Obecnie rozmawiamy o:

nowoczesne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 11:37:43

Witam:)

Czy sa tu moze jakies nianie:)? Dostałam propozycje opieki nad 3 letnia dziewczynka:) I bardzo mnie ten fakt cieszy jednak troszke sie boje czy dam rade.... Uwielbiam dzieci, zawsze uwielbialam, wszyscy mi mowią, ze to praca stworzona dla mnie:) Nie wiem jednak co z taką małą damą mozna robic przez 8 godzin:) Wiadomo bajki, ksiazki, moze jakas nauka literek, malowanki, lalki... Ale co jeszcze? Wiadomo jak ma sie swoje dziecko to jest inaczej, dziecko zajmuje sie czasami samo sobą, ale podejmując taka prace chce byc uczciwa i faktycznie zapewnic jej milo spedzony dzien:)

Wiec moje pytanie brzmi:) Jakie moge jej zapewnic atrakcje i czy macie dla mnie jakies rady:) Co robic, na co uważac:)
Prosze o pomoc wszystkie nianie i mamusie 3 latków:)

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 11:43:53

Nie jestem ani mamą, ani nianią ale myślę, że może jakiś spacer, plac zabaw, w zimie sanki, lepić bałwana ... żeby na świeżym powietrzu była troszkę, a nie cały dzień w domu :)
Dobrze myślę ?

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 11:50:10

No dobrze, dobrze:) Tez myslalam o spacerach i wyjsciach:) Mam niedaleko piekny plac zabaw ale wiadomo na polu zimno i deszczowo wiec takie wyjscia beda raczej rzadkoscia:(

Dodam, ze dzieczynka opiekowalabym sie u siebie w domu

zweryfikowana
Posty: 1.738
Ostrzeżenia: 2/5

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 11:50:22

Bardzo fajnie, że chcesz zapewnić dziecku rozrywkę, ale pamiętaj także, że dziecko musi się bawić samo! Nie możesz ciągle zajmować mu czasu, wymyślać zabawy itp, dziecko musi pobyć samo, zająć się samo sobą, samemu pomyśleć, nawet i odpocząć :)

Obecnie zajmuję się dwójką dzieciaczków dziewczynka 12 miesięcy, chłopiec 2,5 roku i powiem Ci szczerze, że przy tak energicznych dzieciach brakuje nam czasu na wszystko!

Nie planuj sobie co od której do której zrobicie, ile czasu zostanie, bo z doświadczenia wiem, że to nigdy nie jest do zrealizowania ;) Nieraz jest tak, że wychodzi się na godzinkę na spacer, a wraca się po trzech bo tu kasztanki, tu piesek, tu na karuzelę ;)

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 11:50:24

ja ja jestem nianią!:) też uwielbiam dzieci ,jestem w pracy przez 10 h ale A. śpi od 2-3 h .mój podopieczny ma 1 rok ale przerabiamy zabawy dla 2 latków..:) 3 latka napewno Ci powie co lubi robić i w co się bawic ,jeśli chcesz jej czagoś nauczyć itp. to popytaj wsród znajomych studiujących pedagogike o wskazowki i pomysły na zabawe ja tak zrobiłam kiedy moje pomysły się wyczerpały . Musisz też czasem dać jej czas dla siebie, pewnie jeszcze śpi w ciągu dnia więc masz czas dla siebie.uwarzać przede wszystkim musisz na dziecko i dużo dużo tłumaczyć:) powodzenia
p.s standardowo ; jeśi nie chce obiadu to nie zje później nie lubi długich spacerów to brać jej coś do jedzenia [może nie akurat przy tej pogodzie],nie zostawiać jej przez dłuższy czas samej itd:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 12:01 przez sylvus2109.

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 11:53:30

Super, że tak podchodzisz do sprawy i pracy:) Wszystkie zabawy super, tylko nie zapędź się i daj też dziecku odpocząć - dzieci w tym wieku często śpią w dzień:):) Zadbaj o kontakt z innymi dziećmi- może na jakimś placu zabaw. Zapytaj małej na co ona ma ochotę - dzieci mają świetne pomysły! POWODZENIA:)

Cytat
styska20m
No dobrze, dobrze:) Tez myslalam o spacerach i wyjsciach:) Mam niedaleko piekny plac zabaw ale wiadomo na polu zimno i deszczowo wiec takie wyjscia beda raczej rzadkoscia:(

Dodam, ze dzieczynka opiekowalabym sie u siebie w domu

Kochana nie ma złej pogody na spacer z dzieckiem, są tylko źle dobrane ubrania:) Wiadomo, że jak będzie tak okropnie, to można odpuścić, jednak w innym wypadku nie rezygnuj absolutnie z choćby kilkunastominutowego spacerku:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 11:57 przez BeataJ24.

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 11:56:45

Mozesz zabrac je do parku, zabawa z liscmi np. malowanie ich farbkami, kasztany, skorzystaj z jesieni, w domu mozesz sie z nia powyglupiac fikolajki, spiewanie, wycinanki, robienie kwiatków z krepy, mini bal przebierancow- ubranie z paperu toaletowego albo z krepy czy bibuly, mozesz wziac np kołdrę lub koc i zaweijac ja w "nalesnik" dzieci uwielbiaja takie zabawy.
Oczywiscie pamietaj o ODPOCZYNKU hehehe :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 12:01 przez Atmosphere86.

zweryfikowana
Posty: 1.738
Ostrzeżenia: 2/5

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 11:59:37

Przede wszystkim porozmawiaj też z rodzicami, na co dziecku pozwalają, na co nie. Jeśli chodzi o zabawy to w tym wieku przede wszystkim czytanie,spacerki, rysowanie, ćwiczenia dłoni(rzucanie piłki), tłumacz jej wszystko co wykonujecie, co sama robisz (np. przy przygotowywaniu śniadania), dużo z nią rozmawiaj, mój do niej, po bajce porozmawiajcie o niej, narysujcie to co w bajce było ;) podbijajcie baloniki (dzieci moga to robić godzinami), na spacerze zbierajcie kasztany, szyszki, zrobcie coś z nich w domu..

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 12:01:28

Spacer to podstawa, niezależnie od pogody. Rysowanie: kredki, flamastry farby, kolorowy papier i klej, moje dzieci uwielbiają naklejać różne rzeczy: począwszy od liści skończywszy na guzikach ( uważaj żeby nie połknęła), dzieci lubią się paprać plasteliną ja polecam ciastolinę i masę papierową można nią oblepić np starą plastikową doniczkę, a jak wyschnie pomalować farbami, a później nasypać ziemię wsadzić fasolkę i codziennie podlewać i patrzeć jak rośnie....( dziecko uczy się systematyczności i opieki nad czymś, poznaje "nowe życie"...) pomysły same będą przychodzić do głowy . Powodzenia.

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 12:18:47

Pilnowałam dziewczynki w podobnym wieku (jedna cztery latka, druga dwa) i podpowiem Ci, że takie dziecko (nawet to dwu-letnie) czasami samo będzie Ci mówić w co się chce bawić :) tak więc nie martw się na zapas bo to naprawdę bardzo fajna praca. Takie dziecko też potrafi się na jakieś pół godzinki zająć sobą i wcale jej nie będzie to niedotrzymanie swoich obowiązków. Dzięki temu dziecko rozwija swoją wyobraźnię :) więc nie krzywduj sobie, że dziecko się zajęło lalkami, garnuszkami czy czymś innym a Ty sobie w spokoju wypijesz herbatkę :)
ja pilnując tą młodszą często gotowałam jej obiad i dawała radę sama :) a często też mi pomagała :)
Dobrą zabawą na wyobraźnie jest też zabawa w gotowanie "na niby" a największą frajdą dla dziecka jest jak się dasz jej karmić :) a co do gotowania na prawdę to zawsze mamie dziecka możesz przy okazji ulżyć np obierając ziemniaki a pokaż dziecku jak ma te obrane dawać do garnka z wodą to będziesz mogła obrać ziemniaków tyle co dla pułku wojskowego :) powodzenia w pracy i uwierz że z dnia na dzień same zabawy będą Ci przychodziły do głowy :) możliwości jest mnóstwo: plastelina, kredki itp. Tylko jedna rzecz, o której przenigdy nie możesz zapomnieć nie spuszczaj dziecka z oczu na dłużej niż wizyta w toalecie :*

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 12:30:16

Dziekuje za wszystkie rady:) Moze troche panikuje ale chcialabym zeby wszystko było jak nalezy:) A macie jakies sposoby na to zeby dziecko do siebie powiedzmy "przyzwyczaic"? Chodzi mi o pierwszy dzien, moze czuc sie nieswojo z obca osoba a nie chcialabym zeby bylo to dla niej stresujące?:)

Niania - Pomocy:)

11 paź 2011 - 12:37:19

Baw się z dzieckiem i zejdź do jego poziomu, nie patrz z góry z fotela tylko klapnij na podłodze bądź "twarz w twarz". Uśmiechaj się i poświęcaj dziecku uwagę, słuchaj co do Ciebie mówi. Rób z Nią wszystko zabierz do kuchni i pokazuj i mów co robisz, pokaż swoje " królestwo".

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mamy kraków nowa huta