Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

22 minut temu

sprawdzony stomatolog

26 minut temu

sklep detailingowy

50 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 08:19:00

mam pytanie do was czy słyszałyście coś na temat żydka na szczęście
gdzie ma wisieć i kiedy sie go przewraca czy coś takiego
bo wczoraj o tym mi powiedziała koleżanka i jestem bardzo ciekawa tego tematu

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 08:50:05

Ja słyszałam, że obrazek z żydkiem powieszony w domu (najczęściej blisko drzwi wejściowych) gwarantuje pieniądze w domu :) Niektórzy wierzą, że ogólne posiadanie jakiegoś żydka nawet figurki sprawia, że pieniądze nas się "trzymają"... ale czy warto w to wierzyć? Moim zdaniem to kolejny zabobon, aczkolwiek nie mam nic przeciwko....wiara czyni cuda :P

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 09:13:56

Moja mama ma figurkę, trzeba ją stawiać do góry nogami w piątek i odwracać z powrotem w niedzielę, chyba. Ale moja mama akurat nie jest dobrym przykładem cudownej mocy żydka :)) Kolejny zabobon, w który ja kompletnie nie wierzę.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 09:49:24

Cytat
ilmina
Moja mama ma figurkę, trzeba ją stawiać do góry nogami w piątek i odwracać z powrotem w niedzielę, chyba. Ale moja mama akurat nie jest dobrym przykładem cudownej mocy żydka :)) Kolejny zabobon, w który ja kompletnie nie wierzę.

heheh dobre karolina ja dzis tak zrobie w sklepie bo dostałam tego cudownego zydka do sklepu ale nie wiedze jakis duzych pieniadzy dzieki niemu :) tylko problem bedzie w tym zeby isc w niedziele do sklepu i go odwrócic :) mam nadzieje ze nie zabierze mi kasy jak odwróce go w poniedziałek :)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 10:19:39

hehe ja jestem straszna zabobonica ale jeszcze o tym nie słyszałam:D

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 10:51:09

A JA MAM TAKIEGO ŻYDKA,DOSTAŁAM OD TEŚCIOWEJ.aLE CZY JEST NA PIENIĄDZE!!?HEHE JAKOŚ NIE WIDZE TEGO ŻEBYM MIAŁA JAKIŚ PRZYPŁYW GOTÓWKI:(


złamanie regulaminu forum punkt 14. "Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest, jako krzyk, a krzyczeć nie musisz. Nadużywanie którejkolwiek z tych form jest karane ostrzeżeniami"- moderator [moderator]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-21 18:15 przez moderator.

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 11:10:30

Jestem w szoku! Czego ludzie nie wymyślą. I jakie to piękne pielęgnowanie stereotypów:)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 11:19:01

Oj wymyślają jeszcze gorsze rzeczy. :) a jedyny stereotyp jaki może pielęgnować ten zabobon, to taki, że Żydzi, to bardzo przedsiębiorczy naród.

Mnie trochę śmieszą ludzie, którzy wierzą w zabobony i przesądy. A najfajniejsze są te dotyczące dzieci. Szczególnie wózki obwiązane czerwonymi sznurkami i odczarowywanie zauroczonych dzieci za pomocą tetry :DDD

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 11:27:06

ilmina To, że przedsiębiorczy to jedno, ale to jaki klimat zawiści temu często towarzyszy ...i samo określenie "żydek"...Jakieś to wszystko pejoratywne jednak:).
A co do czerwonych kokardek przy wózkach to na wszelki wypadek niektórzy dowieszają jeszcze Matkę Boską obok :)
Dla mnie kosmos!

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 12:22:03

to może żydka też do wózka?tak na wszelki wypadek?moja mama ma pół pokoju w żydkach,stoją,wiszą,sciskają w łapkach grosiki,a piniążków jak nie było tak nie ma:)

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 13:18:18

dziewczyny ale zaraz wam cos powiem a ilimina to pewnie niezle sie usmieje :) od jakiegos czasu wyprzedaje wszystko w sklepie bo chce go zamknąc sprzedaz idzie ciezko a dzis zydek przekrecony i poszły 3 kurtki hhehehe dobre :)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 13:21:22

Cytat
pokrzywa7
dziewczyny ale zaraz wam cos powiem a ilimina to pewnie niezle sie usmieje :) od jakiegos czasu wyprzedaje wszystko w sklepie bo chce go zamknąc sprzedaz idzie ciezko a dzis zydek przekrecony i poszły 3 kurtki hhehehe dobre :)

hahaha to super.... nie wiem czy żydek, ale wiara czyni cuda :)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 15:19:10

Tak żydek musi trzymać lub mieć obok siebie pieniążki i czasami obraca się go do góry nogami i potrząsa nim żeby "wypadły" pieniążki ale na krótko (nie może wisieć długo obrócony) ponieważ może zostać bez pieniędzy
W sklepach z obrazami i upominkami prawie zawsze można kupić żydka.

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 15:28:05

hehehe niezle...kto te głupoty wymyśla...:)

żydek na szczęście

21 paź 2011 - 15:33:09

Ja mam obrazek zydka:) Go tez przekrecic ?:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niemechacace sie rajstopki