Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mamy nauczycielki

19 kwi 2011 - 19:56:39

Czy sa na szafce mamy pracujace jako nauczyciel? Poszukuje pokrewnej duszy by sie poradzic odnosnie awansu zawodowego.

Mamy nauczycielki

19 kwi 2011 - 21:22:24

Witam!! Nauczyciel mianowany od sierpnia 2010. Chętnie pogadam, o ile nie awansujesz już na dyplomowanego, bo o tym to jeszcze nie myślę :)

Mamy nauczycielki

19 kwi 2011 - 21:51:06

witaj. we wrzesniu 2010 roku otworzyłam awans na mianowanego. od 6 grudnia 2011 roku jestem na zwolnieniu. Kiedy powinnam wrocic dopracy by awans mi nie przepadł?

Mamy nauczycielki

19 kwi 2011 - 21:58:24

Najważniejsze rzeczy są w Karcie Nauczyciela i tego trzeba przestrzegać.W Rozdziale 3a "Awans zawodowy nauczycieli" możesz przeczytać:

5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

Mamy nauczycielki

19 kwi 2011 - 22:45:08

witam
też nauczycielka :)
Pozdrawiam

Mamy nauczycielki

19 kwi 2011 - 22:54:55

ok czyli trzeba nie przekroczyc roku. a macierzynski tez sie w to wlicza? mam termin porodu 10 lipca. czy umialabys mi wyliczyc kiedy powinnam wrocic do pracy. stoje przed bardzo trudna decyzja poniewaz nie mam z kim zostawic dziecka a do zlobka nie chcialabym go oddawac. mysle o rocznym urlopie dla poratownia zdrowia by siedziec z maluszkiem.z drugiej strony szkoda mi stracic ten juz odbyty czas stazu. koszmar jakis zeby swoje dziecko zostawiac by opiekowac sie w szkole innymi

Mamy nauczycielki

20 kwi 2011 - 10:28:11

Czy ja dobrze rozumiem jesteś na zwolnieniu od grudnia 2010 ? Czyli stażu odbyłaś tylko wrzesień - grudzień -3 miesiące? Bo jak tak jest to nie ma co się zastanawiać nad stażem tylko zostań z dzieckiem. Popraw jak coś źle zrozumiałam !
Moim zdaniem macierzyński wlicza się w ten czas do odpracowania stażu. Jeżeli urodzisz w lipcu i ferie byłaś na L4 to przysługiwać Ci będzie 8tygodni urlopu wypoczynkowego uzupełniającego po macierzyńskim -22 tygodniach :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-20 10:35 przez ElaKuz.

Mamy nauczycielki

20 kwi 2011 - 12:00:07

tak od 6 grudnia 2010 toja sie pomylilam ,przepraszam. staz zaczelam w 2009
mam umowe na czas nieokreslony ale mianowanie to zawsze zabezpieczenie dla nauczyciela. jesli 7 rok pracy idzie mi teraz rowno ze zwolnieniem na ciaze to moze skorzystac z tego rocznego urlopu dla poratowania zdrowia?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-20 12:09 przez bleki822.

Mamy nauczycielki

20 kwi 2011 - 12:45:02

Urlop na poratowanie zdrowia to ciekawa furtka, dla mnie to też było by rozwiązanie. Nie wiem jednak jak się za to wziąć. Jeżeli masz możliwość to czemu nie dziecko sobie przypilnujesz, a staż to cóż powtórzysz:( Choć trochę szkoda prawie już połowa:) A mianowanie to jednak dobre zabezpieczenie przed ewentualnymi zwolnieniami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nie udawaj-jak wygląda sytuacja mam w Polsce?