Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Zapalenie pęcherza

26 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Espumisan opinie

7.05 o 22:15

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Hybrydy SEMILAC opinie

7.04 o 12:10

Aktywne użytkowniczki

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 08:19:00

mam pytanie do was czy słyszałyście coś na temat żydka na szczęście
gdzie ma wisieć i kiedy sie go przewraca czy coś takiego
bo wczoraj o tym mi powiedziała koleżanka i jestem bardzo ciekawa tego tematu

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 08:50:05

Ja słyszałam, że obrazek z żydkiem powieszony w domu (najczęściej blisko drzwi wejściowych) gwarantuje pieniądze w domu :) Niektórzy wierzą, że ogólne posiadanie jakiegoś żydka nawet figurki sprawia, że pieniądze nas się "trzymają"... ale czy warto w to wierzyć? Moim zdaniem to kolejny zabobon, aczkolwiek nie mam nic przeciwko....wiara czyni cuda :P

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 09:13:56

Moja mama ma figurkę, trzeba ją stawiać do góry nogami w piątek i odwracać z powrotem w niedzielę, chyba. Ale moja mama akurat nie jest dobrym przykładem cudownej mocy żydka :)) Kolejny zabobon, w który ja kompletnie nie wierzę.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 09:49:24

Cytat
ilmina
Moja mama ma figurkę, trzeba ją stawiać do góry nogami w piątek i odwracać z powrotem w niedzielę, chyba. Ale moja mama akurat nie jest dobrym przykładem cudownej mocy żydka :)) Kolejny zabobon, w który ja kompletnie nie wierzę.

heheh dobre karolina ja dzis tak zrobie w sklepie bo dostałam tego cudownego zydka do sklepu ale nie wiedze jakis duzych pieniadzy dzieki niemu :) tylko problem bedzie w tym zeby isc w niedziele do sklepu i go odwrócic :) mam nadzieje ze nie zabierze mi kasy jak odwróce go w poniedziałek :)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 10:19:39

hehe ja jestem straszna zabobonica ale jeszcze o tym nie słyszałam:D

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 10:51:09

A JA MAM TAKIEGO ŻYDKA,DOSTAŁAM OD TEŚCIOWEJ.aLE CZY JEST NA PIENIĄDZE!!?HEHE JAKOŚ NIE WIDZE TEGO ŻEBYM MIAŁA JAKIŚ PRZYPŁYW GOTÓWKI:(


złamanie regulaminu forum punkt 14. "Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest, jako krzyk, a krzyczeć nie musisz. Nadużywanie którejkolwiek z tych form jest karane ostrzeżeniami"- moderator [moderator]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-21 18:15 przez moderator.

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 11:10:30

Jestem w szoku! Czego ludzie nie wymyślą. I jakie to piękne pielęgnowanie stereotypów:)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 11:19:01

Oj wymyślają jeszcze gorsze rzeczy. :) a jedyny stereotyp jaki może pielęgnować ten zabobon, to taki, że Żydzi, to bardzo przedsiębiorczy naród.

Mnie trochę śmieszą ludzie, którzy wierzą w zabobony i przesądy. A najfajniejsze są te dotyczące dzieci. Szczególnie wózki obwiązane czerwonymi sznurkami i odczarowywanie zauroczonych dzieci za pomocą tetry :DDD

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 11:27:06

ilmina To, że przedsiębiorczy to jedno, ale to jaki klimat zawiści temu często towarzyszy ...i samo określenie "żydek"...Jakieś to wszystko pejoratywne jednak:).
A co do czerwonych kokardek przy wózkach to na wszelki wypadek niektórzy dowieszają jeszcze Matkę Boską obok :)
Dla mnie kosmos!

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 12:22:03

to może żydka też do wózka?tak na wszelki wypadek?moja mama ma pół pokoju w żydkach,stoją,wiszą,sciskają w łapkach grosiki,a piniążków jak nie było tak nie ma:)

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 13:18:18

dziewczyny ale zaraz wam cos powiem a ilimina to pewnie niezle sie usmieje :) od jakiegos czasu wyprzedaje wszystko w sklepie bo chce go zamknąc sprzedaz idzie ciezko a dzis zydek przekrecony i poszły 3 kurtki hhehehe dobre :)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 13:21:22

Cytat
pokrzywa7
dziewczyny ale zaraz wam cos powiem a ilimina to pewnie niezle sie usmieje :) od jakiegos czasu wyprzedaje wszystko w sklepie bo chce go zamknąc sprzedaz idzie ciezko a dzis zydek przekrecony i poszły 3 kurtki hhehehe dobre :)

hahaha to super.... nie wiem czy żydek, ale wiara czyni cuda :)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 15:19:10

Tak żydek musi trzymać lub mieć obok siebie pieniążki i czasami obraca się go do góry nogami i potrząsa nim żeby "wypadły" pieniążki ale na krótko (nie może wisieć długo obrócony) ponieważ może zostać bez pieniędzy
W sklepach z obrazami i upominkami prawie zawsze można kupić żydka.

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 15:28:05

hehehe niezle...kto te głupoty wymyśla...:)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 15:33:09

Ja mam obrazek zydka:) Go tez przekrecic ?:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niemechacace sie rajstopki