu kobieto dzieci, ratuj gospodarkę polską i polskie emerytury!Ale państwo ma cię głęboko w czterech literach i tylko spoty reklamowo-polityczne dla zachęty na twój koszt ci puści - PARANOJA!WSTYD!




(musiałąm się wyżalić, bo aż mnie nosi ze złości <wrrrrrrrrr>;)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 21:28 przez moderator.

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 11:37:00

babulinka zadaj sobie pytanie- zatrudniłabyś w swojej firmie kobietę w ciąży? Bo ja nie! Bo wiadomo, zaraz pójdzie na L4, macierzyński, wychowawczy.... a ja zostanę bez pracownika i znowu będę szukała nowego!
Po drugie- zakładając rodzinę i rodząc dziecko... liczę na siebie a nie na Państwo i jego zasiłki i becikowe!!! Może się wkurzyłaś, miałaś gorszy dzień- ale nie przesadzaj.... jutro będzie lepiej!

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 11:56:13

tak szczerze ,to ja już się do tego przyzwyczaiłam ,nie chodzi o to by państwo nam dawało ,tylko o miejsca pracy i godne życie ,jak będziemy w miare dobrze zarabiać to żadne zasiłki nie są nam potrzebne!!!Ja mam czwórkę dzieci i nie pracuję ,pracuje mąż tylko i tez mi sie zasiłek nie należy ze względu na dochody ,ale możemy odliczyć sobie raz w roku z podatku i to mi wystarcza .Ale wkurza mnie fakt ,że ludzie wykształceni nie mają pracy odpowiadającej swoim kwalifikacjom.Wkurza mnie służba zdrowia .Ja tez bym nie zatrudniła kobiety w ciąży !

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 13:20:16

Cytat
asiunia2706
babulinka zadaj sobie pytanie- zatrudniłabyś w swojej firmie kobietę w ciąży? Bo ja nie! Bo wiadomo, zaraz pójdzie na L4, macierzyński, wychowawczy.... a ja zostanę bez pracownika i znowu będę szukała nowego!
Po drugie- zakładając rodzinę i rodząc dziecko... liczę na siebie a nie na Państwo i jego zasiłki i becikowe!!! Może się wkurzyłaś, miałaś gorszy dzień- ale nie przesadzaj.... jutro będzie lepiej!


i to się właśnie nazywa dyskryminacja po europejsku (lub jak kto woli po "białemu" - polecam program psych. Jane Elliott!!!). Tak zatrudniłabym taką kobietę - a przede wszystkim taką, bo wiedziałąbym, że jej zależy na pracy, bo musi coś do garnka włożyć i zrobi wszystko, żeby się na tej posadzie utrzymać; bo jest dobrze zorganizowana - wie co i kiedy zrobić (a że zdarzają się i życiowe niepokraki kochające wygodę, to nie oceniajmy wszystkich kobiet wg jednej miarki). I studiuję właśnie po to, żeby w przyszłości założyć właśną firmę i dać miejsce pracy "roztropnym-niedocenionym" kobietom możliwość zarobienia na swoje przysłowiowe "waciki" i rozwijać się.

Cytat
natuska35
tak szczerze ,to ja już się do tego przyzwyczaiłam ,nie chodzi o to by państwo nam dawało ,tylko o miejsca pracy i godne życie ,jak będziemy w miare dobrze zarabiać to żadne zasiłki nie są nam potrzebne!!!Ja mam czwórkę dzieci i nie pracuję ,pracuje mąż tylko i tez mi sie zasiłek nie należy ze względu na dochody ,ale możemy odliczyć sobie raz w roku z podatku i to mi wystarcza .Ale wkurza mnie fakt ,że ludzie wykształceni nie mają pracy odpowiadającej swoim kwalifikacjom.Wkurza mnie służba zdrowia .Ja tez bym nie zatrudniła kobiety w ciąży !

Tylko, że to nasze egzystowanie zależy właśnie od polityki państwa oraz świadomości społeczeństwa (szczególnie dyrektorów/pracodawców) - jeśli będzie takie myślenie, jak u "asiunia2706" i takie społeczeństwo, jak na obchodach Dnia Niepodległości, to trzeba będzie uciekać z tego kraju... Co do zwolnień i tak dalej, to "kobiety pracujące" zawsze znajdą wyjście (niania, babcia, sąsiadka, żłobek itd. - to nie era kamienia łupanego, że kobiety stały z dzieckiem na ręku przy gotującej się zupie i czekały nie wiadomo na co - zawsze jest jakieś rozwiązanie). A, że mamy taką politykę gosp., wypłaty i ochronę pracowników, to niech nie dziwi nikogo, że ludzie wolą uciekać na zwolnienia, niż na bezrobotne)

A przyzwyczajać się nie można, bo politykom i pracodawcom będzie zbyt wygodnie, kobitki do głosu :) !

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 13:50:06

dla mnie to jest smieszne 68zł rodzinnego i co niby z tym ma sie zrobic???załosne te ich pieniadze sa w innych krajach dbaja o dzieci i matka przysługuje rodzinne w jakiejs sensownej kwocie a oni nam daja grosze a pozniej i tak chca scinac z czego sie da..no patologia po prostu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 13:50 przez monika171189.

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 13:54:54

A mnie sie nawet nie chce wypowiadac na ten temat.Dzis przeczytalam, ze maja zabrac procz becikowego to jeszcze ulgi na 1 i 2 dziecko.a poparcie dla PO rosnie...
Bez komentarza.

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 14:12:30

a co z odpisami na dzieci??? wie ktoras cos??

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 14:16:56

Cytat
monika171189
a co z odpisami na dzieci??? wie ktoras cos??

Pisalam wyzej, chca zabrac "odpisy' jak to nazwalas, dla na 1 i 2 dziecko.

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 14:21:57

babulinka twoje "zarzuty" wobec mojej wypowiedzi i wypowiedzi natuska35 ( z którymi się zgadzam ) są dla mnie śmieszne!!! Życzę Ci abyś otworzyła swoją firmę i dotrzymała słowa tj. przyjmowała do pracy ciężarne kobiety! Bo ja nie wypowiedziałam się, że nie zatrudniła bym kobiet, tylko nie zatrudniłabym kobiety ciężarnej! Sama jestem mama pracującą, pracowałam do ostatniego dnia ciąży i po macierzyńskim wróciłam do pracy i ani razu przez 6 lat pracy nie byłam na L4- więc nie pisz mi tu o dobrej organizacji i zależeniu na pracy- bo ja to wszystko wiem i znam!

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 14:27:20

ten kraj schodzi na psy... zamiast pomagac matka to jeszcze szukaja oszczednosci na czym sie tylko da.przykre:(

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 14:41:52

ciężarnej bym nie zatrudniła gdyż nie wolno - są na to przepisy ( taka kobieta często zatrudnia się aby ciągnąć kasę na zwolnieniu ).

Za to kobietę z dzieckiem - czemu nie ( wiadomo że czasem musi iść na zwolnienie ale dlaczego mam żądać 24h pracy 365 dni w roku skoro sama czasem chodzę na zwolnienie )


Poplecznicy Tuska będą zawsze wielbić jego wymysły nawet gdy zabierze on im ostatnie gacie przysłowiowo. Zero logiki i przyszłościowego myślenia

Warto sobie przypomnieć jak grzmiał że pierwszy wywali tego, który podniesie podatki po czym sam to zrobił gdy tylko dorwał się do władzy.. ale szybko o tym zapomniano bo co tam że mamy najwyższe podatki w europie - stać nas.

Polityka jest anty rodzinna gdyż nikomu nie zależy aby Polacy się rozmnażali - to ma być kraj dla wyrzutków społecznych z innych narodowości a nie odrębna nacja.


Głosujcie nadal na PO to wam lepiej zrobią aż się popłaczecie - i dla wiadomości - NIE JESTEM PISOWCEM I NA PIS NIE GŁOSOWAŁAM więc proszę mi tu bez ataków tego typu ( jakie w 99% sie pojawiają )

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 14:44:44

zgadzam się z natuska35-srać na ich zasiłki,wolę prace za normalne wynagrodzenie i miejsce dla dziecka w przedszkolu

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 14:54:41

U nas nie ma w ogóle takiego pojęcia jak "polityka prorodzinna", ew. antyrodzinna. A o tym Panu to już nie umiem słuchać, czytać ani na niego patrzeć. Ale to naród wybrał PO... takie państwo jaka władza. Szkoda tego becikowego, bo ja przeznaczyłam te pieniążki dla dziecka, no ale trudno bez tej "łaski" jakoś damy radę;)

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 14:58:48

sobie ładują w portfele taką kase ,a tutaj ten 1000 i to zabiorą.cyrki.matka z 2 dzieci niepełnosprawnych nie moze liczyc na 2 swiadczenia pielegnacyjne.koszmar.kiedys to sie skonczy,bo tak dalej nie bedzie..kiedys ludzie wyjdą na ullice ..i bedzie przewrót

Polityka prorodzinna w Polsce

15 lis 2011 - 15:01:55

pal licho becikowe ( teraz będą dostawać je patologie mnożące się na potęgę i przepijające każdy grosz )


Teraz problemem jest brak jakiejkolwiek pracy dla młodych ludzi... miejsca zajmują emeryci bo pracodawcy wygodniej takiego zatrudnić ( on tylko dorabia więc nawet nie będzie się wykłócał że chce etat a nie zlecenie ), likwiduje się masę etatów a o wymaganiach nie wspomnę ....

młoda, piękna z 20-letnim doświadczeniem i za minimalną płacę poszukiwana od zaraz.


Wszystko drożeje tylko wynagrodzenie stoi w miejscu ( o ile ktoś ma to szczęście i takowe otrzymuje )

Cytat
ewa31244
sobie ładują w portfele taką kase ,a tutaj ten 1000 i to zabiorą.cyrki.matka z 2 dzieci niepełnosprawnych nie moze liczyc na 2 swiadczenia pielegnacyjne.koszmar.kiedys to sie skonczy,bo tak dalej nie bedzie..kiedys ludzie wyjdą na ullice ..i bedzie przewrót

ewa tylko tak na prawdę to wszystko uderza najbardziej w ludzi w miastach, którzy nie mają domu poza miastem, obiadków co weekend u mamusi i zapasów na rok w spiżarni bo właśnie świnię ubilim ;)

i nie oszukujmy się - ludzi mieszkających na stałe od lat w miastach nie ma tak wiele - większość to już przyjezdni, którzy tutaj pracują ale podatki płacą w swoim pcimiu dolnym....

Taki człowiek nie wyhoduje sobie ziemniaków w ogródku czy marchwi bo tego ogródka nie ma, nie sprzeda planów bo ich nie ma - on musi kupować....



Ostatnio w komentarzach pod wiadomościami pojawił się wpis pięknie ukazujący obecną sytuację :

Ja tam mam was gdzieś - ja sobie tu wpadam aby popracować, zabrać kasę i wypadam i możecie mnie cmoknąć a nie zapłacę wam tutaj cokolwiek. I będę głosował na PO bo mnie nie interesują wasze problemy - ja mam dom i wszystko co mi trzeba.


I tak wygląda sprawa między tymi, którzy liczą każdy grosz a tymi, którzy zabierają miejsca pracy w miastach i nawet nie łaska płacić tu podatków czy też AC i OC mimo że to tutaj mają stłuczki itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 15:07 przez Darmoszka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

hektary a kuroń??