Obecnie rozmawiamy o:

zalety diety pudełkowej

gorący temat

regularne posiłki

26 minut temu

dieta organizacja

40 minut temu

przestrzeganie diety

58 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

informacje o żywieniu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 08:36:56

Uwazacie,ze wyjazd za granice na stale z dzieckiem 2 l i mezem moze byc dobrym pomyslem? Czy ktos moze zdecydowal sie na taki krok? Skonczylam studia,maz tez,nie jestesmy pierwszej mlodosci,jestem zalamana naszym krajem i ogolnie praca tutaj,zyciem etc... bede wdzieczna za kazda odpowiedz

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 09:00:51

Decyzja na pewno musi być przemyślana, jeśli macie zagranicą rodzinę, lub kogoś kto wam pomoże na samym początku np. w znalezieniu pracy, mieszkania itp. no chyba, że jesteście tak zaradni i pewni, że poradzicie sobie sami... Należy również pomyśleć jak z językiem, bo wiadomo- trzeba umieć, nie tak jak na wczasach czy wycieczkach, ale na pewno lepiej.
Szanse na powodzenie- 50 na 50%.
Mam przyjaciół którzy wyjechali do Irlandii: jedna rodzina z 5 letnim chłopcem, druga rodzina z 4 letnim chłopcem... wiedzie im się super, ale w ich przypadkach pierw jechał tatuś i wszystko załatwiał, po kilku miesiącach dopiero ściągał rodziny.

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 09:04:59

ja jestem zdania że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ...
i aby jechać z małym bąblem trzeba mieć wszystko zapewnione a bynajmniej podstawę - pracę mieszkanie może przedszkole
i z opowiadań znajomych wiem ze zagranica kokosami już nie trzepie ...a biedę klepać to w swoim kraju
choć jeśli masz zapewnione to minimum to do odważnych świat należy zawsze można wrócić
w pracy bezpłatny urlop jeśli można takowy wziąć i próbować sił

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 09:05:14

Niestety coraz więcej młodych małżeństw ucieka za granice.Główną przyczyną są warunki materialne.Za granicą w porównaniu do Polski rodziny mają znacznie lżej jeśli chodzi o dodatki.Nasz rząd potrafi tylko mieć pretensje że się nue rozmnarzamy, ale o pomocy finansowej można już zapomnieć.
Myśle że zamiar jest nie głupi,ale pod warunkiem że się ma małe dzieci.
Starszym uczącym się już jest trudniej z zaklimatyzowaniem.
Można pojechać na chwile i zobaczyć jak naprawde jest,a potem zdecydować o ewentualnym powrocie.
Gdyby mój mąż nie miał pracy to tez bym się pewnie na to zdecydowała.

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 09:09:24

ja bym pojechala,sama mam 2 letniego syna i planuje wyjaz,nie teraz ale moze rok,moze 2. Bylam juz w uk zanim zaszlam w ciaze i wiem ze w PL napewno nie zostane.

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 09:13:37

z jezykami obcymi to niespecjalnie u nas.Ja skonczylam studia prawnicze,znam ang w stopniu komunikatywnym,bylam w belgii kiedys 4 mies to odrobine znam fra,wzielam sie za szlifowanie teraz.Pracy nie mam(zalamka),maz nauczyciel wf,pracuje fizycznie.Idzie na kurs ang,znajomosci wlasnie szukam ale nie mamy,jedynie tesciowa we wloszech,jezyk zna doskonale jednak z tego co widze to tam szalu nie ma,ciezko sie utrzymac.

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 09:22:33

no to że tak powiem porywasz się z motyka na słońce ... przepraszam ale jadąc tam z dzieckiem trzeba mieć plan jakieś perspektywy coś o co można sie zahaczyć a ty nie masz nic nawet nie masz znajomości ... dopiero szukasz wiesz sorry ale już widzę jak znajomi ci pomagają gdyby mieli to zrobić już byś o tym wiedziała ...takie moje zdanie

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 09:23:05

marwal ale jak ty to sobie wyobrażasz- pakujecie się, jedziecie i co... tam na miejscu szukacie mieszkania i pracy? To bardzo ryzykowne. Musiało by jedno z was pierw jechać i wszystko załatwić a dopiero później ściągać resztę rodziny. Tak przynajmniej myślę....

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 09:26:44

ta ze słownikiem w ręku ...

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 09:27:07

Cytat
asiunia2706
marwal ale jak ty to sobie wyobrażasz- pakujecie się, jedziecie i co... tam na miejscu szukacie mieszkania i pracy? To bardzo ryzykowne. Musiało by jedno z was pierw jechać i wszystko załatwić a dopiero później ściągać resztę rodziny. Tak przynajmniej myślę....

Nie no cos Ty;),oczywiscie ze z dzieckiem nie pojade w ciemno to wiem napewno...,nie mam planu 100%,nie jest nic postanowione ,narazie dumam wieczorami,czytam,szukam...czego szukam? nie wiem.Jestem na rozdrozu zycia...pytam o wszystko po prostu

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 10:19:07

Bardzo dobry pomysł ! Tylko musicie mieć faktycznie jakiś punkt zaczepeinia ,żeby nie jechać w ciemno z dzieckiem ,bo to faktycznie ryzyko.Sama bym wyjechała gdyby nie mąż ,nie chec jechać chyba się boi ,ja mam pół rodziny za granicą i powiem ci szczerze,że żyją sobie jak pączki w maśle ,a ja uboga krewna dostaje od nich paczki hehe ,to żart ale gdyby nie pomoc mojej siostry to ciężko by mi było ,nie chodzi o pomoc finansową tylko inną ,a mam męża inżyniera -konstruktora ,a i tak ledwie ciągniemy ,moja rodzinka mieszka w Szkocji -zupełnie inny świat :)))Moje córki już mi zapowiedziały,że jak dorosną to tam wyjeżdżają :)A napisałaś ,że masz teściową we Włoszech -nie możecie od niej zacząć?

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 10:30:32

Natuska,tak mamy tesciowa we wloszech ktora pracuje na stałkach juz od kilku lat,jezyk zna,pomogla by jak najbardziej ale po rozeznaniu rynku pracy etc to wynajem+koszty utrzymania rodziny a wyplaty(ciut ponad 1000E) to slabiutko bardzo,niektorym z tego co wiem to nie stracza od ..do..hm sama nie wiem

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 11:29:02

Ja myślę, że to dobry pomysł. Tylko lepiej nie Włochy, bo tak gospodarczo kiepsko. Zaplanujcie wszystko dobrze, przemyślcie - kto ma zadbać o to, żeby było nam i naszym dzieciom lepiej, jak same o to nie powalczymy?;-)

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 11:31:29

moja mama ponad 3 lata temu wyjechała do koleżanki no fakt ze miała się gdzie zatrzymać i kogoś kto jej pomagał w załatwianiu spraw urzędowych itd choć nie za darmo było to :P nie znała angielskiego po 2 miesiąc od wyjazdu przyleciała po siostrę najmłodsza siostra zaczęła tam uwielbiać chodzić do szkoły a pl nie lubiła szkoły wręcz nienawidziła ;/ potem jakieś 2 lata temu wyjechał do niej tata ze szwagrem mieszkali kontem jakieś kilka dni u koleżanki mamy jeszcze ale po jakimś ok tygodniu wyprowadzili się do wynajętego domu tak moja tata ze szwagrem mieli już załatwiona prace ... mama tez pracowała od początku jak wyleciała ...no i na końcu wyleciała na stale do nich jeszcze siostra z 2 dzieci tez już wszystko było załatwione dla nich praca dla siostry i dla dzieci szkoła :) .SA tam ponad rok a już maja własny dom (siostra , szwagier i dzieci )) tam zdali prawo jazdy i maja autko - nie było łatwo bo wydali trochę kasy na umeblowanie domu itd ale charowali ile się dało ... są szczęśliwi i nie maja zamiaru wracać do PL z językiem tez było u nich słabo teraz już kumają ale nie perfekt .. dla mnie bez znajomości nie ma nic już teraz trzeba mieć znajomości by coś mec :P tak jak właśnie czekam na miejsce w żłobku załatwiane po znajomościach ;] wiem ze to nie fer ze ja wejdę szybciej niż dziecko które czeka dużo więcej niż ja ale znajomości są i będę szybsza....

ucieczka z kraju z dzieckiem

14 lis 2011 - 12:01:46

Cytat
marwal
Natuska,tak mamy tesciowa we wloszech ktora pracuje na stałkach juz od kilku lat,jezyk zna,pomogla by jak najbardziej ale po rozeznaniu rynku pracy etc to wynajem+koszty utrzymania rodziny a wyplaty(ciut ponad 1000E) to slabiutko bardzo,niektorym z tego co wiem to nie stracza od ..do..hm sama nie wiem


to faktycznie nie ma co :(chociaz fajnie by było ,bo mielibyście się u kogo zatrzymać i jakoś pomału poukładać ,u moje siostry tez było tak,że najpierw szwagier wyjechał popracował tam pół roku a potem reszta doleciała ,w tej chwili sa juz tam jakieś cztery i pół roku ,siostra cały czas zalatana ,bo tyle pracy ma ,szwagier tak samo -ma swoją firme ,dzieciaki super zadowolone ,młody studiuje prawo ,a tutaj ciągle mieli problemy z nauką ....wiesz więcej plusów niż minusów :)Kombinujcie ,bo tutaj z pensja nauczycielska to moze na waciki wam wystarczy:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Polityka prorodzinna w Polsce