Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

gimnastyka korekcyjna

17 paź 2011 - 11:32:59

Witam,
Mam pewną myśl która chodzi mi po głowie i myśle że wy szczególnie mamy troszke mi pomożecie. Skończyłam studia magisterskie Wychowanie Fizyczne w szkole ze specjalnością gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej (czyli wszelkie wady postawy) Niestety prace w zawodzie cieżko znaleść i znajoma nauczycielka też WF dała mi dużo do myślenia powiedziała żeby ogłosić się i prywatnie udzielać zajęć gimnastyki korekcyjnej z dojazdem do klienta. Mowiła że jej syn ma problemy ze stopami i ją (gdyby sama nie była po takim kierunku) bardzo interesowało żeby ktoś przychodził i ćwiczył z jej synem. Jak wiadomo praca w domu a w salce to calkiem inna bajka ale jak mi sama mowiła że wiele rodziców jest zabieganych i było by im to na rękę. Mnie troszke zastanawia fakt że może być problem z miejscem u klienta. Mam także instruktora pływania i Ratownika WOPR mogłabym udzielać indywidualnie lekcji na basenie (także gimnastyki korekcyjnej) Czy uważacie że ma to przyszłość ? Tak szczerze czy chciałybyście żeby ktoś przychodził do was z sprzętem i ćwiczył z waszą pociechą?
Prosze o wasze wypowiedzi. Wasze zdanie jest dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam

gimnastyka korekcyjna

17 paź 2011 - 11:38:22

jasne, że ma :)
Super pomysł

gimnastyka korekcyjna

17 paź 2011 - 11:42:13

Czyli uważasz że znajdą się rodzice chętni :) Jeden post mamy i potrafi podbudować i bardziej wierzyc w mój mały sukces który kiedyś może pozwoli żeby zrobić coś większego dzieki Emme :) Jak ma ktoś jakieś uwagi to proszę także o komentowanie :)

gimnastyka korekcyjna

17 paź 2011 - 11:43:00

naturalka ja na twoim miejscu bym spróbowała, mój synek też ma problemy z nóżkami, ma słabe mięśnie stabilizujące kostki, więc ćwiczymy w domku, bo niestety w naszym przedszkolu nie ma gimnastyki korekcyjnej.... wiadomo jak to ćwiczymy w domu -raz dłużej, raz krócej, czasem wcale..... jakby była taka osoba przychodząca- to na pewno ułatwiła by sprawę, a Oliwciu ćwiczył by tyle ile trzeba :)

gimnastyka korekcyjna

17 paź 2011 - 11:44:44

Oczywiście, że to dobry pomysł. Zdecydowanie wolałabym, żeby ktoś przychodził do mnie, niż miałabym jeździć z dzieckiem na zajęcia. Życzę powodzenia w realizacji planów! :)

gimnastyka korekcyjna

17 paź 2011 - 12:11:15

Jesteście cudowne :) Teraz wiem że moge działać w tym kierunku i ma to jakąś przyszłość :) A ja zacznę robić to co lubię i mieć satysfakcję gdy bede widzieć jak dzieciaczki uzyskują poprawe i że wkońcu te lata nauki wizji pracy w zawodzie bedą realne :)

asiunia2706 właśnie to jest największy problem że gimnastyki korekcyjnej nie ma w przedszkolu (przynajmniej nie każdym) :( U mnie w mieście potrzebowali przedszkolanki oczywiście złożyłam papiery bo mój zawód to także nauczyciel wychowania fizycznego czyli typowo pedagogiczne studia nauczycielskie mogłabym pracować z dziećmi po przez ruch muzykę zabawę to są bardzo dobre zajęcia zabawy i gry w gimnastyce korekcyjnej dziecko świetnie spędza czas nie siedząc w ławce tylko ćwicząc co wzmacnia jego mięśnie kształtuje nawyk prawidłowej postawy ale niestety stwierdziła Pani dyrektor że takiej osoby nie potrzebują ...

Uważam że gimnastyka korekcyjna powinna być w każdym przedszkolu oraz szkołach podstawowych bo niestety ale wiele dzieci posiada różne wady postawy oraz nawyki złej postawy co prowadzi znów do wad. Dobrze że pracujesz z synem ale jak wiadomo rodzic zabiegany a dwa dziecko wie jak rodzica przekonać "nie dzis" :) Jak potrzebujesz jakis pomysłów na ćwiczenia służe pomocą :)

gimnastyka korekcyjna

17 paź 2011 - 12:26:58

nono właśnie tak jest, albo poćwiczymy później, albo już wystarczy, albo jutro poćwiczymy... Oli zawsze znajdzie wymówkę, ale nieczęsto mu ulegam, choć przyznaję, że się zdarza! Co do ćwiczeń to na razie dziękuję, zostaliśmy poinstruowani przez ortopedę, a ja całą podstawówkę chodziłam na ćwiczenia korekcyjne- to też co nieco pamiętam :) aleeee jakby co to się odezwę- dziękuję :D

gimnastyka korekcyjna

17 paź 2011 - 12:40:12

Dobrze że są tacy rodzice jak ty że pracujesz z swoim synkiem to bardzo ważne :)
Ale jestem zadowolona myślalam że napiszecie że pomysł nie z tej bajki :) Także zaczynam działać w tym kierunku :)
A tak swoją drogą jak ktoś ma pocieche potrzebującą gimnastyki korekcyjnej a nie macie możliwości zapisania go na zajęcia piszcie ja moge wysyłać różne ćwiczenia które możecie wykonywać same w domu :)

gimnastyka korekcyjna

20 gru 2012 - 19:20:07

Miło wspominam gimnastykę korekcyjną chociaż chodziłam na nią ot tak dla rekreacji, miło było dlatego że była w grupie - 5 osob można było pogadać pośmiać się - raczej dla moich dzieci ( 2 ) nie chciała bym indywidualnej a grupową w szkole czy przedszkolu. :) to tylko moje zdanie

niezweryfikowana
Posty: 702
Ostrzeżenia: 1/5

gimnastyka korekcyjna

24 gru 2012 - 08:28:38

początki na pewno nie będą łatwe, ale proponuję, żebyś jednak się zdecydowała, moja siostra miała podobną historię...jest wykwalifikowaną nianią, ale nie mogła znaleźć pracy w zawodzie, na szczęście udało jej się zatrudnić jako opiekunka do dzieci, z tymże nie musi sama poszukiwać chętnych rodzin, a po prostu jest przydzielana do rodziny, która sama zgładza się za pośrednictwem tego serwisu dla niań

gimnastyka korekcyjna

22 sty 2013 - 19:54:01

chciałam robić podyplomówkę właśnie z gimnastyki korekcyjnej ale sie zastanawiam czy znajdę po tym pracę...:|

gimnastyka korekcyjna

22 sty 2013 - 20:40:08

super pomysł z ta gimnastyką korekcyjną tym bardziej że teraz bardzo dużo dzieci ma problemy z postawą (mój synek też i chodzi w przedszkolu na dodatkowe zajęcia z korekcyjnej)

gimnastyka korekcyjna

02 sty 2014 - 22:37:53

Witam , czy ktos wie gdzie mozna odbyc kurs na instruktora gimnastyki korekcyjnej bardzo prosze o pomoc.

gimnastyka korekcyjna

05 lut 2014 - 13:56:39

Nie wiem czy są takie kursy... do tego trzeba mieć raczej wyższe wykształcenie - albo awf albo fizjoterapia.
olkkka78 - siostra jest wykwalifikowaną nianią i nie znalazła pracy w zawodzie, ale pracuje jako opiekunka do dzieci? To czym różni się niania od opiekunki?

gimnastyka korekcyjna

05 lut 2014 - 15:16:15

my chodzilismy prywatnie na wyprostowanie postawy złęj i roluxnienie mięśni , wiadomo jakie braki i tyły na fundu
Także jestem za i wierz w siebie
koszt znikomy 6zł za go 45 minut ćwiczen fantastyczna osóbka młoda prowadziła , mój synek bardzo lubił chodzić a po za tym jest wieksza świadomośc społeczna jak pomóc dziecku jak pokierowac , ludzie zwracają uwage na wady postawy
kierunek bardzo przyszosciowy warto inwestować w siebie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

telewizja robi nam wodę z mózgu czy... fotki pociech na szafce