Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

gorący temat

przestrzeganie diety

3 minuty temu

zalety diety pudełkowej

18 minut temu

skuteczna dieta

39 minut temu

informacje o żywieniu

57 minut temu

produkty do domu online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Polecony do małżonków

05 wrz 2011 - 21:26:04

Nie znalazłam wątku na ten temat, więc albo nie ma, albo nie umiem szukać.
Trafiłam na stronie Poczty Polskiej na takie info.
Myślę, że przydatne w przypadku wielu z nas, bo jeśli na kopercie jako adresata nadawca wpisze także męża, to już bez problemu i bez dodatkowych opłat będzie mógł odbierać za nas polecone:)
Czy to tak działa? Próbowałyście?
Z tego co rozumiem nie chodzi jedynie o pisma z urzędów?

Polecony do małżonków

05 wrz 2011 - 21:55:23

Jak po weselu wysyłałam płyty poleconym do rodzinki i wpisałam obojga małżonków to na poczcie jednego kazali mi wykreślić

Polecony do małżonków

05 wrz 2011 - 22:02:09

To podobno od niedawna obowiązuje (informacja jest opublikowana w sierpniu, a w tekście podają, że można tak wpisywać "od kilku tygodni";).
Tylko jeszcze nie testowałam, więc jestem ciekawa czy patent działa:).

Polecony do małżonków

05 wrz 2011 - 22:05:54

Ja zawsze np. jak coś zamawiam jako odbiorce wpisuje siebie i meża...i z odbiorem osobistym nie ma problemu. Ale na poczcie wypełniajaca awizo osoba nie przepisuje juz obydwu nazwisk ...;)

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Polecony do małżonków

05 wrz 2011 - 22:40:40

zawsze odbieram za meza czy w domu czy na poczcie i bez zadnego problemu nie wspaminajac o jakims placeniu ?

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Polecony do małżonków

05 wrz 2011 - 22:46:17

Pracuję na poczcie, można odbierac przez 2 osoby, z dokumentem tożsamości. Gdy list jest awizowany na jednego członka rodziny osobiście MUSI odebrac ta osoba list z sądu cywilnego,cywilno-administracyjnego i urząd skarbowy,reszta sądówek z pełnomocnictwem pocztowym(płatne jednorazowo przy składaniu przez mocodawcę) . Na awizie szukajcie literki S,jeżeli jest i adres na jedną os.to niech osobiście się zgłasza po odbiór. Dziś 3 panie mnie skrzyczały dlaczego nie mogą odebrac sądówki za kogoś :P

Polecony do małżonków

05 wrz 2011 - 23:15:19

Cytat
leniszcze
zawsze odbieram za meza czy w domu czy na poczcie i bez zadnego problemu nie wspaminajac o jakims placeniu ?
W domu tak, ale jeśli chodzi o pocztę, to mój mąż zawsze musiał najpierw posłuchać marudzenia pań, bo nie miał płatnego pełnomocnictwa-ja jestem oszczędna:). Panie u nas wpisują zawsze imię, nazwisko odbierającego i serię i nr dokumentu tożsamości, tak więc ktoś mógłby się ewentualnie do nich przyczepić (, że nie zapłacili a dostali:)).

Polecony do małżonków

06 wrz 2011 - 06:59:52

U nas nie ma problemu z odbiorem za męża, czy za mnie, czy to w domu czy na poczcie- jedynie trzeba okazać dowód osobisty, żeby sprawdzili czy jesteśmy razem zameldowani.

Jedynie listy z urzędów, czy sądów trzeba odbierać osobiście ... chociaż zależy jaki urząd, bo jak roznosi ktoś z Urzędu a nie poczta to dają małżonkom :)

Polecony do małżonków

06 wrz 2011 - 08:58:33

U nas też nie ma problemu, bo mamy małą pocztę, na której Panie z okienka nas znają i zawsze mogę odebrać coś za męża, albo mąż za mnie.

Ale to faktycznie duże ułatwienie dla osób, które do tej pory miały z tym problem, w końcu poczta wymyśliła coś logicznego :)) a nie tylko kolejne podwyżki.

Polecony do małżonków

06 wrz 2011 - 09:00:39

ogólnie pism urzędnowych nie dają małżonkowi z jednego powodu - nie mają wiadomości czy np. para nie jest w trakcie rozwodu i właśnie przyszły papiery z sądu ;) trzeba mieć prłnomocnictwo.

resztę jako zwykłe polecone powinni wydawać jeśli jest ten sam adres i nazwisko

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Powrót do pracy